Marszałek Ortyl na Podkarpackim Festiwalu Nauki i Techniki w Lubaczowie

Marszałek Władysław Ortyl wziął udział w spotkaniu podsumowującym kolejne edycje Podkarpackich Festiwali Nauki i Techniki. Ostatnie, dwudniowa impreza z tego cyklu odbyła się w Lubaczowie 8 i 9 grudnia.

Interaktywna wystawa poświecona eksperymentom i doświadczeniom z dziedziny fizyki, wirtualne loty samolotem, świat robotów, wystawa modeli samolotów, rakiet i pojazdów kosmicznych, pojazdy napędzane elektrycznie a także warsztaty: modelarskie, fotograficzne i poświecone odnawialnym źródłom energii – to tylko część atrakcji, jakie przewidziano dla uczestników imprezy. Podsumowanie dotychczasowych osiągnięć kolejnych Festiwali Nauki i Techniki odbyło się w lubaczowskim Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki.

Podkarpacki Festiwal Nauki i Techniki to organizowany przez Samorząd Województwa Podkarpackiego wraz z Agencją Rozwoju Regionalnego MARR S.A. w Mielcu cykl imprez, które mają skupić zainteresowanie dzieci i młodzieży na innowacjach oraz naukach ścisłych, rozbudzić zainteresowania matematyczno-przyrodnicze oraz techniczne. Wszystko to poprzez uczestnictwo w przemawiających do wyobraźni eksperymentach i pokazach z zakresu fizyki, chemii, biologii, matematyki i techniki. W ciągu trzech lat Festiwal organizowany był w aż 22 miejscach regionu. Ponad 10 tysięcy osób uczestniczyło w wykładach popularno-naukowych, a prawie 4 tysiące w różnego rodzaju warsztatach. 

Festiwal jest częścią realizowanego przez Samorząd Województwa Podkarpackiego projektu systemowego „Wzmocnienie instytucjonalnego systemu wdrażania Regionalnej Strategii Innowacji w latach 2007-2013 w województwie podkarpackim”.

Partnerami projektu są Politechnika Rzeszowska, Uniwersytet Rzeszowski, Wyższa Szkołą Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, Urząd Statystyczny w Rzeszowie, Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., Agencja Rozwoju Regionalnego MARR S.A. w Mielcu oraz Stowarzyszenie Grupy Przedsiębiorców Przemysłu Lotniczego „Dolina Lotnicza”. - czytamy na stronie Samorządu Województwa Podkarpackiego

04.jpg05.jpg06.jpg07.jpg08.jpg09.jpg11.jpg13.jpgks_kurier.jpg

Źródło/fot: umwp.podkarpackie.pl

{flike}

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

JONNY P.
+3 # JONNY P. 2014-12-12 11:21
Zapraszamy Pana Marszałka Ortyla na wszystkie imprezy na terenie powiatu, ale zamiast limuzyną niech przyjedzie szynobusem, który właśnie prawie zlikwidował. Bo kursowanie w/w środka transportu jedynie w weekendy można nazwać ostatnim krokiem przed całkowitą likwidacją połączeń na tej linii. Takie działania mają na celu dyskryminację powiatu lubaczowskiego i to tylko dlatego,że rządzi tu PSL i PO, a nie PIS. Stanowisko Marszałka zobowiązuje do wznoszenia się ponad podziałami i do traktowania wszystkich w miarę sprawiedliwie. Niestety Pan Ortyl o tym zapomniał. Zapomniał również o tym co obiecywał na spotkaniach przedwyborczych wspierając kandydata PIS na burmistrza Lubaczowa. WSTYD Panie ORTYL WSTYD. Niech Pan pamięta, ,,że na każdego przyjdzie mróz".
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
czesiek
+1 # czesiek 2014-12-12 17:13
A to chyba PSL razem z PO załatwi. Przecież wszędzie rządzą
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
ricky
+2 # ricky 2014-12-12 12:31
dokładnie...mar szałek powinien równo dbać o interes wszystkich mieszkańców regionu, teraz to dotyczy linii kolejowej ,która ma 150 lat. To już nawet zaborca nam ją wybudował a teraz politycy chcą ją zlikwidować, paradoks. Teraz kolej, co dalej? czy będziemy skazani na porażkę bo nie rządzi u nas PiS? tak nie powinno być! dobrze że mamy w sejmiku będącego w opozycji ale potrafiącego z każdym się porozumieć pana Andrzeja Nepelskiego. Chociaż samemu to ciężko przepchnąć coś. Polityka, polityka,,, ale nie dla każdego. Powiat upada... smutne to ;(
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Mohort
-1 # Mohort 2014-12-13 08:45
Pamiętacie marszałka przed Ortylem, jest różnica :) ... trzeba było dobrze zagłosować. Macie burmistrza fachowca z doświadczeniem, nawet zastępcę jest wielki fachowiec. Ale wy jesteście tępi
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Koronawirus - najważniejsze informacje

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

Porady

W kinie

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.