Konwencja PiS z udziałem Marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego w Lubaczowie [RELACJA][ZDJĘCIA]


W niedzielne popołudnie na hali MOSiR w Lubaczowie odbyła się konwencja wyborcza Prawa i Sprawiedliwości. W spotkaniu z mieszkańcami powiatu udział wziął Marszałek Sejmu Marek Kuchciński.

Otwierając konwencję Marszałek Sejmu Marek Kuchciński nawiązał do historii Polski ich bohaterów m.in.  Józefa Piłsudskiego i generała Andersa.

Kontynuujemy wielkie tradycje – podkreślał Marek Kuchciński

Marszałek Sejmu mówił o wielkim wkładzie Prawa i Sprawiedliwości w dobrych zmianach w Polsce.  Jako przykład marszałek Kuchciński podał realizację programu 500 plus, trwające właśnie wypłaty 13 emerytury czy konstytucję dla biznesu, które mają między innymi wyrównywać szanse i poziom życia Polaków.W trakcie spotkania z mieszkańcami powiatu lubaczowskiego Marek Kuchciński przypomniał także założenia tzw. „Piątki Kaczyńskiego”, która zakłada  m.in. rozszerzenie programu 500+ na pierwsze dziecko,  zwolnienie z płacenia podatku PIT pracowników przed 26 rokiem życia, czy przywrócenie lokalnych połączeń autobusowych

Podczas konwencji prezes podkarpackiego PiS mówił o tym, że kandydatom Prawa i Sprawiedliwości warto zaufać, bo PiS za każdym razem dba o to, aby mieć nie tylko konkretny program wyborczy, ale też dotrzymać wyborczych obietnic.

Z Ziemi Lubaczowskiej kandyduje Teresa Pamuła. Mamy nadzieję, że uzyska bardzo dobry wynik. Życzę aby została posłem do Parlamentu Europejskiego, a jeżeli nie to wierzymy, że Ziemia Lubaczowska jesienią będzie miała swojego posła – mówił Marek Kuchciński.

W niedzielnej konwencji PiS uczestniczyła także prezes ARIMR, radna sejmiku Województwa Podkarpackiego Maria Fajger, która stwierdziła, że w Parlamencie Europejskim są potrzebni ludzie, którzy znają problemy rolników.- Taką osobą jest Teresa Pamuła, która wie gdzie są zalety  i wady systemu, wie gdzie są obszary, które należało by  na poziome regulacji europejskich poprawić, po to aby uruchomić większe i bardziej efektywne strumienie środków finansowych płynących do gospodarstw.
– zaznaczała prezes ARiMR.

Z kolei wicewojewoda Lucyna Podhalicz podkreśliła wielki sukces, jakim było uruchomienie kopalni siarki w Baszni.  Odnisoła się także do drogi wojewódzkiej z Oleszyc do Jarosławia i obiecała, że Urząd Wojewódzki będzie pomagał w realizacji tej inwestycji.Wszelkie procedury administracyjne, rządowe będą bardzo sprawnie wydane, jeśli będzie możliwość przebudowy tej drogi.
 – mówiła wicewojewoda

Głos zabrał także wicemarszałek województwa podkarpackiego Piotr Pilch, który przypomniał bardzo dobry wynik wyborczy Teresa Pamuly w wyborach samorządowych. Ponadto podobnie jak poprzedniczka odniósł się do drogi Oleszyce – Jarosław. Powiedział, ze jego syn, który wczoraj jechał ta drogą na dziurach połamał dwie felgi.

Trzeba zacząć od wpisania tych dróg w wieloletni plan inwestycyjny, znaleźć finansowanie, opracować projekty – mówił Piotr Pilch.Wicemarszałek województwa podkreślił, że Urząd Marszałkowski będzie robił wszystko, aby ta droga została przebudowana.

Kandydatka do Parlamentu Europejskiego Teresa Pamuła, na początku swojego przemówienia podziękowała Marszalkowi Sejmu Markowi Kuchcińskiemu.

- Bardzo chce podziękować Panu  Marszalkowi za przybycie. To świadczy o tym jak ważnymi jesteśmy mieszkańcami tej części województwa dla Pana Marszałka. Zawsze kiedy ma tylko czas i możliwości stara się nam pomagać.  – podkreślała Teresa Pamuła.

Wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Podkarpackiego i kandydatka do Parlamentu Europejskiego prosiła, aby pójść na wybory.Chciałabym aby na Ziemi Lubaczowskiej nie było ujemnego przyrostu naturalnego, aby nasz wnuki i dzieci uczyły się tam gdzie chcą i pragną, aby zawsze chciały tutaj wracać – nie tylko w odwiedziny na święta, aby tu chciały żyć i mieszkać. Musimy stworzyć takie warunki.
– mówiła T. Pamuła.

Starosta lubaczowski Zenon Swatek swoje przemówienie także rozpoczął od drogi Oleszyce – Jarosław, która według niego jest najtrudniejszym problemem naszego powiatu.

Ta droga jest w tragicznym, skandalicznym stanie.  – mówił starosta na konwencji PiS w Lubaczowie

Nawiązał także drogi łączącej Sieniawę i Horyniec, która również  jest w złym stanie technicznym.

Horyniec jest naszą lokomotywą, droga do tej miejscowości jest niezwykle ważna – zaznaczał Zenon Swatek.

Odniósł się również do szpitala w Lubaczowie.

Liczymy na to, ze zyskamy człowieka doświadczenia, który prowadził szpitale większe niż nasz, który wyciągnie nas z biedy, w której jesteśmy – mówił starosta lubaczowskiKonwencję zakończył artystyczny występ Amelii Tabaczek.

Galeria zdjęć:

konwencja-pis001.JPGkonwencja-pis002.JPGkonwencja-pis003.JPGkonwencja-pis004.JPGkonwencja-pis005.JPGkonwencja-pis008.JPGkonwencja-pis009.JPGkonwencja-pis011.JPGkonwencja-pis012.JPGkonwencja-pis013.JPGkonwencja-pis014.JPGkonwencja-pis015.JPGkonwencja-pis016.JPGkonwencja-pis017.JPGkonwencja-pis019.JPGkonwencja-pis020.JPGkonwencja-pis021.JPGkonwencja-pis022.JPGkonwencja-pis023.JPGkonwencja-pis024.JPGkonwencja-pis025.JPGkonwencja-pis026.JPGkonwencja-pis027.JPGkonwencja-pis028.JPGkonwencja-pis029.JPGkonwencja-pis030.JPGkonwencja-pis031.JPGkonwencja-pis032.JPGkonwencja-pis033.JPGkonwencja-pis034.JPGkonwencja-pis035.JPGkonwencja-pis036.JPGkonwencja-pis038.JPG

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

druh
+1 # druh 2019-05-12 20:54
Dziś na Powiatowym Swięcie Strażaka w Horyńcu był kandydat KE dotychczasowy europoseł Czesław Siekierski jedynka biorąca na liście .Na niego zagłosujemy W Lubaczowie mierna frekwencja , te same twarze
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Kolaborant
-12 # Kolaborant 2019-05-12 21:41
Cytuję druh:
Dziś na Powiatowym Swięcie Strażaka w Horyńcu był kandydat KE dotychczasowy europoseł Czesław Siekierski jedynka biorąca na liście .Na niego zagłosujemy W Lubaczowie mierna frekwencja , te same twarze

Wstyd i hańba żeby robić politykę na świecie strażackim. Od kiedy politycy nadają medale a tym bardziej wręczają . Wstyd dla zarządu powiatowego wstyd i hańba Panowie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Janina
+9 # Janina 2019-05-13 13:21
"Jeden z czterech nowych śmigłowców S-70i Black Hawk kupionych dla policji posłużył jako taksówka dla ministra Joachima Brudzińskiego. Maszyna, formalnie przeznaczona dla oddziałów antyterrorystyc znych, zawiozła szefa MSWiA na wojewódzki Dzień Strażaka w regionie, z którego Brudziński startuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Black Hawk lądował na boisku, przerywając mecz juniorów."
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Ffgg
+5 # Ffgg 2019-05-12 22:31
Cytuję druh:
Dziś na Powiatowym Swięcie Strażaka w Horyńcu był kandydat KE dotychczasowy europoseł Czesław Siekierski jedynka biorąca na liście .Na niego zagłosujemy W Lubaczowie mierna frekwencja , te same twarze

A co Pan Siekierski zrobił dla strażaków, że mają na niego głosować? Przyjechał pierwszy raz na święto strażackie by zebrać parę głosów... Pogratulować pomysłu
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Strażak
-2 # Strażak 2019-05-12 23:19
Przykro było patrzeć na tą szopkę polityczna w wykonaniu PeSeLu
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
WitekZ
+8 # WitekZ 2019-05-12 23:26
Bardzo proszę nie porównywać Szanownego Pana Czesława Siekierskiego, wybitnego ekonomisty, doktora nauk ekonomicznych do jurnego ogrodnika, Matki Teresy czy też do Pana Piotra Pilcha (nauczyciela). Cała ta przyjezdna zbieranina nie dorasta do pięt Pana Siekierskiego. To jest różnica kilku klas intelektualnych , nie ma o czym i z kim dyskutować. Dziękuję za uwagę.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Krul
+1 # Krul 2019-05-12 23:30
Nie zesraj się. Nikt go nie porównywał do nikogo, a to czy ma doktorat o niczym nie świadczy. Przykład? Były marszałek Mirosław tez miał doktorat
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Olga
-9 # Olga 2019-05-12 23:34
Zainteresuj się chłopcze człowiekiem, a nie tytułem

A prawdziwym królem Polski jest Jarosław Kaczyński!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
AS
+6 # AS 2019-05-12 23:51
Cytuję Olga:
Zainteresuj się chłopcze człowiekiem, a nie tytułem

A prawdziwym królem Polski jest Jarosław Kaczyński!!!... i zbawcą!;-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Lol
+3 # Lol 2019-05-13 08:54
Może i wykształcony, tyle ze co on robi na Podkarpaciu? Ten Pan pochodzi z woj. Świętokrzyskieg o i stamtąd powinien być wybierany do europarlamentu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
wyborca
+6 # wyborca 2019-05-13 09:20
Cytuję WitekZ:
Bardzo proszę nie porównywać Szanownego Pana Czesława Siekierskiego, wybitnego ekonomisty, doktora nauk ekonomicznych do jurnego ogrodnika, Matki Teresy czy też do Pana Piotra Pilcha (nauczyciela). Cała ta przyjezdna zbieranina nie dorasta do pięt Pana Siekierskiego. To jest różnica kilku klas intelektualnych, nie ma o czym i z kim dyskutować. Dziękuję za uwagę.

To jeszcze wytłumacz szanownemu kandydatowi że wieszanie banerów wyborczych na terenie szkół jest zakazane. Ogrodzenie szkoły też jest terenem szkoły. Dziwię się rodzicom w Dachnowie że nie zareagowali na tą nachalną propagandę. W Cieszanowie takie rzeczy są niedopuszczalne , ale wiadomo to miasto nie wieś.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Janina
-4 # Janina 2019-05-13 13:23
A gdzie jest Dyrektor tej placówki??
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
kola
+16 # kola 2019-05-12 21:01
Szpital w Mielcu jest większy od szpitala w Lubaczowie.Czy to Leszek Kwaśniewski zostanie dyrektorem szpitala w Lubaczowie?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Xnnnn
+24 # Xnnnn 2019-05-12 21:35
Droga Jarosław -Oleszyce A to już do Narola nie idzie ta sama droga wojewódzka ...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
baju baju
+30 # baju baju 2019-05-12 21:39
Odnisoła się także do drogi wojewódzkiej z Oleszyc do Jarosławia i obiecała, że Urząd Wojewódzki będzie pomagał w realizacji tej inwestycji

Głos zabrał także wicemarszałek województwa podkarpackiego Piotr Pilch... Ponadto podobnie jak poprzedniczka odniósł się do drogi Oleszyce – Jarosław.

OBIETNICE WYBORCZE CZYLI....GRUSZK I NA WIERZBIE
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Wojciech
+29 # Wojciech 2019-05-12 21:49
To wszystko leci na okrągło w telewizji a drogi do Lubaczowa kiedyś się wpisze do wieloletniego planu inwestycyjnego a tak na prawdę jesteśmy potrzebni aby zagłosować na dobrą zmianę
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
vvv
+22 # vvv 2019-05-12 21:56
Cytuję Wojciech:
To wszystko leci na okrągło w telewizji a drogi do Lubaczowa kiedyś się wpisze do wieloletniego planu inwestycyjnego a tak na prawdę jesteśmy potrzebni aby zagłosować na dobrą zmianę


Dokładnie tak a kasa na Mielec i Jaslo i ich okolice
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
ADA
+25 # ADA 2019-05-12 22:05
Ogrodnik mowi o piątce ale o skomunikowaniu powiatu z RESZTĄ KRAJU ani be ani me, powiedział co mu kazali a tutejszych chcą jako maszynki do glosowania, tylko co on może zaproponować?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
ABC
+24 # ABC 2019-05-12 22:54
Do Uni się pchaja a flagi Unijnej nie mają.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
demos
+34 # demos 2019-05-12 23:51
Jak czytam wypowiedzi starosty , to naprawde zastanawiam się, czy to sa wypowiedzi godne urzędu? przeciez o drodze mówi sie już rok czasu...ale tylko sie mówi,a wyglada jak wyglada..czyli trudno nazwac ja drogą, co do drugiego stwierdzenia o szpitalu? tylko w Pis-ie sa ludzie, którzy jak za dotknieciem czarodziejskiej laski uzdrowia szpital i wyciagna z biedy...tak sie zastanawiam, czy to piknik naiwniaków czy co?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Regio
+34 # Regio 2019-05-13 07:22
Ciągle tylko mgliste obiecanki o tej drodze. Każdy urząd widzi problem i obiecuje, że będzie współpracował ale wciąż żadnych konkretów. Ciągle tylko pusta gadanina. I na takich ludzi mamy głosować? Potrzebują głosów naszego powiatu dlatego obiecają wszystko. Chcemy realnej zmiany a nie czczych obietnic.
W tych wyborach podziękuję cichemu układowi pis -po.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
ja
+23 # ja 2019-05-13 07:39
pracy chleba a nie igrzysk nieba gdzie sa zakłady pracy hale prodykcyjne .....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Ama
+37 # Ama 2019-05-13 08:10
Nam nie potrzeba obiecanek w sprawie drogi, wystarczy by Zarząd województwa podjął decyzje i uchwałę o natychmiastowym remoncie i pieniądze będą. Gdy wybieraliśmy radnych wojewódzkich kandydaci PIS twardo mówili że te sprawę załatwią, pani Teresa została wiceprzewodnicz ącà Sejmiku i co - nico? Pan Kuchciński i pan marszałek też przyjeżdżali , obiecywali i co nico? Pani poseł tez obiecywała i co nico? Niktnie dotrzymał słowa a to takie proste , gdyby tylko Zarząd chciał i te wymienione osoby to droga wojewódzka Karosław - Lubaczów już byłaby remontowana.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Niekryty
+36 # Niekryty 2019-05-13 10:33
Trzeba ten PiS przegonić same partacze teraz wybory to obiecują ,a później po wyborach będą mieli w dupie.. czym oni się szczycą 500+ z naszych podatków ... Wszystko drożeje,ceny paliw itd a to wszystko jest powodem tego chorego programu.. gdzie jakieś miejsca pracy czy coś , czy tylko droga jest najważniejsza , pójdźcie na wybory i pogoncie to g*wno...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Wiesie
-36 # Wiesie 2019-05-13 13:04
Sam się goń nieudaczniku, piszesz głupoty .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
rz
-27 # rz 2019-05-13 12:41
Na zdjęciach widać posła PSLGBT?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
hugo
+41 # hugo 2019-05-13 16:48
Cytat:
Starosta lubaczowski Zenon Swatek swoje przemówienie także rozpoczął od drogi Oleszyce – Jarosław, która według niego jest najtrudniejszym problemem naszego powiatu.
Panie Starosto, skończ te przemówienia i zacznij coś robić w końcu, rozwiązywać te najtrudniejsze problemy!
Wszak płacimy panu, wcale nie tak mało.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Wszech
+51 # Wszech 2019-05-13 19:56
Rzeczywistość nie wygląda wcale tak kolorowo jak to malują politycy. Kiedyś poniesiemy konsekwencje niegospodarnośc i rządzących. Dlaczego zamiast na 500 plus nie da się pieniędzy na podwyżki dla osób pracujących albo zwiększy zasiłków dla innych grup społecznych, czy chociażby na te drogi. Na obietnicach można się tylko przejechać (czego nie można powiedzieć o tej drodze z Jarosławia). Teraz jest taki trend, że uczy się ludzi nieróbstwa niestety. Jak dziecko zobaczy, że mamusia z tatusiem nie pracują bo państwo im daje kasę do ręki to jakie my sobie społeczeństwo wychowujemy? Ludzi zaradnych się u nas zwyczajnie każe. Nakłada się na nich daniny i podatki, testuje się przedsiębiorców , straszy kolejnymi podwyżkami. Dążymy niestety do samozagłady społecznej. Jednostki wybijające się ponad przeciętność zostaną zduszone, zostaną mierni, bierni ale wierni. Wtedy już będziemy łatwym łupem dla państw ościennych. Gratuluję. Plan idealny !!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Ostatni
+43 # Ostatni 2019-05-13 21:31
wiadomosci.wp.pl/.../

Nie ma pieniędzy na drogi bo z Państwowych spółek kasa płynie do ich prezesów zamiast do skarbu państwa. Pół bańki za 3 miesiące. Żyć nie umierać. Gdzie mam podpisać żeby się załapać???
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Prawak
+27 # Prawak 2019-05-13 21:46
pis - po jedno zło!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Kowalski
+15 # Kowalski 2019-05-13 22:03
Jak by im naprawdę zależało żeby p. Teresę poprzeć to by się kasa znalazła na drogę. Chodzi o to żeby ją wypromować na jesień na wybory do sejmu. Będzie się działo!!! Wielka szansa dla Lubaczowa. Poseł z naszego regionu!!! Normalnie szał. Hehehe
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
maria
+10 # maria 2019-05-13 22:27
Masz rację ! Jak nie Bruksela , to może być na Wiejską !
Byle do koryta .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
ccc
+2 # ccc 2019-05-13 22:46
Cytuję maria:
Masz rację ! Jak nie Bruksela , to może być na Wiejską !
Byle do koryta .


Koryto kojarze z innym lokalem;-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
aaa
0 # aaa 2019-05-15 23:10
i znowu młody pis- klak kasuje prawdę mówiące komentarze. Pozdrawiam
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Koronawirus - najważniejsze informacje

Ostatnio dodane

Porady

W kinie

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.