Umowa podpisana. Gmina Lubaczów rozbuduje targowisko

fot. podkarpackie.pl
fot. podkarpackie.pl

fot. podkarpackie.pl

Gmina Lubaczów otrzyma dofinansowanie na rozbudowę targowiska w Krowicy Hołodowskiej.  W ubiegłym tygodniu umowę z Zarządem Województwa Podkarpackiego podpisał wójt gminy Lubaczów Wiesław Kapel.

Gmina Lubaczów, Gmina i Miasto Rudnik nad Sanem, Gmina Stalowa Wola oraz Gmina Sędziszów Małopolski podpisały umowy o przyznaniu pomocy na „Inwestycje w targowiska lub obiekty budowlane przeznaczone na cele lokalnych produktów” w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. W imieniu Zarządu Województwa podpisy pod umowami złożył Członek Zarządu Województwa Lucjan Kuźniar.

Dla województwa bardzo ważnym zadaniem jest budowa rynków, targowisk do sprzedaży produktów wytworzonych w gospodarstwach rolnych czy domowych.. Chciałbym podziękować i pogratulować za inicjatywę, za złożenie wniosków i za to, że przyczyniacie się Państwo do tego aby mieszkańcy mogli w dobrych warunkach nabywać towary. To tym ważniejsze, że to towary wyprodukowane  w warunkach tradycyjnych - których ja sam jestem wielkim zwolennikiem Co istotne – są one nabywane bezpośrednio od producenta, z pominięciem długiego łańcucha pośredników, co pozwala na obniżenie kosztów zakupu produktów oraz przyczynia się do zwiększenia ich sprzedaży. Mam nadzieję, że powstanie targowisk pomoże rolnikom i klientom stworzyć dobrą przestrzeń do sprzedaży i  promocji świetnych podkarpackich wyrobów. To z kolei poprawi jakość życia mieszkańców regionu  - mówił członek zarządu Lucjan Kuźniar podczas pospisywania umów.

 Ich podpisanie jest realizacją programu „Mój Rynek”. Jego wdrożenie to wyjście naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców wsi, a najważniejszym celem jest poprawa warunków życia i pracy. Powstające ze środków PROW 2014 – 2020 targowiska mają być nowoczesnymi miejscami handlu, które przyczynią się do poprawy działalności gospodarczej lokalnej społeczności, a zwłaszcza umożliwią rolnikom bezpośrednią sprzedaż ich produktów.  Zgodnie z założeniami programu targowiska te muszą spełniać określone standardy, m. in. być utwardzone, oświetlone, podłączone do sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. Ponadto muszą być wyposażone w zadaszone stoiska oraz miejsca parkingowe.

fot. podkarpackie.pl
fot. podkarpackie.pl

fot. podkarpackie.pl

Źródło: podkarpackie.pl

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: