W Lubaczowie ruszyła czwarta edycja budżetu obywatelskiego. Można składać wnioski


W Lubaczowie można już składać wnioski do kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego. Czas na zgłaszanie pomysłów mija z końcem sierpnia.

W obecnej edycji nastąpiła zmiana w zgłaszanych projektach - zostały one podzielone na duże i małe projekty (zadania). Koszt pojedynczego projektu (zadania) „małego”, zgłoszonego do Budżetu Obywatelskiego, nie może przekroczyć kwoty 40.000 zł. Koszt projektu „dużego” musi być większy niż 40.000 zł i nie może być większy niż 100.000 zł.

Jak co roku projekty muszą mieć charakter inwestycji ogólnomiejskiej i dotyczyć zadań własnych Gminy Miejskiej Lubaczów, zwanej dalej Miastem Lubaczów. Pod pojęciem inwestycji ogólnomiejskiej rozumie się inwestycję mogącą służyć wszystkim mieszkańcom miasta Lubaczowa.

Terminarz drugiej edycji budżetu obywatelskiego zakłada, że przyjmowanie zakończy się 31 sierpnia Następnie urzędnicy poddadzą złożone pomysły selekcji ze względów formalnych. Chodzi o odrzucenie projektów, których realizacja jest niemożliwa lub nie leży w gestii gminy. Po tej fazie poznamy listę wniosków, na które będziemy mogli głosować. Powinno to nastąpić do 11 września tego roku. Następnie, od 17 września do 18 października trwać będzie głosowanie. Wyniki powinniśmy poznać pod koniec października. Zwycięskie projekty będą realizowane w 2019 roku.

Formularz zgłoszeniowy i regulamin można pobrać tutaj (kliknij, aby przejść) lub otrzymać go w Biurze Obsługi Mieszkańców. Wnioski należy składać w Sekretariacie Urzędu Miejskiego w Lubaczowie.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj. To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to.

Ogłoszenia

Volkswagen Passat
( / Motoryzacja)

Volkswagen Passat
07-28-2020

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

W kinie

Na sygnale

Porady

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.