Młodzież chce aktywnie działać na rzecz społeczności lokalnej

fot. lubaczow.pl
fot. lubaczow.pl

fot. lubaczow.pl

W dniach 13-16 lipca w Bieszczadach w ramach projektu „Wpływowa Młodzież” odbył się warsztat proobywatelski, w którym uczestniczyli członkowie i członkinie Młodzieżowe Rady Miasta Lubaczowa oraz młodzież, która chce aktywnie działać na rzecz społeczności lokalnej. - informuje UM w Lubaczowie

Głównym celem projektu „Wpływowa Młodzież”, realizowanego przez Lubaczowskie Centrum Inicjatyw Społecznych „Nasza Przyszłość” w partnerstwie z Gminą Miejską Lubaczów, jest zwiększenie zaangażowania społecznego młodzieży z Lubaczowa i okolic w życie publiczne w okresie od maja do grudnia 2016 r.

Podczas czterodniowych warsztatów młodzi ludzie, którzy w czerwcu zostali wybrani do Młodzieżowej Rady Miasta Lubaczowa, mieli okazje lepiej się poznać, zintegrować oraz zwiększyć swoją wiedzę i umiejętności w takich obszarach jak: metoda projektowa, liderstwo, współpraca w grupie, poszukiwanie sojuszników do realizacji działań na rzecz wspólnoty lokalnej, sposobów komunikacji z lokalną społecznością, itp. Młodzież brała udział w wielu aktywizujących ćwiczeniach ułatwiających budowanie zaufania w grupie, pobudzających kreatywność i koncentrację, tj. Ślepiec, Bezludna wyspa, Wagony, itd. oraz przygotowujących do pracy nad autorskimi inicjatywami. Zadania prowadzone były metodą dramy, a zajęcia prowadziły Aleksandra Chodasz i Beata Piech. - czytamy na stronie lubaczow.pl

Warsztat, w którym wzięli udział, podczas Szkoły letniej, członkowie i członkinie Młodzieżowej Rady Miasta Lubaczowa i ich aktywni społecznie koledzy oraz koleżanki, służył wzmocnieniu kompetencji młodzieży, które w przyszłości umożliwią im bardziej skuteczne działania w życiu publicznym oraz przygotował ich do realizacji samodzielnych inicjatyw. - Wyjazd w Bieszczady był jednym z moich najbardziej wyjątkowych przeżyć, bo pokazał mi, jak piękna jest współpraca w grupie indywidualności, które nie postrzegają różnic między sobą negatywnie. Odkryłam w sobie i w innych osobach dużo cech, które mnie zaskoczyły - mimo, że niektórych uczestników znam wiele lat. Nigdy wcześniej nie miałam okazji pracować i przebywać poza warsztatami z tak zgraną i chętną do działania grupą ludzi. Ten wyjazd bardzo nas zintegrował, myślę że nikt nie spodziewał się aż takich efektów. Jestem pewna, że dzięki niemu będziemy jako Rada funkcjonować o wiele efektywniej – mówi Ewa Szpyt - jedna z uczestniczek projektu, Radna Młodzieżowej Rady Miasta.

Uczestnicy i uczestniczki warsztatu zaplanowali również wspólnie cztery oddolne mini-projekty, które we wrześniu i październiku zrealizują dla mieszkańców Lubaczowa.

Źródło: lubaczow.pl

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

czas
+9 # czas 2016-07-28 16:01
Wyrastają nowi działacze i aktywiści od projektów i integracji.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
ivo
+12 # ivo 2016-07-28 16:36
Teraz pora na wyjazd integracyjny Lubaczowskiej Rady Seniorów. Tam każdy może być "żywym źródłem" i jest w stanie odegrać każdą rolę metodą dramy. Opiekunami może być ta sama ekipa, która "pilnowała" członków Młodzieżowej Rady Miasta. A potem wymiana doświadczeń- Nasza Przyszłość to Wasza Przeszłość. Litości-hodujem y bufonów i robimy dzieciakom wodę z mózgu, oni naprawdę są w stanie uwierzyć, że bedą lokalnymi liderami.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
login
+5 # login 2016-07-29 11:57
Machina dba o produkcję lemingów, którym obiecuje nagrodę, za poprawność systemową.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Koronawirus - najważniejsze informacje

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

Porady

W kinie

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.