Wiadomo, które drogi czeka przebudowa

fot. pixabay.comfot. pixabay.com

W 2016 roku w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej zostaną wyremontowane drogi w gminie Horyniec Zdrój oraz w Lubaczowie.

W wyniku ogłoszonego naboru do siedziby Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie wpłynęły 103 wnioski o dofinansowanie na drogi gminne i powiatowe. Łączna wartość projektów wynosiła prawie 200 mln zł, jednak limit środków przyznanych na województwo podkarpackie wynosi w tym roku 50 mln zł dlatego też nie wszystkie projekty uda się zrealizować.

Do dofinansowania zakwalifikowano 70 dróg gminnych. Pieniędzy wystarczy jednak jedynie na 24 projekty i ostatnie miejsce które może liczyć na środki zajął projekt miasta Lubaczowa. Miasto za 2 mln złotych zamierza przebudować ulicę Techniczną. Tamtejszy urząd na to zadanie dostanie prawie 300 tys. zł dofinansowania.

Na pomoc województwa może liczyć także gmina Horyniec Zdrój, której wniosek ostatecznie zajął 9 miejsce. Włodarze Horyńca dostaną pomoc finansową w wysokości 400 tysięcy złotych na remont dróg na osiedlu Dąbrowskiego w Horyńcu oraz ulic: Legionów, Cypriana Godebskiego, Józefa Wybickiego i Gen. Karola Kniaziewicza. Całkowita wartość projektu wynosi 800 tys. złotych.

Rozpoczęcie procedury przetargowej dla projektów z pierwszej listy zakwalifikowanych wniosków o dofinansowanie zadań musi nastąpić do dnia 31 marca 2016 r.

Komentarze   

Józef
+3 # Józef 2016-02-04 09:19
Naprawdę szał w budowie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
kolo
+3 # kolo 2016-02-04 10:48
2 mln.na przebudowę Technicznej to co tam będzie tyle kosztować ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
tak
+4 # tak 2016-02-04 12:00
wicha :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Dzik
+6 # Dzik 2016-02-04 12:18
A droga Stary Dzików - Oleszyce?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
M92
+5 # M92 2016-02-04 12:59
Właśnie, właśnie... zapomnieli chyba o Nas.
A droga z Oleszyc do Dzikowa jest tragiczna
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
neon
+1 # neon 2016-02-04 17:20
Cytuję M92:
Właśnie, właśnie... zapomnieli chyba o Nas.
A droga z Oleszyc do Dzikowa jest tragicznaStarostwo sie popisalo
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
czytelnik
0 # czytelnik 2016-02-04 17:28
Droga Oleszyce-Stary Dzików podobno byla w budżecie Oleszyc na rok 2016. Podobno miał dołozyc się Lubaczów, Stary Dzików oraz Oleszyce plus Unia. Spokojnie moze cos z tego bedzie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Lulek
-1 # Lulek 2016-02-04 21:59
Oby :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
rodacy
+2 # rodacy 2016-02-05 09:26
Proszę państwa takie dofinansowania na inwestycje w Lubaczowie będą jeszcze przez najbliższe trzy lata, dlaczego ,to proste Marszałek PIS, Wojewoda PIS, Starosta lubaczowski PSL a Burmistrz PO i mówię wam nie da się nic zrobić nawet żeby nasi włodarze stawali na uszach to niewykonalne z powodu innej opcji politycznej ale i także braku chęci. Pan Starosta lubaczowski i Burmistrz miasta Lubaczowa są już wypaleni i nie chce się im działać na rzecz naszego miasta.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
kn
-4 # kn 2016-02-05 09:54
PIS,PO,PSL,wybi erają bo nawet nie ma kogo wybrać czy wybierze się PO i PSL,czy PIS i PSL to i tak będzie tak samo od wielu lat tak jest było i będzie ...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
zemsta
+2 # zemsta 2016-02-05 17:15
Już spadł ze stołka jako 302 z listy krajowej kierownik biura powiatowego ARiMR w Lubaczowie- Leszek Janczura(PSL)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
jolka
+1 # jolka 2016-02-08 20:50
Cytuję rodacy:
Proszę państwa takie dofinansowania na inwestycje w Lubaczowie będą jeszcze przez najbliższe trzy lata, dlaczego ,to proste Marszałek PIS, Wojewoda PIS, Starosta lubaczowski PSL a Burmistrz PO i mówię wam nie da się nic zrobić nawet żeby nasi włodarze stawali na uszach to niewykonalne z powodu innej opcji politycznej ale i także braku chęci. Pan Starosta lubaczowski i Burmistrz miasta Lubaczowa są już wypaleni i nie chce się im działać na rzecz naszego miasta.


Burmistrz wypalony? 1,5 roku siedzenia stołku? bardzo męczące to siedzenie i p..... w stołek :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
rodacy
-1 # rodacy 2016-02-05 10:24
kn myślę że się mylisz trzeba wybrać człowieka bezpartyjnego który dopasuje się do rządzących władz województwa i tak będzie najlepiej, wtedy będą pieniądze na inwestycję itp. Oczywiście Burmistrz czy Starosta nie dostanie pieniędzy ot tak trzeba o nie zabiegać poprzez rozmowę (negocjację), a nie tylko siedzieć w ratuszu i czekać aż same przyjdą do kasy miejskiej czy powiatowej, na to czy pieniądze dostaniemy potrzeba bardzo dużo pracy i cierpliwości, a naszym włodarzom tego brakuje.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
obywatel
+1 # obywatel 2016-02-05 13:12
A może by w starostwie ogłosił konkurs na stanowisko spawacza, ale dobrego żeby odspawał d..y od stołków, bo jak za długo siedzą na urzędzie to nie ma świeżości i nic się już nie chce
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Pilarz
+1 # Pilarz 2016-02-05 18:18
Spawacz nie da rady, on przyspawuje, nie odspawuje.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
kolo
0 # kolo 2016-02-06 10:09
Cytuję Pilarz:
Spawacz nie da rady, on przyspawuje, nie odspawuje.

Mylisz się spawacz może i da rade ,,odspawywać,, metodą żłobienia elektro-powietr znego elektrodą węglową .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Pilarz
+2 # Pilarz 2016-02-06 10:35
Możliwe, kiedyś coś tam amatorsko spawałem i jak krzywo zespawałem to już mi się tego nie udawało odspawać, mogłem tylko to odciąć :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
glx
+4 # glx 2016-02-05 22:10
A gmina lubaczow na czele wojtem Kaplem nic ,a tak pieknie opowiadal bajki na zebraniach budzetowych pewnie pomylil sie z powolaniem
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Pan N
0 # Pan N 2016-02-08 18:37
Jeżeli chodziłbyś na zebrania i słuchał o czym mówi Pan Wójt Wiesław Kapel to wiedziałbyś jak wiele się dzieje i ile projektów jest realizowanych. Niektóre z nich tylko jeszcze pewnie czekają na dofinansowanie z Województwa. I nie ma co porównywać Pana Wójta do burmistrza bo ten przynajmniej coś robi i stara się jakoś promować i rozwijać naszą Gminę a Burmistrz jest widywany może kilka razy w roku i nie słychać z jego strony o żadnych inicjatywach.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
sru
+1 # sru 2016-02-08 06:32
to już nie były bajki, to były brednie ? a kto wierzy w brednie ? pożyteczni Idioci wierzą ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.