W Krowicy Lasowej powstaje Dom Pomocy Społecznej

fot. Nowa Gazeta
fot. Nowa Gazeta

fot. Nowa Gazeta

W miejscowości Krowica Lasowa (gm. Lubaczów) trwa budowa Domu Pomocy Społecznej. Pensjonariusze zamieszkają w nim już w II kwartale 2018 roku.

Projekt ten jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej i ma na celu zapewnienie profesjonalnej opieki medycznej dla przyszłych pensjonariuszy, którzy znajdą tutaj warunki do spokojnego, bezpiecznego i godnego życia. Przyszli mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej, będą mieli do swojej dyspozycji 12 przestronnych pokoi dwuosobowych, każdy z osobnym węzłem sanitarnym oraz sale do zajęć ruchowych i prowadzenia warsztatów. W otoczeniu obiektu powstanie park oraz ogrody: warzywny i kwiatowy.

Obecnie w budynku DPS trwają intensywne prace, które pozwolą na szybkie uruchomienie placówki. Położono nową instalacje wodną i sanitarną, a także wykonano tynki i posadzki. Ściany poddano dociepleniu, dzięki czemu ograniczy się straty ciepła. Prowadzone są również prace w otoczeniu budynku. Utwardzono nawierzchnię kostką brukową, oraz przygotowano teren pod przyszły park i ogrody. - informuje Urząd Gminy Lubaczów na łamach "Nowej Gazety"

Planowany termin zakończenia budowy DPS to I kwartał przyszłego roku, natomiast pierwsi pensjonariusze zamieszkają w nim już w II kwartale 2018 roku.

Źródło: Nowa Gazeta

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: