Szef KPRM Michał Dworczyk odwiedził Dom Pomocy Społecznej w Krowicy Lasowej [ZDJĘCIA]


W poniedziałek (07.05) najbliższy współpracownik premiera Mateusza Morawieckiego Michał Dworczyk wraz z posłanką Anną Schmidt-Rodziewicz odwiedzili nowoczesny Dom Pomocy Społecznej w Krowicy Lasowej. Gospodarzem spotkania był wójt Gminy Lubaczów Wiesław Kapel.

Dom Pomocy Społecznej dla Osób Przewlekle Psychicznie Chorych w Krowicy Lasowej powstał w budynku po  byłej szkole podstawowej.

Przebudowa obiektu  rozpoczęła się w ubiegłym roku. DPS ma na celu zapewnienie profesjonalnej opieki medycznej dla przyszłych 28 pensjonariuszy, którzy znajdą tutaj warunki do spokojnego, bezpiecznego i godnego życia. Przyszli mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej, będą mieli do swojej dyspozycji 12 przestronnych pokoi dwuosobowych, każdy z osobnym węzłem sanitarnym oraz sale do zajęć ruchowych i prowadzenia warsztatów.

Wójt gminy Lubaczów Wiesław Kapel podczas konferencji podziękował posłance PiS Annie Schmidt-Rodziewicz za wsparcie finansowe tej inwestycji. Podkreślił, że posłanka Prawa i Sprawiedliwości pomaga i towarzyszy przy realizacji inwestycji w gminie Lubaczów. W. Kapel z podziękowaniami zwrócił się również do szefa KRPM Michała Dworczyka.

Gorąco chciałbym podziękować Pani Poseł za pomoc i wsparcie w tym przedsięwzięciu. Pani Poseł nam zawsze pomaga i towarzyszy przy realizacji różnych projektów gminnych. Ta inwestycja jest namacalnym dowodem wparcia ze strony Pani Poseł. [...] Dziękuje Panu ministrowi, że chciał zobaczyć jak pieniądze z budżetu państwa są wydatkowane.  Dziękuje Pani ministrze za obecność, za wsparcie. - mówił w poniedziałek Wiesław Kapel

Wójt miny Lubaczów zaznaczył, że liczy na kolejne etapy współpracy z rządem nie tylko w gminie Lubaczów, ale również i samorządami z Ziemi Lubaczowskiej. Jak powiedział celem takich przedsięwzięć jak budowa DPSu jest zatrzymanie mieszkańców w powiecie lubaczowskim.

Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk stwierdził, że inwestycja jaką zrealizowała gmina Lubaczów jest przykładem dobrze i efektywnie wykorzystanych środków.

Gdyby nie determinacja Pani Poseł pewnie było by o wiele trudniej tą konstrukcje finansową stworzyć. - mówił M. Dworczyk. Tego rodzaje projekty wpisują się w program rządu Matusza Morawieckiego, budujący solidarne państwo, który szereg środków przeznacza na programy o charakterze społecznym, programy socjalne. Cieszy tak efektywnie wykorzystanie tych środków. - podsumował najbliższy współpracownik Mateusza Morawieckiego

Anna Schmidt-Rodziewicz przypomniała, że obowiązkiem rządzącym jest wspieranie osób szczególnie potrzebujących pomocy.

Obowiązkiem Państwa Polskiego i parlamentarzystów jest pochylanie się i udzielanie pomocy, tworzenie dobrych warunków i klimatu dla osób, które szczególnie tego wsparcia potrzebują. […] Na pewno będzie tu niepowtarzalna atmosfera.  Sposób wyposażenia i wykończenia powoduje, że jest tutaj kameralny, rodzinny klimat. Niewątpliwie będzie to  służyło rehabilitacji  – mówiła posłanka Prawa i Sprawiedliwości.

Inwestycja kosztowała ponad 3,5 mln złotych, z czego 2.3 zł to środki pozyskane ze źródeł unijnych. Dzięki staraniom posłanki Prawa i Sprawiedliwości Anny Schmidt-Rodziewicz udało się pozyskać także 600 tys. złotych z budżetu państwa. Prawie 600 tys.  zainwestowała gmina Lubaczów.

DPS w Krowicy Lasowej ma rozpocząć działalność w czerwcu 2018 roku.

dpskrowica1.JPGdpskrowica2.JPGdpskrowica3.JPGdpskrowica4.JPGdpskrowica5.JPGdpskrowica6.JPGdpskrowica7.JPGdpskrowica8.JPGdpskrowica9.JPGdpskrowica10.JPGdpskrowica11.JPGdpskrowica12.JPGdpskrowica13.JPGdpskrowica14.JPGdpskrowica15.JPGdpskrowica16.JPGdpskrowica17.JPGdpskrowica18.JPG


AdmirorGallery 5.0.0, author/s Vasiljevski & Kekeljevic.
Secured & Audited by: Security Audit Systems

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: