Z nowym rokiem szkolnym ruszy „Dziecięca Akademia Przyszłości”

fot. lubaczow.plfot. lubaczow.pl

W roku szkolnym 2016/2017 w Szkole Podstawowej nr 2 w Lubaczowie będzie realizowany projekt pt. „Dziecięca Akademia Przyszłości”. Stowarzyszeniu Przyjaciół Dzieci Trampolina udało się na to działanie pozyskać dofinansowanie z Fundacji PZU. - informuje UM w Lubaczowie

Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci Trampolina działające przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Lubaczowie wzięło udział w konkursie „Z PZU po lekcjach”. Organizacja zgłosiła projekt „Dziecięca Akademia Przyszłości”, który spotkał się z przychylnością komisji i znalazł się na liście zwycięzców obok 29 innych wnioskodawców. W sumie do konkursu wpłynęło 353 projekty.

Za sprawą dofinansowania uczniowie „Dwójki” wezmą udział w licznych warsztatach czytelniczych, plastycznych, redakcyjnych, z zakresu biblio i dramatoterapii, muzykoterapii oraz prawidłowej komunikacji. Działania prowadzone w ramach projektu będą miały na celu wyrównywanie szans uczniów z dysfunkcjami, zagrożonych niedostosowaniem społecznym, a także dzieci, które z różnych względów nie brały udziału w zajęciach rozwijających uzdolnienia i zainteresowania. - czytamy na stronie lubaczow.pl

Celem konkursu „Z PZU po lekcjach” jest wsparcie inicjatyw edukacyjnych i wyrównujących szanse społeczne, kierowanych do uczniów szkół z obszarów wiejskich i małych miast (do 30 tys. mieszkańców), poprzez zorganizowanie dodatkowych zajęć pozalekcyjnych, wykraczających poza edukacyjną ofertę szkoły. Przyznane dotacje pozwolą beneficjentom na realizację nowatorskich, długofalowych projektów, a ich ścisła współpraca ze szkołami i nauczycielami, przy uwzględnieniu edukacji rówieśniczej i zaangażowaniu środowiska lokalnego wpłynie na rozwój zdolności, kreatywności i pasji uczniów.

Źródło: lubaczow.pl

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


UWAGA!

Od 18 marca 2022 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAREJESTROWAĆ KONTO

Masz już konto? Zaloguj się

Regulamin forum znajduje się pod tym linkiem, natomiast polityka prywatności tutaj. Rejestrując konto akceptujesz zasady.