Wolontariusze z gminy Lubaczów posprzątali nekropolię w Niemirowie

fot. UG Lubaczów
fot. UG Lubaczów

fot. UG Lubaczów

24 października 2017r. do Niemirowa na Ukrainie, udała się kilkunastoosobowa grupa, aby tradycyjnie już przed 1 listopada uprzątnąć polskie groby znajdujące się na miejscowym cmentarzu.

Wśród uczestników wyprawy byli: Strażacy z OSP w Krowicy Hołodowskiej, sołtysi z Załuża, Budomierza i Krowicy Hołodowskiej, pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w  Lubaczowie, oraz liczne grono wolontariuszy z Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich Oddział w Lubaczowie.

Po zakończonych pracach porządkowych członkowie wyprawy na każdym z grobów zapalili przywiezione ze sobą znicze. Sporą ilość lampek pozostawiono w Niemirowie, gdzie dzięki uprzejmości mieszkających tam  Polaków zapłoną w Dniu Wszystkich Świętych.

1 i 2 listopada, to czas zadumy i modlitwy za wszystkich, którzy od nas odeszli. Pochylając się nad rodzinnymi grobami, zadbajmy także o opuszczone i zapomniane mogiły. Zapalmy również symboliczne znicze z myślą o tych, którzy swojego grobu nie mają.

Na terenie gminy Lubaczów mamy miejsca pamięci narodowej – tablice, pomniki i krzyże, gdzie możemy uczcić pamięć bohaterów, którzy oddali życie nie tylko za wolną Polskę, ale również za to, że byli Polakami. - apelują urzędnicy z Gminy Lubaczów

Źródło: lubaczow.com.pl

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

kj
+21 # kj 2017-10-31 10:32
ale również za to, że byli Polakami. - apelują urzędnicy z Gminy Lubaczów.Tajemn iczy wpis .....Czyżby chodziło o okrutnie zamordowanych,g wałconych,palon ych żywcem,mieszkań ców powiatu Lubaczowskiego przez ukraińców .WG.PCK to 3500 osób
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Koronawirus - najważniejsze informacje

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

Porady

W kinie

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.