Marszałek Ortyl na Podkarpackim Festiwalu Nauki i Techniki w Lubaczowie

Marszałek Władysław Ortyl wziął udział w spotkaniu podsumowującym kolejne edycje Podkarpackich Festiwali Nauki i Techniki. Ostatnie, dwudniowa impreza z tego cyklu odbyła się w Lubaczowie 8 i 9 grudnia.

Interaktywna wystawa poświecona eksperymentom i doświadczeniom z dziedziny fizyki, wirtualne loty samolotem, świat robotów, wystawa modeli samolotów, rakiet i pojazdów kosmicznych, pojazdy napędzane elektrycznie a także warsztaty: modelarskie, fotograficzne i poświecone odnawialnym źródłom energii – to tylko część atrakcji, jakie przewidziano dla uczestników imprezy. Podsumowanie dotychczasowych osiągnięć kolejnych Festiwali Nauki i Techniki odbyło się w lubaczowskim Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki.

Podkarpacki Festiwal Nauki i Techniki to organizowany przez Samorząd Województwa Podkarpackiego wraz z Agencją Rozwoju Regionalnego MARR S.A. w Mielcu cykl imprez, które mają skupić zainteresowanie dzieci i młodzieży na innowacjach oraz naukach ścisłych, rozbudzić zainteresowania matematyczno-przyrodnicze oraz techniczne. Wszystko to poprzez uczestnictwo w przemawiających do wyobraźni eksperymentach i pokazach z zakresu fizyki, chemii, biologii, matematyki i techniki. W ciągu trzech lat Festiwal organizowany był w aż 22 miejscach regionu. Ponad 10 tysięcy osób uczestniczyło w wykładach popularno-naukowych, a prawie 4 tysiące w różnego rodzaju warsztatach. 

Festiwal jest częścią realizowanego przez Samorząd Województwa Podkarpackiego projektu systemowego „Wzmocnienie instytucjonalnego systemu wdrażania Regionalnej Strategii Innowacji w latach 2007-2013 w województwie podkarpackim”.

Partnerami projektu są Politechnika Rzeszowska, Uniwersytet Rzeszowski, Wyższa Szkołą Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, Urząd Statystyczny w Rzeszowie, Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., Agencja Rozwoju Regionalnego MARR S.A. w Mielcu oraz Stowarzyszenie Grupy Przedsiębiorców Przemysłu Lotniczego „Dolina Lotnicza”. - czytamy na stronie Samorządu Województwa Podkarpackiego

04.jpg05.jpg06.jpg07.jpg08.jpg09.jpg11.jpg13.jpgks_kurier.jpg

Źródło/fot: umwp.podkarpackie.pl

{flike}

 


AdmirorGallery 5.0.0, author/s Vasiljevski & Kekeljevic.
Secured & Audited by: Security Audit Systems

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: