Awanse, gratulacje i przemówienia – Dzień Strażaka w PSP Lubaczów [ZDJĘCIA]

fot. KP PSP Lubaczów
fot. KP PSP Lubaczów

fot. KP PSP Lubaczów

21 maja 2018 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Strażaka.

Uroczystość rozpoczęła się złożeniem meldunku zastępcy podkarpackiego komendanta wojewódzkiego PSP bryg. Danielowi Dryniakowi przez dowódcę uroczystości st. kpt. Dariusza Wałczyka.

Po uroczystym podniesieniu flagi państwowej i wysłuchaniu hymnu narodowego, wszystkich przybyłych gości przywitał komendant powiatowy PSP w Lubaczowie mł. bryg. Janusz Jabłoński, który w swoim przemówieniu odniósł się do Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości oraz podziękował wszystkim strażakom i pracownikom cywilnym za ogromny wkład w rozwój ochrony przeciwpożarowej. Słowa wielkiego uznania i podziękowania skierowane również zostały pod adresem wszystkich gości obecnych na uroczystości.

W trakcie apelu wręczono także odznaczenia i awanse na wyższe stopnie służbowe.

Słowa wdzięczności i życzliwość dla strażaków, którą wyrażali w podziękowaniach goście, wzbudziła wzruszenie i podkreśliła znaczenie naszej trudnej służby. - czytamy na stronie PSP w Lubaczowie

W święcie lubaczowskich strażaków uczestniczyli m.in. \: poseł na Sejm RP Anna Schmidt Rodziewicz, dyrektor Biura Senatora RP Mieczysława Golby – Andrzej Homa, zastępca podkarpackiego komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej bryg. Daniel Dryniak, dziekan Dekanatu lubaczowskiego ksiądz kan. Andrzej Stopyra, przedstawiciele władz samorządowych szczebla powiatowego oraz gminnego, szefowie instytucji i służb współdziałających z lubaczowskimi strażakami oraz emerytowani strażacy.

8.JPG16.JPG17.JPG30.JPG37.JPG41.JPG45.JPG54.JPG61.JPG82.JPG91.JPG96.JPG105.JPG112.JPG124.JPG

Zdjęcia: asp. sztab. w st. spocz. Bogusław Bernacki - KP PSP Lubaczów

Źródło: kppsplubaczow.pl


AdmirorGallery 5.0.0, author/s Vasiljevski & Kekeljevic.
Secured & Audited by: Security Audit Systems

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: