Konwencja PiS z udziałem Marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego w Lubaczowie [RELACJA][ZDJĘCIA]


W niedzielne popołudnie na hali MOSiR w Lubaczowie odbyła się konwencja wyborcza Prawa i Sprawiedliwości. W spotkaniu z mieszkańcami powiatu udział wziął Marszałek Sejmu Marek Kuchciński.

Otwierając konwencję Marszałek Sejmu Marek Kuchciński nawiązał do historii Polski ich bohaterów m.in.  Józefa Piłsudskiego i generała Andersa.

Kontynuujemy wielkie tradycje – podkreślał Marek Kuchciński

Marszałek Sejmu mówił o wielkim wkładzie Prawa i Sprawiedliwości w dobrych zmianach w Polsce.  Jako przykład marszałek Kuchciński podał realizację programu 500 plus, trwające właśnie wypłaty 13 emerytury czy konstytucję dla biznesu, które mają między innymi wyrównywać szanse i poziom życia Polaków.W trakcie spotkania z mieszkańcami powiatu lubaczowskiego Marek Kuchciński przypomniał także założenia tzw. „Piątki Kaczyńskiego”, która zakłada  m.in. rozszerzenie programu 500+ na pierwsze dziecko,  zwolnienie z płacenia podatku PIT pracowników przed 26 rokiem życia, czy przywrócenie lokalnych połączeń autobusowych

Podczas konwencji prezes podkarpackiego PiS mówił o tym, że kandydatom Prawa i Sprawiedliwości warto zaufać, bo PiS za każdym razem dba o to, aby mieć nie tylko konkretny program wyborczy, ale też dotrzymać wyborczych obietnic.

Z Ziemi Lubaczowskiej kandyduje Teresa Pamuła. Mamy nadzieję, że uzyska bardzo dobry wynik. Życzę aby została posłem do Parlamentu Europejskiego, a jeżeli nie to wierzymy, że Ziemia Lubaczowska jesienią będzie miała swojego posła – mówił Marek Kuchciński.

W niedzielnej konwencji PiS uczestniczyła także prezes ARIMR, radna sejmiku Województwa Podkarpackiego Maria Fajger, która stwierdziła, że w Parlamencie Europejskim są potrzebni ludzie, którzy znają problemy rolników.- Taką osobą jest Teresa Pamuła, która wie gdzie są zalety  i wady systemu, wie gdzie są obszary, które należało by  na poziome regulacji europejskich poprawić, po to aby uruchomić większe i bardziej efektywne strumienie środków finansowych płynących do gospodarstw.
– zaznaczała prezes ARiMR.

Z kolei wicewojewoda Lucyna Podhalicz podkreśliła wielki sukces, jakim było uruchomienie kopalni siarki w Baszni.  Odnisoła się także do drogi wojewódzkiej z Oleszyc do Jarosławia i obiecała, że Urząd Wojewódzki będzie pomagał w realizacji tej inwestycji.Wszelkie procedury administracyjne, rządowe będą bardzo sprawnie wydane, jeśli będzie możliwość przebudowy tej drogi.
 – mówiła wicewojewoda

Głos zabrał także wicemarszałek województwa podkarpackiego Piotr Pilch, który przypomniał bardzo dobry wynik wyborczy Teresa Pamuly w wyborach samorządowych. Ponadto podobnie jak poprzedniczka odniósł się do drogi Oleszyce – Jarosław. Powiedział, ze jego syn, który wczoraj jechał ta drogą na dziurach połamał dwie felgi.

Trzeba zacząć od wpisania tych dróg w wieloletni plan inwestycyjny, znaleźć finansowanie, opracować projekty – mówił Piotr Pilch.Wicemarszałek województwa podkreślił, że Urząd Marszałkowski będzie robił wszystko, aby ta droga została przebudowana.

Kandydatka do Parlamentu Europejskiego Teresa Pamuła, na początku swojego przemówienia podziękowała Marszalkowi Sejmu Markowi Kuchcińskiemu.

- Bardzo chce podziękować Panu  Marszalkowi za przybycie. To świadczy o tym jak ważnymi jesteśmy mieszkańcami tej części województwa dla Pana Marszałka. Zawsze kiedy ma tylko czas i możliwości stara się nam pomagać.  – podkreślała Teresa Pamuła.

Wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Podkarpackiego i kandydatka do Parlamentu Europejskiego prosiła, aby pójść na wybory.Chciałabym aby na Ziemi Lubaczowskiej nie było ujemnego przyrostu naturalnego, aby nasz wnuki i dzieci uczyły się tam gdzie chcą i pragną, aby zawsze chciały tutaj wracać – nie tylko w odwiedziny na święta, aby tu chciały żyć i mieszkać. Musimy stworzyć takie warunki.
– mówiła T. Pamuła.

Starosta lubaczowski Zenon Swatek swoje przemówienie także rozpoczął od drogi Oleszyce – Jarosław, która według niego jest najtrudniejszym problemem naszego powiatu.

Ta droga jest w tragicznym, skandalicznym stanie.  – mówił starosta na konwencji PiS w Lubaczowie

Nawiązał także drogi łączącej Sieniawę i Horyniec, która również  jest w złym stanie technicznym.

Horyniec jest naszą lokomotywą, droga do tej miejscowości jest niezwykle ważna – zaznaczał Zenon Swatek.

Odniósł się również do szpitala w Lubaczowie.

Liczymy na to, ze zyskamy człowieka doświadczenia, który prowadził szpitale większe niż nasz, który wyciągnie nas z biedy, w której jesteśmy – mówił starosta lubaczowskiKonwencję zakończył artystyczny występ Amelii Tabaczek.

Galeria zdjęć:

konwencja-pis001.JPGkonwencja-pis002.JPGkonwencja-pis003.JPGkonwencja-pis004.JPGkonwencja-pis005.JPGkonwencja-pis008.JPGkonwencja-pis009.JPGkonwencja-pis011.JPGkonwencja-pis012.JPGkonwencja-pis013.JPGkonwencja-pis014.JPGkonwencja-pis015.JPGkonwencja-pis016.JPGkonwencja-pis017.JPGkonwencja-pis019.JPGkonwencja-pis020.JPGkonwencja-pis021.JPGkonwencja-pis022.JPGkonwencja-pis023.JPGkonwencja-pis024.JPGkonwencja-pis025.JPGkonwencja-pis026.JPGkonwencja-pis027.JPGkonwencja-pis028.JPGkonwencja-pis029.JPGkonwencja-pis030.JPGkonwencja-pis031.JPGkonwencja-pis032.JPGkonwencja-pis033.JPGkonwencja-pis034.JPGkonwencja-pis035.JPGkonwencja-pis036.JPGkonwencja-pis038.JPG


AdmirorGallery 5.0.0, author/s Vasiljevski & Kekeljevic.
Secured & Audited by: Security Audit Systems

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: