95 lat strażackiej tradycji w Krowicy Hołodowskiej (zdjęcia)


W sobotę, 21 listopada br. Ochotnicza Straż Pożarna obchodziła 95-lecie swojego istnienia. Z tej okazji odprawiona została uroczysta msza święta, w której uczestniczyły delegacje pocztów sztandarowych, władze samorządowe, przedstawiciele Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Lubaczowie oraz Zarządu Powiatowego ZOSP.

Strażacy-ochotnicy wspólnie modlili się za żywych i zmarłych członków krowickiej OSP oraz pełnili liturgiczną służbę ołtarza. Obchody jubileuszu połączone były z promocją publikacji Zarys dziejów Ochotniczej Straży Pożarnej w Krowicy Hołodowskiej (1920-2015), której autorką jest strażaczka, która należy do OSP Krowica Hołodowska. W czasie obchodów padło wiele ciepłych słów pod adresem krowickich strażaków, kobiecej drużyny pożarniczej oraz młodzieżowej drużyny pożarniczej.

P1290340.JPGP1290373.JPGP1290386.JPGP1290388.JPGP1290407.JPGP1290412.JPGP1290420.JPGP1290424.JPGP1290432.JPGP1290470.JPGP1290481.JPGP1290483.JPGP1290486.JPGP1290487.JPGP1290493.JPGP1290512.JPGP1290548.JPGP1290569.JPGP1290646.JPGP1290700.JPGP1290703.JPGP1290710.JPGP1290712.JPGP1290749.JPG

tekst/fot. Przemysław Furgała

{flike}

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

bern
-3 # bern 2015-11-25 15:27
Piękna tradycja, a jeszcze ładniejsze Panie w mundurach. Jak widzę te strażaczki, to po głowie chodzą głupie pomysły, czy by coś nie podpalić, aby przyjechały na interwencję :P
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
oooo
+8 # oooo 2015-11-25 17:27
Najważniejsze jest to że na zdjęciu po środku jest pierwszy strażak Rzeczpospolitej Polskiej i te ciepłe słowa.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
fre
+10 # fre 2015-11-25 19:47
nastepna okazja do imprezy dla załogi gminy i darmowe zarło... widac na zdjeciach ile ich przybylo wiecej niz samych mieszkancow....
moim zdaniem na takie uroczystosci strazacy powinni byc w mundurach uroczystosciowy ch a nie w tych łachmanach co w nich do interwencji jada. na tym jednym chlopaczku wisi jak plachta na byku i on stoji przy sztandarze.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
harry
+17 # harry 2015-11-25 21:44
To ty nie wiesz ,ze gmina imprezami stoi? W piątek mają uchwalać nowe podatki lokalne,ciekawe ?czy wiedzą,że w kraju jest deflacja i powinno to się objawić obniżką podatków! tylko znając życie ci "bezradni '' radni będą slepo wpatrzeni co wójt im zarekomenduje!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Roman
+17 # Roman 2015-11-26 09:38
Tak ,macie rację imprezy w gminie są tak często, że jest to już żałosne, byle jaka rocznic byle jaki pretekst i już impreza, a na imprezie tylko ci sami ludzie i to większość z przymusu bo muszą być , bo pracują w gminie itd itp.Ale i to się skończy bo nic nie trwa wiecznie.A podatki , harry całkowicie się z tobą zgadzam, pan powie ,zero sprzeciwu, to norma nie tylko w gminie Lubaczów.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Podatnik
-7 # Podatnik 2015-11-26 11:13
Władze Gminy Stary Dzików potrafią dbać o swoich mieszkańców. Podatek od nieruchomości za budynki gospodarcze (niezwiązane z rolnictwem) wynosi tam niewiele ponad 1 zł (jeden złoty) za metr kw., podczas gdy w pozostałych gminach powiatu lubaczowskiego stawka tego podatku wynosi chyba od około 3 do około 6 złotych za metr kw.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
X
+10 # X 2015-11-26 11:47
UUUUU.... Szaleństwo...
A poza tym, co się tam tak w ogóle dzieje? Sen zimowy... przez cały rok...???
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
n
+8 # n 2015-11-26 12:05
Bardzo ciekawy artykuł,na to czekali mieszkańcy Lubaczowa.W następnym odcinku monografia koła gospodyń wiejskich.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
ito
+11 # ito 2015-11-26 13:06
Napisaliby coś o Lubaczowie, ale jest jeden problem. W Lubaczowie nic się nie dzieje. Poza tym jak bardzo trzeba się nudzić, żeby wejść w artykuł który mnie nie interesuje i jeszcze go skomentować?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
.....
0 # ..... 2015-11-26 12:50
Brawo czopki , bez wazeliny w czterech literach się mieścicie i słuchacie tej samej ściemy od
lat. Zacznijcie używać szarych komórek.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
pzpr
+3 # pzpr 2015-11-26 13:09
egzekutywa
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
wiocha
+5 # wiocha 2015-11-26 16:12
Kolejna żenująca celebra, tym razem z pompą. Uroczystości, uroczystości, uroczystości... , a praca może poczekać.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
skąd
+13 # skąd 2015-11-26 16:18
Wójcie, macie czas bywać na tych wszystkich imprezach?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
black
+15 # black 2015-11-26 18:23
On bywa tylko na imprezach! Już nawet nie musi gotowac,koła gospodyn go wyzywia,zresztą za chwilę się zaczną rocznice kół gospodyn wiejskich w każdej miejscowości,ta kże naje i napije się do syta!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Zuzia
-16 # Zuzia 2015-11-26 20:11
Tak, a KGW jest tyle,że codziennie gdzie indziej się naje?
Póknij się black w główkę to może zrobisz się grey ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
black
+13 # black 2015-11-26 21:37
A widziałaś? Jak zawsze pakują mu cały bagażnik,to spokojnie wystarczy na tydzień!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
mieszkaniec
+11 # mieszkaniec 2015-11-27 17:49
Zgadzam się z tym w baszni dolnej działa dwa KGW i stowarzyszenie kobiet aktywnych
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
CZLONEK
0 # CZLONEK 2015-11-27 22:04
Do Mieszkniec:
Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych to martwa organizacja i niczego nie robi - piszesz nieprawdę
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
kratos
+13 # kratos 2015-11-27 22:42
No to się zaczęło.A jeszcze wieczorem tego samego dnia wojt był w Załuzu z okazji 55-ej rocznicy tamtejszego KGW, no i oczywiście nie obyło się bez zdjęc celebryckich,mu sial w młodości mie powołanie jakowes duchowne,a "sortów" zebral jednego dnia z dwóch imprez!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
pl,okm
+2 # pl,okm 2015-11-26 17:54
święto strażaków, którzy są ochotnikami i ratują mienie i życie ludzkie a komentarze jakby co najmniej wam zabrali a sobie impreze zrobili. brak slow. wszystkiego dobrego dla strażaków z krowicy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
black
+9 # black 2015-11-26 18:27
Są ochotnikami,ale to nie znaczy,ze pracują "za darmo",jak dostaną te 12 zł za godzinę,to w warunkach naszej gminy "sowite"wynagro dzenie!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
JOZEF
+2 # JOZEF 2015-11-28 07:46
12 z??????l w Załużu to sie pali i to hoho, a żaden strażak z wyjatkiem komendanta od 10 lat ani 1 złotego nie dostał i co wy na to>???????????? ????????
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Ktoś taki
+6 # Ktoś taki 2015-11-30 16:08
Bo może nie każdy wie, że należy mu się te 12zł. A władza danego OSP na tym korzysta. Co zostanie "niczyje" to dla niego. Nie ma w tym winy Wójta, a samego Prezesa.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
ole
+4 # ole 2015-11-26 22:49
Nie doczytałem się w tych komentarzach, że ktoś krytykuje służbę strażaków, tylko.....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
mieszkaniec
+11 # mieszkaniec 2015-11-27 17:58
Pl,kom nie potrafi czytac ze zrozumieniem tylko broni władze apsolutną
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
tylo
+9 # tylo 2015-11-26 19:08
Ten brzydki kozioł to cap czy capka.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
dzie kan
+12 # dzie kan 2015-11-27 07:23
To nie święto strażaków, omamiony bredniami jesteś i tyle, święto strażaków jest 4 maja. To jest marnowanie naszych pieniędzy przez człowieka z wielkimi kompleksami i nic więcej
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
siostra
+10 # siostra 2015-11-27 12:18
Ludziska się okłamują, że jest inaczej, ale jest tak jak napisałeś dzie kan.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
llll
+6 # llll 2015-11-27 16:16
Uwaga wypadek stoi na scenie i jakiś taki łysy trochę się zrobił i blady, całkiem jak bury z mirkiem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
mieszkaniec
+10 # mieszkaniec 2015-11-27 18:00
A gdzie pęcherz dożywotni starosta że go na zdjeciach nie widać
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
koszka
+4 # koszka 2015-11-27 21:25
do mieszkańca - pęcherz ma w czterech literach tych co zakochali się sami w sobie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
gminny
+10 # gminny 2015-11-28 23:38
Gospodarze Gminy , trzeba nam Wójta , który potrafi myśleć i działać po gospodarsku i potrafi pociągnąć nas za swoim działaniem a nie przemawiającego urzędnika do fotografowania.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
sasiadka
+3 # sasiadka 2015-11-29 08:06
stary lysy co on tam robi
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Noo