Wyjątkowe Święto Policji w Lubaczowie: Awanse dla 38 funkcjonariuszy [ZDJĘCIA]

fot.. powiatlubaczowski.pl
fot.. powiatlubaczowski.pl

fot.. powiatlubaczowski.pl

W sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Lubaczowie,  lubaczowscy Policjanci wraz z  zaproszonymi gośćmi obchodzili w czwartek 25. lipca swoje święto- w tym roku wyjątkowe, bo zbiegające się z 100. rocznicą powstania Policji państwowej. Tradycyjnie już podczas uroczystej zbiórki, kilkudziesięciu funkcjonariuszy odebrało awanse na wyższe stopnie.

Święto Policji przypada w rocznicę powołania polskiej Policji Państwowej – 24 lipca 1919 r. Uroczystość ma upamiętniać poległych na służbie oraz dawać możliwość do uroczystego wyróżniania policjantów za ich pracę i zasługi.

Wraz z lubaczowskimi policjantami świętowała m.in. Minister Anna Schmidt-Rodziewicz, Wiceprzewodnicząca Sejmiku Teresa Pamuła,  I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie insp. Zbigniew Sowa, Starosta Lubaczowski Zenon Swatek, włodarze miast i gmin z  terenu powiatu, przedstawiciele służb mundurowych i rodziny funkcjonariuszy.

–Polski policjant służy i musi służyć przede wszystkim nie władzy, a obywatelom, chroniąc wolności obywatelskie. Bardzo trudno było odbudować nadszarpnięte przez 45 lat PRLu zaufanie społeczne. Wam policjanci, to się udało i dzisiaj wasza służba cieszy się ogromnym zaufaniem, w sposób szczególny tu, na Podkarpaciu. Dlatego dzisiaj pragnę złożyć wam najserdeczniejsze życzenia, podziękować za służbę, a waszym rodzinom za zrozumienie, czym jest służba, czym jest mundur, który nosicie- mówiła  podczas uroczystości Minister Anna Schmidt-Rodziewicz.

O wyjątkowości służby w Policji mówił także na początku uroczystości podinsp. Grzegorz Błaszczyk, Komendant Powiatowy Policji w Lubaczowie, dziękując przy tym policjantom za ich codzienną, niełatwą pracę:

– Nasza służba wymaga wrażliwości na krzywdę drugiego człowieka i stanowczości wobec sprawców przestępstw. Nie ma dla nas nic cenniejszego, niż wdzięczność ludzi, dla których podjęliśmy się tej zaszczytnej służby– zaznaczał Komendant G.Błaszczyk.

Za codziennie narażanie swojego zdrowa i życia dziękował policjantom także Starosta Zenon Swatek, zauważając przy tym,że powiat lubaczowski należy do jednego z najbezpieczniejszych w województwie. Przypomniał także o historii posterunków policji w powiecie, w tym o tragicznych losach 6 lubaczowskich policjantów, którzy padli ofiarą zbrodni katyńskiej, a są upamiętnieni na pomniku przy ul. Ofiar Katynia w Lubaczowie oraz na tablicy w Sanktuarium.

Najważniejszą częścią wydarzenia było wręczenie aktów mianowania na wyższe stopnie. Odebrało je 38 osób funkcjonariuszy:

- w korpusie oficerów młodszych: 4

- w korpusie aspirantów: 16

- w korpusie podoficerów - 15

- w korpusie szeregowych - 3

Zdjęcia: powiatlubaczowski.pl

wito-Policji-2019-02.jpgwito-Policji-2019-03.jpgwito-Policji-2019-04.jpgwito-Policji-2019-07.jpgwito-Policji-2019-08.jpgwito-Policji-2019-11.jpgwito-Policji-2019-14.jpgwito-Policji-2019-17.jpgwito-Policji-2019-22.jpgwito-Policji-2019-25.jpgwito-Policji-2019-26.jpgwito-Policji-2019-27.jpgwito-Policji-2019-28.jpgwito-Policji-2019-30.jpgwito-Policji-2019-32.jpgwito-Policji-2019-33.jpgwito-Policji-2019-36.jpgwito-Policji-2019-38.jpg

Źródło: powiatlubaczowski.pl, KPP Lubaczów


AdmirorGallery 5.0.0, author/s Vasiljevski & Kekeljevic.
Secured & Audited by: Security Audit Systems

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: