Kobylnica Wołoska najlepsza w gminnych zawodach sportowo - pożarniczych

OSP z Kobylnicy Wołoskiej zdobyła główną nagrodę w zwodach sportowo - pożarniczych, które odbyły się w niedzielę 21 lipca na stadionie sportowym w Łukawcu. Miejsce Drugie zajęła drużyna z Kobylnicy Ruskiej. Trzecie zaś OSP Majdan Lipowiecki.

Zawody rozpoczęły się od powitania zaproszonych gości przez komendanta gminnego OSP w Wielkich Oczach druha Jerzego Senyka, który dokonał także prezentacji przybyłych na zawody drużyn i podał kolejność w jakiej występować będą strażacy.

Następnie drużyny udały się na murawę stadionu, gdzie zmierzyły się w dwóch konkurencjach - ćwiczeniach bojowych i sztafecie pożarniczej 7x50m z przeszkodami.

W niedzielnych zawodach wzięło udział 8 drużyn - w tym jedna kobieca.

Klasyfikacja końcowa:

grupa A

  1. OSP Kobylnica Wołoska (punkty: 122,7)
  2. OSP Kobylnica Ruska (punkty: 128,2)
  3. OSP Majdan Lipowiecki (punkty: 139,4)
  4. OSP Wielkie Oczy (punkty: 144,8)
  5. OSP Żmijowiska (punkty: 160,3)
  6. OSP Łukawiec (punkty: 162,9)
  7. OSP Skolin (punkty: 216,5)

grupa C

  1. OSP Wielkie Oczy (punkty: 161,6)

Drużyny, które zajęły miejsca pierwsze wezmą udział w eliminacjach powiatowych, które odbędą się w sierpniu w Oleszycach.

W niedziele na stadionie w Łukawcu obecny był także prezes ZOG ZOSP w Wielkich Oczach druh Tomasz Lorenc, który wspominał m.in. o nowym samochodzie strażackim (ford transit), który do 28 sierpnia 2013 r. ma trafić do OSP w Łukawcu.

Celem organizacji zawodów sportowo - pożarniczych jest m.in.: mobilizowanie do intensywnego szkolenia pożarniczego, ocena stanu wyszkolenia jednostek i popularyzacja wśród społeczeństwa zagadnień ochrony przeciwpożarowej.

 

Źródło/foto: Urzad Gminy Wielkie Oczy

{fcomment}{flike}

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: