Nowa Młodzieżowa Rada Miasta rozpoczęła kadencję

fot. UM Lubaczów
fot. UM Lubaczów

fot. UM Lubaczów

W poniedziałek (13.06) poznaliśmy nowych radnych Młodzieżowej Rady Miasta, którzy będą pełnić jednoroczną, VIII kadencję. Pierwsze spotkanie odbyło się w czwartek (16.06), podczas którego został wybrany Przewodniczący, jego zastępca i Sekretarz.

Kandydaci uczestniczyli w spotkaniach informacyjnych, podczas których zapoznali się ze specyfiką działania Młodzieżowej Rady Miasta. Mieli też okazję przedstawić swoje programy wyborcze Burmistrzowi Miasta Lubaczowa.

W poniedziałek (13.06) młodzi radni  zostali wybrani w demokratycznych wyborach przez swoich rówieśników. W nowo wyłonionej radzie znalazło się 20 uczniów, po pięć osób z Publicznego Gimnazjum Nr 1 w Lubaczowie, Publicznego Gimnazjum nr 2 w Lubaczowie, Liceum Ogólnokształcącego w Lubaczowie, Zespołu Szkół w Lubaczowie. Podczas spotkania inauguracyjnego, które odbyło się w czwartek (16.06) w Sali Obrad Urzędu Miejskiego młodzi radni wybrali swoje statutowe władze. Przewodniczącym został Daniel Morawski, Zastępcą – Julia Broź, a Sekretarzem – Katarzyna Wnuk. - czytamy na stronie lubaczow.pl

W Lubaczowie Młodzieżowa Rada Miasta działa od 2003 roku. Najważniejszym celem jej istnienia jest zwiększenie zainteresowania i zaangażowania młodych ludzi sprawami publicznymi na poziomie lokalnym. Rada realizuje swoje cele poprzez współpracę z Burmistrzem Miasta Lubaczowa i Radą Miejską, samorządami uczniowskimi szkół oraz organizacjami pozarządowymi i młodzieżowymi. Członkowie Rady zyskują szansę na rozwijanie umiejętności współpracy z lokalnym otoczeniem, prowadzenia dialogu obywatelskiego, współdecydowania w swojej sprawie oraz poznają zasady działania samorządu lokalnego. Władze miasta natomiast dzięki współpracy z MRM mogą lepiej zrozumieć potrzeby i problemy młodzieży oraz konsultować z nimi pomysły działań na rzecz młodych mieszkańców. - informuje UM w Lubaczowie

fot. UM Lubaczów

Źródło: lubaczow.pl

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

mk
+11 # mk 2016-06-17 10:58
Jaki to ma sens!!!!!!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Marian
+2 # Marian 2016-06-17 12:01
Skoczek ..... trzymajcie mnie hahahahahahah
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
elo
+8 # elo 2016-06-17 13:36
I na co ten organ( jeżeli można to tak nazwać), będzie miał wpływ, bo nie rozumiem powoływania takich quasi organów
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Nie młody
-8 # Nie młody 2016-06-17 15:03
Może na przykład będzie miał wpływ na to jakie zespoły zostaną zaproszone na następne dni miasta, jako młodsi na pewno są lepiej zorientowani w temacie muzyki niż burmistrz i jego pracownicy. I skończy się narzekanie, że żenada, że Maleńczuk etc.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
ddd
0 # ddd 2016-06-17 15:50
brawo brawo bierzcie sie ostro do pracy przykladajcie sie aby powstawalo wiecej miejsc gdzie mozna wieczorem sie spotkac i pogadac... jakis ogrodek piwny na miescie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Luk
-1 # Luk 2016-06-17 19:04
Może lepiej piaskownice będzie gdzie się pobawić po skończonej kadencji.Rada miasta jaka by nie była mała czy duża nie jest od stawiania punktów gastronomicznyc h a napewno nie piwnych.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Zosia.
0 # Zosia. 2016-06-17 19:16
Dzieciaczki mają jeszcze pstro w głowie, problem mają jaki zespół będzie grał i ogródek piwny, nie no, błagam Was... Kompletna bzdura zupełnie nie potrzebna w naszym mieście.
Integrujcie młodzież w zupełnie lepszy sposób.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
MXMR
-1 # MXMR 2016-06-17 21:14
Ja dam im jednak szansę, mimo, że podchodę do tego organu sceptycznie. Ciekawe czy w jakiś sposób będą naciskać nie tylko na burmistrza, ale także i na starostę w sprawie nieszczęsnego dworca (szczególnie liczę tu na LO i ZS) czy też będą próbowali wpływać na życie społeczne i kulturalne miasta nie tylko w wybieraniu zespołu na Dni Lubaczowa.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Brat Popka
+1 # Brat Popka 2016-06-17 23:46
Posnobować se mogą jak to im ulży ale jeżeli mam za to płacić z moich podatków to już na prawdę trzeba poważnie myśleć o banicji.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Członek MRM
-4 # Członek MRM 2016-06-17 23:53
No bo krytykować kazdy potrafi :)
Nie dostajemy za to pieniędzy i jesteśmy w radzie z własnej inicjatywy, chcemy działać i chcemy aby młodzież miała więcej miejsc dla siebie i nie tylko, jesteśmy po to aby tez nasi rówieśnicy mogli sie zwrócić do nas ze swoimi pomysłami, przemyśleniami. Można duzo zrobić ale potrzeba chęci i współpracy.
A siedząc na dupie przed kompem i hejtowac to potrafi kazdy ...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Zosia.
0 # Zosia. 2016-06-19 20:52
No właśnie dałeś dowód tego, jaki kompetentny człowiek zasiada w radzie, Twoja wypowiedź właśnie w taki sposób jak to zrobiłeś tutaj, to tylko mnie utwierdziła w przekonaniu, że taki gagatek jak Ty nie powinien być w ogóle wybierany. Nie życzę owocnej pracy, bo jej na pewno z takim podejściem jak Ty masz, nie będzie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Der1
+2 # Der1 2016-06-18 15:03
Już przestańcie narzekać na te dni miasta .....
Jest jak jest , nie jest źle....
W niedzielę grają "Elektryczne Gitary " legendarna kapela , dzisiaj dj popuszcza muzykę a wczoraj grał jazowy zespół ...
Troszkę chęci i każdy znalazł czy znajdzie coś dla siebie...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |