Silna i młoda kobieta z Lubaczowa. Historia chorej Martyny Dziadury


Martyna Dziadura to 26-letnia mieszkanka Lubaczowa chora na toczeń układowy z zespołem antyfosfolipidowym. To dla niej w maju odbyła się akcja charytatywna na której ludzie dobrej woli przeznaczali pieniądze na leczenie młodej kobiety.

Miał być ślub i długie szczęśliwe życie lecz w jednej chwili zawaliło się wszystko. Martyna zapadła w śpiączkę, a lekarze nie potrafili znaleźć przyczynę jej stanu. Po wielu tygodniach cierpień stwierdzono u Martyny toczeń układowy z zespołem antyfosfolipidowym w wyniku czego lewa połowa mózgu została uszkodzona. Gdy dobrano odpowiednie lekarstwa choroba w części została zahamowana do tego stopnia ze dziewczyna jest w stanie w miarę samodzielnie funkcjonować.

Na dzień dzisiejszy Martyna Dziadura porusza się o kuli, ma problemy z mówieniem, a prawą ręka praktycznie nie porusza. Jej małym sukcesem jest przejechanie kilka metrów na rowerze. Martyna robi bardzo duże postępy.

Miejmy nadzieję, że dzięki rehabilitacji i leczeniu odzyska 100% sprawności.

Martyna ma również ogromne wsparcie od swoich bliskich, a szczególnie od narzeczonego Marcina który prowadzi bloga. Opisuje w nim starania i zmagania z życia bohaterki. Miejmy nadzieję że Martyna jak najszybciej wróci do zdrowia!

Kliknij tutaj, aby przejść na bloga.

{flike}

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Koronawirus - najważniejsze informacje

Ogłoszenia

Kotki
( / Dom i ogród)

noimage
10-29-2020

Pracownik do robót ziemnych wodno-kanalizacyjnych
( / Praca)

noimage
10-29-2020

Operator koparki
( / Praca)

noimage
10-29-2020

Ostatnio dodane

Porady

W kinie

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.