W Lubaczowie młodzi radni złożyli ślubowanie

fot. lubaczow.pl
fot. lubaczow.pl

fot. lubaczow.pl

W piątek, 10 listopada, Młodzieżowa Rada Miasta IX kadencji spotkała się na inauguracyjnej sesji, podczas której młodzi radni złożyli uroczyste ślubowanie.

Na wstępie głos zabrał Zastępca Burmistrza Janusz Waldemar Zubrzycki, który pogratulował uczniom objęcia przez nich funkcji młodzieżowych radnych. Zapewnił, że mogą oni liczyć na współpracę z Radą Miasta i Burmistrzem. Gratulacje złożył również przewodniczący Komisji Oświaty Kultury i Sportu Rady Miejskiej w Lubaczowie Rafał Dudzic, który zachęcił młodzież do uczestniczenia w sesjach Rady Miasta Lubaczowa oraz zgłaszania własnych uwag i pomysłów. Następnie młodzieżowi radni złożyli uroczyste ślubowanie, po którym rozpoczęła się dyskusja na temat najbliższych planów MRM.

Istnienie MRM pozwala na dialog między młodzieżą, a przedstawicielami Rady Miasta i Burmistrzem, co przyczynia się do zwiększenia skuteczności podejmowanych rozwiązań zaangażowania młodych ludzi sprawami publicznymi na poziomie lokalnym. Ponadto udział w pracach MRM ma pomóc w lepszym zrozumieniu potrzeb i problemów młodzieży. Zadaniem młodzieżowych radnych jest również inicjowanie działań na rzecz młodych mieszkańców w szczególności w zakresie nauki, kultury i sportu.

Młodzieżowi radni IX kadencji 2017/2018:

Michał Garus

SP 1

Julia Proszek

SP 1

Kinga Maksymowicz

SP 1

Paulina Sopyło

SP 1

Anna Przybylska

SP 1

Klaudia Bułas

SP 2

Martyna Kościuk

SP 2

Wiktoria Reizer

SP 2

Klaudia Załuska

SP 2

Paula Wolanin

SP 2

Małgorzata Cencora

LO

Karol Dobrowolski

LO

Kamil Maksymowicz

LO

Jakub Skoczylas

LO

Aleksandra Szałańska

LO

Miłosz Drozda

ZS

Adrian Ferenc-Pupek

ZS

Sandra Zaniewicz

ZS

Mateusz Kwiatek

ZS

fot. lubaczow.pl
fot. lubaczow.pl

fot. lubaczow.pl

fot. lubaczow.pl
fot. lubaczow.pl

fot. lubaczow.pl

Źródło: lubaczow.pl

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: