O przedsiębiorczości w Baszni Dolnej. Za nami konferencja gospodarcza „Perspektywy dla rozwoju” [ZDJĘCIA]


W piątek w Kresowej Osadzie w Baszni Dolnej odbyła się konferencja gospodarcza „Perspektywy dla rozwoju”, podczas której dyskutowano m.in. na temat szans dla młodych przedsiębiorców oraz zmianach w przepisach.

W konferencji organizowanej przez radną Rady Miejskiej w Lubaczowie Alicję Antonik udział wzięli m.in. Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju Adam Hamryszczak, Poseł RP Anna Schmidt Rodziewicz oraz Wójt Gminy Lubaczów Wiesław Kapel.

Podczas konferencji poruszano ważne kwestie związane z rozwojem przedsiębiorczości na terenie powiatu lubaczowskiego. Na temat kreatywności wykład przeprowadził prof.  dr hab. Leszek Kopciuch, o pakiecie ustaw mających zmienić polską przedsiębiorczość na lepsze, zwaną "Konstytucją dla biznesu" opowiadała Irena Kopciuch - kierownik Biura Terenowego ZUS w Lubaczowie.  Dla przedsiębiorców niezwykle ważne są zmiany w przepisach podatkowych - mechanizm split payment, jednolity plik kontrolny, koszty uzyskania przychodów dla twórców, zaświadczenia o rozliczeniach kontrahenta, ryczałt od najmu. Te zagadnienia przedstawiła Danuta Kojner z Urzędu Skarbowego w Lubaczowie. Omówiono także zmiany w prawie pracy oraz zasady zatrudniania obcokrajowców.  Z kolei Sylwia Oczkowska z KPRF Law Office zaprezentowała skuteczne metody weryfikacji kontrahentów. Nie zabrakło również dyskusji na temat rozporządzenia RODO. Wykład dotyczący zmian w ochronie danych osobowych przeprowadził Dariusz Kozłowski z Instytutu Ryzyka Sp. z o.o.

Gospodarz konferencji - wójt Gminy Lubaczów Wiesław Kapel podkreślił że na terenie powiatu lubaczowskiego skutecznie działa Stowarzyszenie Przedsiębiorców „Lubaczowskie Forum Biznesu”. Odniósł się również do zmian ułatwiających prowadzenie przedsiębiorcom działalności gospodarczej tj. „Konstytucja dla biznesu”.

Konstytucja dla biznesu to zmiana piecu podstawowych ustaw, które dotychczas obowiązywały w obszarze działalności gospodarczej. To jest sygnał do tego, że parlament i rząd stara się wdrożyć nowe przepisy do tego, by przedsiębiorcom łatwiej można było prowadzić działalność gospodarczą, łatwiej ją zakładać.  – mówił Wiesław Kapel

Posłanka Prawa i Sprawiedliwości Anna Schmidt-Rodziewicz zauważyła, że w powiecie lubaczowskim jest ogromny potencjał wśród przedsiębiorców. Poinformowała, że właśnie dlatego dzisiaj odbywa się ta konferencja z udziałem wiceministra Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju.

- Jesteśmy tutaj po to, aby dać Państwu jasny sygnał, że zarówno parlamentarzyści jak i rząd – chcemy Państwa wspierać, pokazać pewną wizję, wytyczyć i wskazać pewne kierunki, które byłyby pomocne w rozwoju mikro-przedsiębiorczości – mówiła posłanka. Stawiamy na politykę zrównoważonego rozwoju. Stawiamy na rozwój Polski Wschodniej, właśnie na takie powiaty jak powiat lubaczowskiego. – dodała

Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju Adam Hamryszczak przedstawił działania rządu mające na celu wspieranie przedsiębiorców szczególnie w Polsce Wschodniej. Podkreślił, że ministerstwu zależy, aby w Polsce zatrzymać i wspierać młodych przedsiębiorców oraz rozwijać innowacyjność.

- Żeby zatrzymać młode, kreatywne osoby w takich miejscowościach jak Lubaczów musimy przede wszystkim pobudzić przedsiębiorczość, rozszerzyć działalność firm, które już na danym rynku już funkcjonują – mówił.

Hamryszczak zaznaczył, że niezwykle ważne jest wspieranie biznesu, bo wpływa on na ożywanie gospodarcze regionu.

- Biznes wpływa na ożywienie gospodarczego danego terenu, ale co niezwykłe ważne – dla samorządów, bo zwiększa bazę podatkową danego samorządu. W konsekwencji mają więcej środków na inne działania proinwestycyjne. To jest nasz główny cel, aby jak najwięcej instrumentów przygotować bezpośrednio dedykowanych dla Polskiego Biznesu. – mówił Adam Hamryszczak.

Polski rząd stawia na rozwój zrównoważony – podkreślał Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju.

DSC_0005.JPGDSC_0012.JPGDSC_0018.JPGDSC_0022.JPGDSC_0024.JPGDSC_0038.JPGDSC_0039.JPGDSC_0049.JPGDSC_0051.JPGDSC_0067.JPGDSC_0086.JPGDSC_0092.JPGDSC_0105.JPGDSC_0109.JPGDSC_0124.JPGDSC_0129.JPGDSC_0143.JPGDSC_0149.JPGDSC_0166.JPGDSC_0172.JPGDSC_0211.JPGDSC_0234.JPGDSC_0242.JPGDSC_0258.JPGDSC_0264.JPGDSC_0303.JPGDSC_0312.JPGDSC_0323.JPGDSC_0332.JPGDSC_0336.JPGDSC_0344.JPGDSC_0351.JPGDSC_0370.JPGDSC_0381.JPGDSC_0402.JPGDSC_0407.JPGDSC_0429.JPGDSC_0433.JPGDSC_0440.JPG

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

normalny
-37 # normalny 2018-09-22 20:53
popieprzyli, kase z naszych podatków wzieli za to objawienie i tyle w temacie! żenada wójta aż nadto widoczna
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Union
-40 # Union 2018-09-22 21:19
Nie przesadzaj na pewno była bardzo merytoryczna dyskusja. A że zorganizowana przez katechetkę to tematy były wzniosłe .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
mieszkaniec
-41 # mieszkaniec 2018-09-22 21:28
dokładnie, zorganizowana przez katechetke, ale mieszkańcy gminy lubaczowskiej za to zapłaca, wszak wójt oficjalnie prawym i sprawiedliwym jest, szkoda tylko , że po nawałnicy tak ogranicza sie srodki dla poszkodowanych, bo braknie na samoreklamę??
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Nie
-29 # Nie 2018-09-23 13:04
Zwyczajny szwindel wyborczy. Kampania za publiczne pieniądze. Pani Alicja za to jak myślę nie zapłaciła. Organizatorka wielka.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
wybieraj mądrze
+32 # wybieraj mądrze 2018-09-23 14:08
a dożynki z naszym starostą to kto sponsorował starosta? odczepcie się od pani Alicji , przyjeżdża człowiek z rządu z propozycjami dla naszego terenu a wam się to nie podoba.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Sponsor
-51 # Sponsor 2018-09-23 15:33
Gdyby nie zbliżające się wybory to człowiek z rządu nie zadawałby sobie trudu by tu przyjeżdżać. A i tej konferencji pewnie by wcale nie było.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Nie
-45 # Nie 2018-09-23 16:35
A bez tej pseudokonferenc ji nie można mieć dla nas propozycji? Ano nie bo to kampania. A że dożynki to kampania to też racja, tyle że są jakby corocznie. Nawet święto szkoły to kampania.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Przedsiębiorczy
-38 # Przedsiębiorczy 2018-09-24 01:13
Widzę tłumy ,, młodych przedsiębiorców " i merytoryczną panią poseł-koordynat or wyborczy PIS Annę Schmidt Rodziewicz, która dała ciała przy rejestracji list w Przemyślu i Jaśle. Pani Alicji niestety wcześniej nie miałem okazji poznać, więc nie oceniam. O Jej zasługach dla Powiatu też nie słyszałem.Widzę w tym spotkaniu kampanie przed wyborczą. Jakości brakuje, jakości.Trudne mamy wybory na prowincji, my szarzy ludzie. Ale na głosowanie na pewno pójdę. Oni mojego glosu nie dostaną
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
PPP
-34 # PPP 2018-09-24 08:10
Radna Miejska organizuje konferencje poza miastem, koszty poniosła gmina a partia X nadawała do partii X.
Efekt ?
Z wrażenia najwyżsi rangą prelegenci zapomnieli powiedzieć o największym problemie Ziemi Lubaczowskiej jakim jest jakość dróg. A jeszcze przed chwilą nimi jechali, bijąc głową w dach służbowego samochodu. O problemie komunikacji (czyt. jakość dróg) mówili 4 lata temu, jednak brak efektów ich pracy sprawił, że zapomnieli powiedzieć o najważniejszym. Zatkali usta jakimś przerywnikiem w tytule tego artykułu.

Drogi wojewódzkie do poprawki.
Wyrwane fragmenty można wsadzić między paragrafy. Komunikacja to podstawa dla rozwoju przedsiębiorczo ści a drogi o dobrej nawierzchni zaczynają się w Jarosławiu albo w lubelskim.

"Droga z Lubaczowa do Horyńca zostanie wyremontowana." - a jak dostać się do Lubaczowa ? Wybudują nam lotnisko ? O tym ani słowa !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
mieszczuch
-52 # mieszczuch 2018-09-24 08:14
ona niema zaslug nawet dla siebie nic nie osiagnela
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Ama
+5 # Ama 2018-09-24 14:04
Widać, sami znawcy biznesu .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
AntyPiS
-11 # AntyPiS 2018-09-24 15:01
Brawo dla PiS-u. Ironicznie proszę o brawa. Ta konferencja przyniosła Wam więcej straty niż pożytku. Przytoczę kilka argumentów dlaczego ta konferencja to strzał w stopę i to jak cholera. Po pierwsze na od razu rzuca się w oczy,że to nie jest konferencja przedsiębiorców tylko konferencja PiS-u. Pani Poseł i Pani kandydat na burmistrza ,,o dziwo" z PiS a na widowni duża część działaczy zgadnijcie Państwo kogo; PiS. Ciekawe czy nie musieli też z przymusu brać udziału w tej szopce politycznej bo biorą udział w wyborach. Z cały szacunkiem dla Pani Alicji, która w fachu nauczyciela jest fachowcem, ale samo bycie radnym nie sprawia, ze ktoś będzie ekspertem w dziedzinie gospodarki a tym bardziej będzie organizatorem konferencji, która się zajmuje głownie gospodarką. Tak samo z Poseł Rodziewicz. Nigdy nie słyszałem, żeby czegoś dokonała w tej dziedzinie w Sejmie. No chyba, ze w swoim czasie nie zagłosowała za drugim mostem na Sanie w 2016 roku, kiedy chciano dać na niego pieniądze to Pani Poseł z Jarosławia wyciągnęła kartę i nie głosowała i tylko ukrywała się przed kamerą, żeby nie było tego widać, ale jest filmik na internecie, ze takie co było i jest uwiecznione po wsze czasy. Nie dziwcie się, więc negatywnych reakcji bo to się właśnie w przysłowiowej pale nie mieści.Jakby to robił jeszcze Wójt to było w miarę zrozumiałe a tak chcieliście zrobić sobie kampanię to zrobiliście sobie antykampanię bo pokazaliście jak nie myślicie racjonalnie. Czekam na więcej taki konferencji, bo jak będziecie robić tak dalej to sami się unicestwicie i wyjdzie ,,Szydło z worka''. P.S Jeszcze większą głupotę robicie z tym minusowaniem. Co wam to da nic. Spapraliście sobie sprawę na własne życzenie to zamiast zostawić to po cichu to wy to jeszcze tymi minusa właśnie nagłaśniacie bo tak to by nikt za bardzo nie spojrzał na komentarze, które was krytykują. No bo naprawdę wygląda komicznie komentarz antypisowki min. 37 ,,minusów" a propisowski 29 ,,plusów". Prawda, że to dziwnie wygląda. ,,Wyszło Szydło z worka". A i bardzo ładne zdjęcia odpowiedni kąt zmniejszona ilość krzeseł i wydaje się, że są, ,,tłumy". Dwadzieścia parę osób na tej sali to jest garstka, biorąc nawet pod uwagę, że byli tam z ,,własnej woli". Działacze PiS-u jak chcecie to minusujcie ile wlezie to dla mnie tylko woda na młyn.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj. To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to.

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia (odwołane)

W kinie (MDK zamknięty)

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.