Karapyta ekspertem od unijnych pieniędzy na uniwersytecie?

Były marszałek Mirosław Karapyta, chce wykładać na uczelni. Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego ma dla niego inne stanowisko.

 - Zamierzam wrócić do pracy na Uniwersytecie Rzeszowskim - przyznał w rozmowie z "Nowinami? Mirosław Karapyta, były marszałek województwa.
Rektor rzeszowskiej uczelni mówi wprost, że eksmarszałka w roli wykładowcy sobie nie wyobraża. Widzi go na zupełnie innym stanowisku. Jak ustaliliśmy, Karapyta miałby zostać ekspertem od funduszy unijnych.

- Marszałek pracował w samorządzie, zajmował się tam m.in. pozyskiwaniem pieniędzy z Unii Europejskiej. W takiej roli mógłby pracować na uczelni - przyznaje Grzegorz Kolasiński, rzecznik rektora Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Nie wiadomo, jak na tę propozycję zareaguje sam zainteresowany. Pewne jest jednak to, że Karapyta chce wrócić na uczelnię.

- Nie widzę przeszkód, żeby znów pracować na Uniwersytecie Rzeszowskim. Nie jestem karany, spełniam wszystkie wymogi formalne - mówi Mirosław Karapyta.

Na razie jestem na chorobowym. Gdy wyzdrowieję (przebywa na zwolnieniu lekarskim, ZUS wypłaca mu 80 proc. z 12 tys. zł pensji marszałkowskiej) zamierzam wrócić do pracy - zapowiedział.

Karapyta pracował na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego od kwietnia 2007 r. Prowadził seminarium licencjackie i wykładał z socjologię sztuki. Na czas objęcia funkcji marszałka, Karapyta wziął bezpłatny urlop. Teraz ma prawo wrócić na uczelnię.

- Rektor nie widzi przeciwwskazań, żeby marszałek Karapyta wrócił do pracy. Natomiast w związku z zarzutami, jakie na nim ciążą, rektor jak na razie nie widzi możliwości, żeby marszałek miał prowadzić zajęcia ze studentami - twierdzi Kolasiński.

Przypomnijmy. Miłosławowi Karapycie prokuratura postawiła siedem zarzutów korupcyjnych: czerpanie korzyści majątkowych i osobistych, w tym załatwianie pracy za usługi seksualne, powoływanie się na wpływy, załatwianie dotacji unijnych i branie łapówek. Były marszałek nie przyznaje się do winy.

Źródło/foto: nowiny24

{fcomment}{flike}

Komentarze   

AS
+1 # AS 2013-07-30 12:38
Ten człowiek nie ma wstydu i żadnego honoru, by usunąć się w cień po tym co wyszło na jaw za jego kadencji na stanowisku marszałka województwa.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.