Nielegalni imigranci z Iranu zatrzymani w rejonie Lubaczowa

15 lipca, nad ranem, funkcjonariusze Straży Granicznej z Lubaczowa zatrzymali trzech nielegalnych imigrantów z Iranu. Mężczyźni pieszo przeprawili się z Ukrainy do Polski, a potem mieli zamiar dotrzeć do Anglii.

Zatrzymani imigranci w wieku 22, 36 i 38 lat granicę państwa pokonali idąc pieszo. Z uwagi na opady deszczu oraz zalesiony i bagnisty teren Irańczycy kilkanaście godzin błądzili po lesie w rejonie Lubaczowa. Temperatura powietrza spadła w nocy do 10 stopni Celsjusza, stąd też byli mocno wyziębieni i głodni. Po zatrzymaniu przez Straż Graniczną Imigranci dostali napoje i ciepły posiłek. Posiadali ze sobą ubrania na zmianę, mapę Europy, kompas i GPS-a. W zapasie mieli też 4 tysiące dolarów, które miały im ułatwić transport do Anglii. Tam chcieli podjąć pracę zarobkową. Aktualnie, trwają czynności zmierzające do przekazania ob. Iranu służbom granicznym Ukrainy w ramach umowy o readmisji.

Źródło/foto: BiOSG

{flike}{fcomment}

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj. To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to.

Ogłoszenia

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

W kinie

Na sygnale

Porady

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.