Złote Gody w Lubaczowie. Przeżyli razem pół wieku

fot. lubaczow.pl

12 października w Lubaczowie 14 par małżeńskich obchodziło szczególną uroczystość – jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. - informuje UM w Lubaczowie

Tegoroczne „Złote Gody” rozpoczęły się od mszy świętej w intencji jubilatów, której przewodniczył ksiądz Wicedziekan Roman Karpowicz – Proboszcz Parafii św. Karola Boromeusza.
Dostojni Goście przybyli na uroczystość w otoczeniu najbliższych – dzieci, wnuków i przyjaciół. W tym roku po mszy świętej zaprosiliśmy naszych dostojnych gości do sali obrad Ratusza Miejskiego. Po powitaniu przybyłych małżonków nastąpił najważniejszy moment uroczystości – uhonorowanie Jubilatów Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, czyli polskim cywilnym odznaczeniem państwowym, które jest nadawane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Medale przekazał Jubilatom Pan Krzysztof Szpyt Burmistrz Miasta Lubaczowa. Nie zabrało listów gratulacyjnych, życzeń i kwiatów. Podniosłą chwilę uczczono toastem za zdrowie i pomyślność Jubilatów oraz gromkim "sto lat" odśpiewanym przez młodzież pod kierunkiem Pana Andrzeja Kindrata – Dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Lubaczowie. Niestety, nie wszystkie odznaczone pary mogły uczestniczyć w tegorocznym spotkaniu, stan zdrowia bądź inne powody nie pozwoliły wszystkim na przybycie.

W obchodach Jubileuszu uczestniczyło 11 małżeństw. Wśród uhonorowanych par znaleźli się:

- Barbara i Walerian Cioch
- Maria i Wacław Czepiel
- Zofia i Franciszek Czernysz
- Bronisława i Stanisław Kopciuch
- Michalina i Antoni Leja
- Genowefa i Tadeusz Malec
- Maria i Karol Meder
- Janina i Andrzej Piskorski
- Anna i Józef Sopel
- Władysława i Mikołaj Żurawel
- Władysława i Ryszard Wiśniowski

Wszystkim "Złotym Jubilatom" życzymy kolejnych lat w zdrowiu i harmonii oraz radości z każdego wspólnie spędzonego dnia.

Źródło: lubaczow.pl

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: