Młodzież z Lubaczowa zrealizuje swoje inicjatywy

fot. lubaczow.pl
fot. lubaczow.pl

fot. lubaczow.pl

Po raz drugi Młodzieżowa Rada Miasta spotkała się, by uczestniczyć w warsztatach prowadzonych w ramach projektu „Wpływowa Młodzież”. Tym razem młodzi ludzie nauczyli się jak współdziałać z innymi, podejmować decyzje i realizować swoje pomysły.

Od środy (24.08) do piątku (26.08) w Cieszanowie na terenie ośrodka „Wędrowiec” młodzież z Lubaczowa uczestniczyła w warsztatach prowadzonych przez Piotra Gawła (animatora kultury, trenera), Wojciecha Sasiela (fotografa), Beatę Paluszek (pracownica Biura Promocji i Informacji Urzędu Miejskiego w Lubaczowie). Uczestnicy zajęć zaproponowali obszary działań, w których chcieliby być aktywni. Przygotowali projekty inicjatywy oddolnych - autorskich mini-projektów, które zostaną zrealizowane w Lubaczowie. Młodzież zaproponowała zorganizowanie Festiwalu Młodych w Zespole Zamkowo-Parkowym przy Muzeum Kresów, zawodów sportowych, spotkań z interesującymi osobami oraz zadeklarowała złożenie i promocję wniosku w ramach Budżetu Obywatelskiego na stworzenie Centrum Spotkań Młodzieży. Możliwość zrealizowania własnych pomysłow pozwoli młodym osobom wzmocnić swoje umiejętności w zakresie planowania i tworzenia projektów.
Ostatnim punktem trzydniowych warsztatów było spotkanie z przedstawicielami władz samorządowych, jednostek kultury i sportu, stowarzyszeń oraz organizacji pozarządowych. Zaproszeni goście podzielili się swoim doświadczeniem w przygotowaniu i realizacji wydarzeń oraz zwracali uwagę na różne trudności wynikajace podczas realizacji danej inicjatywy. Zaproszeni goście wyrazili chęc uczestniczenia i pomocy w przygotowaniu poszczególnych wydarzeń.


Projekt „Wpływowa Młodzież” realizowany jest przez Lubaczowskie Centrum Inicjatyw Społecznych „Nasza Przyszłość” w partnerstwie z Gminą Miejską Lubaczów. Działania dofinansowane zostały ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. - czytamy na stronie UM Lubaczów

http://www.lubaczow.pl/gfx/lubaczow/images/ihojdak/wpczywowa_mlodziez/dsc00286.jpg

fot. lubaczow.pl

Źródło: lubaczow.pl

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: