Lubaczowska SHOPA po raz ostatni w tym roku. Wkrótce Kiermasz Bożonarodzeniowy

fot. lubaczow.pl
fot. lubaczow.pl

fot. lubaczow.pl

W sobotę (01.10) na Targowisku Miejskim „Mój Rynek” odbyła się ostatnia w tym roku Lubaczowska SHOPA – giełda rzeczy używanych pod hasłem „Powróćmy jak za dawnych lat”. Tym razem mieszkańcy poszukiwali starych skarbów przy akompaniamencie kapeli podwórkowej.

Na Lubaczowskiej SHOPIE znaleźć można było niemal wszystko, co może zostać wniesione przez drzwi: książki, elektronikę, obrazy, pluszaki, szklanki, ramki na obrazy, meble, lampy, zegary, monety, znaczki, figurki, stare radioodbiorniki, biżuterię, wyroby z porcelany i brązu, rękodzieło i wiele innych przedmiotów. Wśród straganów znaleźć można było stoisko Miejskiej Biblioteki Publicznej, członków Stowarzyszenia Twórców Ludowych Ziemi Lubaczowskiej. Swoją obecnością zaszczyciły SHOPĘ także panie z Kół Gospodyń Wiejskich, które sprzedawały paszteciki, kapuśniaczki, ciasta i nalewki. Podczas wydarzenia wesprzeć można było Emilkę Jasic walczącą z nowotworem. Za sprawą kapeli podwórkowej „Pawlaki”, która przygrywała stare szlagiery, powróciliśmy do klimatu XX wieku. - czytamy na stronie UM Lubaczów

Widząc nieustanne zainteresowanie Lubaczowską SHOPĄ ze strony wystawców jak i mieszkańców miasto postanowiło w przyszłym roku kontynuować organizację imprezy. Kolejną giełdę staroci urzędnicy z lubaczowskiego magistratu planują zorganizować w maju przyszłego roku.

W grudniu odbędzie się jeszcze Kiermasz Bożonarodzeniowy.

Źródło: lubaczow.pl

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: