Uwaga! Będzie mocno wiało

Wieczorem na Podkarpaciu - szczególnie na terenie powiatu lubaczowskiego może wiać bardzo silny wiatr. Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w porywach z prędkością do 90 km na godzinę. Mogą wystąpić także przelotne opady śniegu, które będą powodować zawieje.

Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 90 km/h. Wiatr południowo-zachodni, w nocy z czwartku na piątek skręcający na zachodni. Maksymalne porywy wiatru spodziewane są w drugiej połowie nocy z czwartku na piątek oraz w piątek. Wiatrowi okresami towarzyszyć będą przelotne opady śniegu, co spowoduje występowanie miejscami zawiei śnieżnych.

Dlatego strażacy przypominają o kilku zasadach bezpieczeństwa. Po pierwsze  -  jeżeli jest to może, nie należy wychodzić z domu. Trzeba zabrać wszystkie przedmioty znajdujące się na balkonach i werandach, ponieważ porwane  przez  wiatr mogą zrobić komuś  krzywdę. Wiatr może także uszkodzić linie energetyczne, łamać drzewa i przewracać reklamy wielkopowierzchniowe. Dlatego kierowcy nie powinni stawiać pod nimi samochodów

Źródło: Radio Rzeszów, zlubaczowa.pl

{fcomment}{flike}

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj. To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to.

Ogłoszenia

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

W kinie

Na sygnale

Porady

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.