Radio Rzeszów: Jędrzejówka - wieś szczęśliwa

Mało jest miejsc gdzie ludzie na coś by nie narzekali, na przykład na ciężki los albo władzę. Jednak w Jędrzejówce, w gminie Narol, wszyscy jednym głosem mówią o radości z życia.

Być może wpływ na nastroje ma fakt, że wioska jest bardzo mała. Mieszka w niej zaledwie kilkadziesiąt rodzin. Mocno się ze sobą zintegrowały. Łączy ich ogromna społeczna praca, której rytm narzuca sołtys.

Wybudowali sobie plac zabaw dla dzieci, świetlicę jakiej nie powstydziłaby się nie jedna duża stolica gminy. Centrum wsi jest uporządkowane. Oczkiem w głowie mieszkańców jest strefa kwiatów i zieleni, odremontowana kapliczka, latarnia na której zawiesili podświetlany zegar. Dużą popularnością cieszy się miejsce dla zakochanych. Jest to także odremontowana stara studnia przy której zamontowano metalowe serca. W nocy odbywają się tam biesiady.
Mieszkańcy Jędrzejówki dbają także o choleryczny cmentarz z 1915 roku. Zagospodarowali teren rekreacyjny u źródeł Tanwi - 200 metrów od centrum wsi.

W Jędrzejówce dziwią się tym wszystkim którzy narzekają na trudy życia. Twierdzą, że brakuje im czasu na zmartwienia, bo ich życie to nieustanna przyjemna społeczna praca i zabawa od nocy do białego rana!

Posłuchaj relacji Marka Cynkara (kliknij)

Źródło: Radio Rzeszów

{fcomment}{flike}

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.