Miejski Dom Kultury ma już 10 lat

W tym roku upłynęło 10 lat odkąd nadano Miejskiemu Domowi Kultury imię Aleksandra Sas Bandrowskiego, mija również 10-ta rocznica zarządzania instytucją przez Andrzeja Kindrata. Pracownicy MDK chcąc uczcić te jubileusze zorganizowali koncert pn. ?MAGICZNY ŚWIAT OPERY I OPERETKI?

- Obyśmy zawsze przychodzili do tego Miejskiego Domu Kultury i wychodzili z satysfakcją, że to, co się tutaj dzieje jest wspaniałe, że możemy się cieszyć tymi nagrodami i wyróżnieniami, że możemy spotykać tyle wspaniałych ludzi ? mówiła Maria Mogoń, Burmistrz Miasta Lubaczowa. - Pod koniec lat 50-tych zastanawialiśmy się, gdzie wybudować nowy obiekt kulturalny w Lubaczowie i jak ma wyglądać. Liczyliśmy na taki dom, jaki jest w Łańcucie, bo taki miał być w Lubaczowie. Powstał inny, ale jakże wspaniały. Na początku lat 60-tych zaczęliśmy się cieszyć pięknym, nowym budynkiem. Budynkiem, do którego wszystkie pokolenia lubaczowian przychodziły, by spędzić czas mile, radośnie, wesoło, w którym występowały różne najbardziej znane zespoły w Polsce, do którego przyjeżdżali znani, wielcy artyści, przyjeżdżały teatry, w którym wiele się działo. Zawsze mieliśmy nasz amatorski teatr. Dzisiaj po tylu latach również mamy amatorskie teatry w Lubaczowie, ale czy amatorskie? Powinniśmy sobie zadać pytanie i odpowiedzieć sami. Chodząc na spektakle widzimy, że jest to sztuka na bardzo wysokim poziomie. Nasi młodzi artyści zdobywają liczne nagrody i wyróżnienia. Są naszą dumą i my cieszymy się z tego, bo dla miasta jest to najlepsza promocja ? kontynuowała Pani Burmistrz.

Podczas uroczystości jubileuszowych dyrektor MDK podziękował pracownikom, Burmistrzom Miasta Lubaczowa obecnej i dwóch minionych kadencji oraz władzom miasta za owocne partnerstwo w ciągu minionych 10 lat. - Za okazaną pomoc i współpracę życzę sobie i władzom miasta, żeby ta współpraca była cały czas na bardzo dobrym poziomie, żebyśmy mogli wspólnie, dla naszego miasta, dla Państwa być tą jednostką, która będzie miejscem, gdzie będziecie mogli przyjść i spotkać się z wielkim artyzmem, sztuką z różnymi spektaklami, emocjami, które towarzyszą podczas spotkań na tej scenie ? wyrażał wdzięczność Andrzej Kindrat.

Po części oficjalnej Zenon Swatek - autor wydanej w 2005 r. książki pt. ?Aleksander Sas-Bandrowski - z Lubaczowa na estrady świata? przybliżył postać patrona MDK i historię instytucji. Później na estradę wkroczył konferansjer - Jacek Nowosielski rozpoczynając część artystyczną. Poprowadził widownię w podróż po świecie operetki, musicalu i opery zapraszając na scenę Grażynę Griner, która akompaniowała na fortepianie Jolancie Kremer (sopran) i Witoldowi Wronie (tenor). Publiczność mogła usłyszeć utwory ze świata muzyki wysokiej, np. ?Myszko?, ?Usta milczą, dusza śpiewa? czy ?Czardasz Sylwii?.

            

Więcej zdjęć tutaj (kliknij)

Źródło/foto: lubaczow.pl

{fcomment}{flike}

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj. To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to.

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

W kinie

Na sygnale

Porady

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.