Gimnazjaliści z Lubaczowa wyróżnieni za pomysł na Miejskie Targowisko

fot. lubaczow.pl

W roku szkolnym 2015/2016 zespół sześciu gimnazjalistów "Inglotersów" wziął udział w ogólnopolskim programie "Młodzi Przedsiębiorczy", zorganizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej pod patronatem Narodowego Banku Polskiego. Grupa z Lubaczowa została wyróżniona zaproszeniem w gronie dziesięciu zespołów gimnazjalnych na ogólnopolską galę 16 czerwca 2016 r. w siedzibie NBP w Warszawie.

Program "Młodzi Przedsiębiorczy" skierowany był do nauczycieli i uczniów szkół ponadpodstawowych. VI edycja programu składała się z dwóch etapów, w trakcie których uczniowie, pracując w małych zespołach, realizowali zadania z zakresu przedsiębiorczości i zarządzania na platformie internetowej. W pierwszym etapie uczestnicy poznali sposoby zarządzania własnym budżetem i innymi zasobami. W drugim założyli i prowadzili swoje wirtualne firmy.

"Inglotersi" zaproponowali założenie przedsiębiorstwa pod nazwą Klub Młodzieżowy "Targowisko" na bazie pustostanu nietrafionej miejskiej inwestycji Targowiska Miejskiego „Mój Rynek”. Badania rynku wykazały duże zapotrzebowanie lubaczowskich nastolatków na miejsce, gdzie mogliby w swoim gronie spędzać wolny czas i korzystać z różnorodnej oferty Klubu, odpowiadającej zainteresowaniom młodzieży. Natomiast badania marketingowe wskazały, że to przedsięwzięcie spełnia wszystkie kryteria, umożliwiające utrzymanie się na lubaczowskim rynku.

Praca "Inglotersów" została zauważona i wysoko oceniona przez mentorów CEO, którzy uznali, że projekt KM "Targowisko" jest możliwy do zrealizowania. Zwrócili ponadto uwagę, że uruchomienie tego przedsięwzięcia rozwiąże istotne problemy władz miejskich z zagospodarowaniem pustostanu i zapewnieniem młodzieży ciekawych form spędzania wolnego czasu.

W skład grupy "Inglotersów" wchodzą uczniowie klas drugich i trzecich Publicznego Gimnazjum nr 1 w Lubaczowie im. Przemysława Inglota: Michał Hadel, Mateusz Hałucha, Julia Stachów, Justyna Szymańska, Patryk Tobuch, Konrad Żyła, którzy pracowali pod opieką nauczyciela historii Zenona Swatka. - czytamy na stronie UM LubaczówŹródło: Zenon Swatek/lubaczow.pl

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: