Sensacyjne zwycięstwo Roztocza! Pogoń-Sokół Lubaczów bez punktów w Pruchniku

W środę 16.05 rozegrana została rozegrana zaległa 17 kolejka gier jarosławskiej klasy okręgowej. Niełatwe zadanie miały oba zespoły z powiatu lubaczowskiego, jednak bardzo miłą niespodziankę swoim kibicom zrobili piłkarze z Narola, którzy wygrali z faworyzowaną drużyną Sanoczanki. Pogoń z Pruchnika wraca niestety bez chociażby  punktu.

Chyba niewiele osób przewidywało taki scenariusz. Zespół z Narola, który ma iluzoryczne szanse na utrzymanie w lidze, podejmował na własnym boisku trzecią siłę ligi Sanoczankę Święte. Murowanym faworytem w tym meczu był zespól gości, który przyjechał do Narola po efektownym zwycięstwie nad Sanem Hurko aż 6:0.

Mimo to, od pierwszych minut do ataku rzucili się piłkarze gospodarzy. Już w pierwszych minutach Roztocze mogło objąć prowadzenie, lecz strzał jednego z napastników był niecelny. Kilka minut później ku uciesze kibiców zgromadzonych na trybunach Jarosław Legeżyński pokonał bramkarza Sanoczanki. W kolejnych minutach Roztocze nadal atakowało, aż wydawać by się mogło, że to Roztocze obecnie zajmuję trzecią pozycję w lidze. Na kolejny efekt nie trzeba było czekać długo, niespełna kwadrans później, Andrzej Zuchowski podwyższył wynik na 2:0. Po stracie tej bramki piłkarze gości się nieco obudzili i próbowali stworzyć jakieś zagrożenie, lecz bezskutecznie.  Pod koniec pierwszej połowy Roztocze mogło prowadzić trzema bramkami ale dobrą interwencją popisał się bramkarz Sanoczanki. Niedługo później, sędzia zakończył pierwszą odsłonę meczu, a piłkarze z Narola do szatni mogli schodzić w dobrych humorach z dwubramkowym prowadzeniem. Początek drugiej części, to niemal kopia wydarzeń z pierwszych 45-ciu minut. To gospodarze zaatakowali, powinni nawet podwyższyć prowadzenie, lecz napastnik Narola zmarnował praktycznie stu procentową okazję, pudłując w sytuacji do pustej bramki. Po 10 minutach przyjezdni wzięli się do roboty i nieco podkręcili tempo. Udało im się w końcu stwarzać zagrożenie pod bramką gospodarzy i po kilku próbach dopięli swego i  pokonali bramkarza Roztocza za sprawą Tomasza Sochy. Po tej bramce piłkarze Sanoczanki chcieli pójść za ciosem i doprowadzić do remisu, lecz plany te równie szybko legły w gruzach. Sebastian Nisztuk kilka minut później wyprowadził Narol ponownie na dwubramkowe prowadzenie. Po tej bramce mecz się nieco wyrównał i obie drużyny od czasu do czasu szukały swoich okazji. Kibice jednak już więcej bramek w tym meczu nie zobaczyli. I tak też niespodzianka stała się faktem, skazywani na pożarcie piłkarze z Narola bardzo skutecznie postawili się zawodnikom Sanoczanki i odprawili ich z kwitkiem. Wygrana pokazuję, że podopieczni Daniela Hałasa nie złożyli jeszcze broni w walce o utrzymanie, jednak kolejek zostało niestety niewiele. Wkrótce się przekonamy czy ten ostatni podryg walki Roztocza nie rozpoczął się zbyt późno.

Niestety wyczynu Roztocza Narol nie powtórzyli zawodnicy lubaczowskiej Pogoni, którzy przegrali w Pruchniku 1:2.  Pogoń miała utrudnione zadanie do jakiejkolwiek zdobyczy punktowej, ponieważ chwile po rozpoczęciu drugiej części gry, czerwoną kartkę otrzymał Karol Kamień. Pomimo dwubramkowego deficytu i gry z jednym zawodnikiem mniej, piłkarze z Lubaczowa rzucili się do ataku w końcowej fazie meczu, lecz tylko raz zdołali pokonać bramkarza gospodarzy za sprawą Dominika Batyckiego, na więcej goli zabrakło czasu.