Lubaczów: Radni zdecydowali, że nie będzie opłat za posiadanie psa

fot. wikipedia.org
fot. wikipedia.org

fot. wikipedia.org

Od tego roku mieszkańcy Lubaczowa nie muszą już płacić za posiadanie psa. Radni uchylili uchwałę poprzedniej kadencji, w której zapisane było, że opłata za psa wynosi 50 zł.

Większość posiadaczy psów prawdopodobnie nie zdawało sobie sprawy, że istnieje taka opłata. Uchwała w tej sprawie została uchwalona w 23 listopada 2011 roku. Radni poprzedniej kadencji zdecydowali, że roczna stawka za posiadania psa wyniesie 50 zł.

Niedawno Rada Miejska zdecydowała się zlikwidować tą opłatę.

Co ciekawe, do 2008 w Polsce był obowiązek zapłacenia podatku za posiadanie psa. Później uchwałę zniesiono, a gminy podatek zastąpiły opłatą, choć nie miały takiego obowiązku.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

KORNIK
+6 # KORNIK 2016-02-11 18:23
FAJNIE ALE NIECH WŁAŚCICIELE SPRZĄTAJĄ ZA NIMI WSZECHOBECNE KUPY ( GNOJE) !!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
OnaG
+7 # OnaG 2016-02-11 18:40
Może niech miasto postawi kosze na psie odchody, (chociaż obiło mi się o uszy, że gdzieś w rynku takowe stoją - niestety ich nie widziałam, a przydałyby się też na innych ulicach), bo ja sprzątam po moim psie, ale woreczka z kupą już nie mam gdzie wyrzucić i często niosę go z pół godzinnego lub dłuższego spaceru aż do swojego kontenera.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
zynio111
+1 # zynio111 2016-02-11 20:12
Kto by te czworonogi zliczył ? Wszak to bardzo problematyczne , no i reszta procedury równie skomplikowana . Likwidując opłatę problem znika i papirologia , bo wyprowadzane pieski pod balkonami
i pozostawiane ich kupek to już nie . Jeśli nie oplata za pieska to może mandacik dla nieodpowiedzial nego właściciela , który nie przejmuje się tym gdzie jego pupil sra .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Marek L.
+3 # Marek L. 2016-02-12 11:09
Szanowny Panie Burmistrzu oraz Panie Z-ca Burmistrza Miasta Lubaczowa i Państwo Radni Rady Miasta Lubaczowa, kiedy i w jaki sposób zamierzacie zdyscyplinować posiadaczy psów z terenu gminy miejskiej do sprzątania po swoich pupilach? My mieszkańcy=wybo rcy mamy nadzieję, że Straż Miejska w Lubaczowie zacznie wreszcie działać w tym kierunku, a nie siedzieć w biurze przeglądać internet i pierdzieć w stołki i brać za to pieniądze które pochodzą z Naszych podatków. Proszę odpowiedzieć ile mandatów w 2015 roku wypisali strażnicy miejscy właścicielom którzy nie sprzątają po swoich czworonogach. Lojalnie uprzedzam, że w najbliższym czasie w/w temat zostanie nagłośniony w mediach i zrobimy wszystko żeby ten temat nie został zamieciony pod dywan!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
n
-2 # n 2016-02-12 11:41
Zawiadomisz Komisję Wenecką czy sprowadzisz KOD?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Maerk L.
0 # Maerk L. 2016-02-12 12:12
Cytuję n:
Zawiadomisz Komisję Wenecką czy sprowadzisz KOD?

W odpowiednim czasie dowiesz się więcej!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Renata
0 # Renata 2016-03-09 13:14
Panie Marku!
Mam czworonoga, za którym sprzątam. Spacerując z moim zauważam, że wiele osób z psami na smyczy sprząta za swoim pupilem. Jest wiele psów biegających bez właścicieli. Wydaje mi się, że głownie to te psy brudzą. Aczkolwiek są tacy, którzy tego nie robią, ale są to jednostki.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Marek L.
+6 # Marek L. 2016-02-12 11:56
P.S.
Zbieramy dokumentację wideo w roli głównej z osobami ,które nie sprzątają po swoich psach i to będzie opublikowane w/w programie telewizyjnym oraz na portalach społecznościowy ch, wyślemy również zawiadomienie o niedopełnieniu obowiązków służbowych przez strażnika miejskiego który jest widoczny na jednym z filmów, gdzie nie reaguje na wykroczenie mimo , że widzi cale zajście, a to jest niedopełnienie obowiązków służbowych art. 231 § 1 KK. Jeżeli Burmistrz nie potrafi zająć się tak prostą sprawą zrobimy to za Niego.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
n
0 # n 2016-02-12 12:13
Używasz liczby mnogiej,czyli jest Was więcej?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
ha ha ha
+2 # ha ha ha 2016-02-12 12:45
Cytuję n:
Używasz liczby mnogiej,czyli jest Was więcej?

Ha Ha H a
PRZYDUPASY BURMISTRZA ZACZĘLI HEJTOWAĆ GOŚCIA BO NAPISAŁ PRAWDĘ.
a MOŻE ZAPIEKŁO PANÓW STRAŻNIKÓW,ŻE KTOŚ PRAWDĘ O NICH NAPISAŁ
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
n
-5 # n 2016-02-12 13:09
ha ha ha, dajesz sie łatwo wkręcać
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Informatyk
+3 # Informatyk 2016-02-12 14:01
To nie przydupas Burmistrza, a sam Burmistrz.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
n
0 # n 2016-02-12 14:10
ani burmistrz, ani z-ca burmistrza, ani strażnik,nie lubię po prostu pieniactwa,jak masz problem to go zgłoś,trzeba naprawdę się nudzić żeby filmować srające psy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Marian
+2 # Marian 2016-02-12 14:55
[quote name="n"]ani burmistrz, ani z-ca burmistrza, ani strażnik,nie lubię po prostu pieniactwa,jak masz problem to go zgłoś,trzeba naprawdę się nudzić żeby filmować srające psy[/quote
TRZEBA NAPRAWDĘ SIĘ NUDZIĆ ŻEBY W PRACY SIEDZIEĆ NA INTERNECIE I PISAĆ KOMENTARZE PANIE STRAŻNIKU zamiast wypełniać obowiązki służbowe, ale to już niedługo, niedługooooo
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
n
-4 # n 2016-02-12 15:07
jak widać Ty też się nudzisz Marianie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Twój mój wasz
+2 # Twój mój wasz 2016-02-12 23:13
Cytuję Marek L.:
P.S.
Zbieramy dokumentację wideo w roli głównej z osobami ,które nie sprzątają po swoich psach i to będzie opublikowane w/w programie telewizyjnym oraz na portalach społecznościowych, wyślemy również zawiadomienie o niedopełnieniu obowiązków służbowych przez strażnika miejskiego który jest widoczny na jednym z filmów, gdzie nie reaguje na wykroczenie mimo , że widzi cale zajście, a to jest niedopełnienie obowiązków służbowych art. 231 § 1 KK. Jeżeli Burmistrz nie potrafi zająć się tak prostą sprawą zrobimy to za Niego.

Odpowiem prosto:
xD co Ty bierzesz?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
pan_kracy
0 # pan_kracy 2016-02-13 00:20
Wącha te kupska, nie ma bata! najpierw filmuje pozniej wącha.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Mario
0 # Mario 2016-02-12 11:58
Popieram inicjatywę, szkoda tylko,że znowu o Lubaczowie będzie głośno w negatywny sposób.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
LUBACZ
0 # LUBACZ 2016-02-14 14:32
STRAŻ MIEJSKA W LUBACZOWIE ............... DARMOZJADY Z TEGO CO WIEM OD PEWNEGO RADNEGO IDĄ PONOĆ DO WYMIANY. BRAWO TO BĘDZIE DOBRA CHYBA NAJLEPSZA DECYZJA TEJ KADENCJI. ZA CO IM SIĘ PŁACI CZY KTOŚ ICH KIEDYKOLWIEK WIDZIAŁ, PONOŚ W 2015 ROKU WYGENEROWALI KOSZTY Z MANDATÓW 250 ZŁ. GDZIE JEST BURMISTRZ GDZIE JEST RADA ..............C ZY TO KOLEDZY I TAK MA BYĆ DARMOZJADY I 3 ETATY ????????. PANIE BURMISTRZU RADO DO DZIEŁA NIE BUJNIĘCIE SIĘ NIE POBIJA WAS A 90% SPOŁECZEŃSTWO WAM PODZIĘKUJE.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Mohort
0 # Mohort 2016-02-14 16:37
Będzie więcej śmiesznych piesków na ulicach. Brawo rada brawo burmistrz tak trzymać HAHAhAHA
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
zynio111
0 # zynio111 2016-02-14 19:06
Nasza kochana STRAŻ MIEJSKA może i by chciała się wykazać , ale jak to zrobić ? Wszyscy ich znają , oni znają wszystkich czyli prawie jak w rodzinie . A krzywd wyrządzonych rodzinie się nie wybacza . Reasumując , lepsze nieróbstwo niż wykluczenie towarzyskie . Mimo , ze mówi się o ludziach niezaradnych życiowo i zawodowo różne rzeczy to wykluczenie społeczne za to nie grozi .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
halszka
0 # halszka 2016-04-17 16:35
Oplata jednak powinna być, być może więcej ludzi zastanowiłoby się nad tym czy brać zwierzątko do domu czy też nie.
Dobrze by było jeszcze suro karać tych właścicieli psów i kotów , ktorzy wyprowadzając zwierzątka na spacer nie zbierają kup . A później my lub nasze dzieci wchodzimy na te "miny zwierzęce". Proszę zauważyć jak wyglądają chodniki, trawniki, itp. Czasami trzeba iść zygzakiem by nie wejść w kupy psie i kocie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |