Strażnicy graniczni z Lubaczowa odkryli papierosy ukryte w aucie

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Lubaczowie zatrzymali mężczyznę, który w specjalnie skonstruowanej skrytce przewoził 1 110 paczek papierosów produkcji ukraińskiej.

31 ? letni Polak ? mieszkaniec województwa małopolskiego, został zatrzymany do kontroli drogowej w okolicach Leżajska. W jego samochodzie marki Peugeot 607 strażnicy graniczni z Lubaczowa odkryli specjalnie skonstruowany schowek znajdujący się za tylnim siedzeniem samochodowym a  w  nim 1 110 paczek papierosów pochodzących z przemytu o wartości ponad 12 tysięcy złotych.

Mężczyzna powiedział, że papierosy kupił na bazarze w pobliżu przejścia granicznego w Hrebennem i jak twierdził były one przeznaczone do jego prywatnego użytku.

Mężczyźnie postawiono zarzut popełnienia przestępstwa z art. 65 § 3 kks ? tj. bezprawne rozporządzanie wyrobami akcyzowymi i art. 91 § 4 kks tj. pomocnictwo w zbyciu towarów.

Do celów procesowych zabezpieczono również samochód, w którym były przewożone papierosy, jego wartość oszacowano na 14 tysięcy złotych.

Sprawę prowadzą funkcjonariusze z Placówki SG w Lubaczowie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Leżajsku.

                      

Źródło/foto: BiOSG

{fcomment}{flike}

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


UWAGA!

Od 18 marca 2022 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAREJESTROWAĆ KONTO

Masz już konto? Zaloguj się

Regulamin forum znajduje się pod tym linkiem, natomiast polityka prywatności tutaj. Rejestrując konto akceptujesz zasady.