Poznaliśmy szkoły najlepsze we współzawodnictwie sportowym

fot. powiatlubaczowski.pl
fot. powiatlubaczowski.pl

fot. powiatlubaczowski.pl

Starostwo Powiatowe w Lubaczowie i Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Lubaczowie już po raz XXI podsumowały współzawodnictwo sportowe szkół z terenu powiatu lubaczowskiego. Pod uwagę były brane wyniki osiągnięte przez uczniów w roku szkolnym 2018/2019.  Dyrektorzy szkół oraz nauczyciele, którzy wraz z uczniami wywalczyli mistrzostwo powiatu, a także wysokie lokaty w zawodach na szczeblu wojewódzkim, puchary, dyplomy i nagrody odebrali 9.października w auli Zespołu Szkół w Oleszycach.

W spotkaniu-oprócz dyrektorów szkół i nauczycieli wychowania fizycznego z całego powiatu- uczestniczył Jacek Bigus, dyrektor biura Podkarpackiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Rzeszowie, Starosta Zenon Swatek, wójtowie i burmistrzostwie oraz Zarząd i członkowie Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Lubaczowie.  Wyniki klasyfikacji przedstawiła prezes związku, Małgorzata Zdeb – Kwiatkowska, a nagrody wręczył Starosta Z.Swatek wraz z Dyrektorem J.Bigusem.

Wyniki współzawodnictwa sportowego szkół w klasyfikacji gmin powiatu lubaczowskiego w roku szkolnym 2018/2019

1. Miasto i Gmina Oleszyce - 386 pkt.
2. Miasto i Gmina Narol - 377 pkt.
3. Gmina Horyniec-Zdrój - 371 pkt.

Powiat lubaczowski był reprezentowany przez 8 gmin i w łącznej klasyfikacji zdobył  2 387 pkt.

Wyniki współzawodnictwa sportowego szkół podstawowych- Igrzyska Dzieci w roku szkolnym 2018/2019

1. Szkoła Podstawowa w Oleszycach - 249 pkt.
2. Szkoła Podstawowa w Narolu - 214 pkt.
3. Szkoła Podstawowa w Horyńcu-Zdroju - 178 pkt.

Powiat w kategorii łącznej  szkół podstawowych reprezentowany był przez 19 szkół podstawowych i uplasował się na 16   miejscu w województwie podkarpackim / 25 powiatów / z wynikiem 2387 pkt. Sklasyfikowano 605 szkoły podstawowe w województwie podkarpackim.

Wyniki współzawodnictwa sportowego szkół podstawowych i gimnazjalnych-  Igrzyska Młodzieży Szkolnej w roku  szkolnym 2018/2019

1. Szkoła Podstawowa w Horyńcu-Zdroju - 193 pkt.
2. Szkoła Podstawowa w Łukawcu - 119 pkt.
3. Szkoła Podstawowa w Dachnowie - 111 pkt.

Powiat lubaczowski reprezentowany przez 21 szkół podstawowych i gimnazjalnych, i w kategorii łącznej szkół uplasował się na 16 miejscu w województwie podkarpackim / na 25 powiatów / z wynikiem 2387 pkt. Sklasyfikowano 634 szkół podstawowych i gimnazjalnych w województwie podkarpackim.

Wyniki współzawodnictwa sportowego szkół średnich w roku szkolnym 2018/2019

1. Zespół Szkół w Lubaczowie - 208 pkt.
2. Zespół Szkół w Oleszycach - 155 pkt.
3. Liceum Ogólnokształcące w Lubaczowie - 111 pkt.

Powiat w kategorii Licealiady uplasował się na 19  miejscu zdobywając 474 pkt. województwie podkarpackim. Sklasyfikowano 154 szkoły średnie w województwie podkarpackim.
 
Dyrektor Jacek Bigus podczas spotkania zaznaczał, że województwo podkarpackie jest jedynym w kraju,  gdzie wszystkie gminy i powiaty- w tym powiat lubaczowski- zaangażowane są w program „Szkolny klub sportowy”, który tworzy przestrzeń do dodatkowej aktywności fizycznej, realizowanej w formie zajęć sportowych i rekreacyjnych pod opieką nauczyciela prowadzącego zajęcia sportowe w danej szkole. Na Podkarpaciu program realizuje 1346 grup szkoleniowych, a w nich ponad 24 tys. dzieci i młodzieży.
Z kolei Zbigniew Buczko, były wieloletni prezes SZS w Lubaczowie, podziękował dyrektorom szkół za bezpłatne udostępnianie hal sportowych na przeprowadzenie zawodów dla uczniów, a nauczycielom za pomoc- choćby w postaci sędziowania- w przeprowadzaniu zawodów. Zaznaczył także, że z wyników szkół w powiecie, osiąganych we współzawodnictwie sportowym, powinniśmy być zadowoleni, bo nasze szkoły rywalizują często z placówkami stricte sportowymi, gdzie zajęcia z wychowania fizycznego przeprowadzane są po kilka godzin, przez 5 dni w tygodniu.

Podsumowanie-wspzawodnctwa-2019-03.jpgPodsumowanie-wspzawodnctwa-2019-06.jpgPodsumowanie-wspzawodnctwa-2019-08.jpgPodsumowanie-wspzawodnctwa-2019-28.jpgPodsumowanie-wspzawodnctwa-2019-33.jpgPodsumowanie-wspzawodnctwa-2019-38.jpgPodsumowanie-wspzawodnctwa-2019-41.jpgPodsumowanie-wspzawodnctwa-2019-51.jpgPodsumowanie-wspzawodnctwa-2019-52.jpg

Źródło: powiatlubaczowski.pl

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

#Lubaczowianka
0 # #Lubaczowianka 2019-10-11 21:22
Czy Redakcja może podać wyniki całego Powiatu? Ciekawa jestem jak wypadł Lubaczów?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Koronawirus - najważniejsze informacje

Ostatnio dodane

Porady

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.