Ta ostatnia kolejka… W najbliższy weekend zakończenie sezonu w lubaczowskiej A klasie


Przed nami 26 -  ostatnia w tym sezonie kolejka A klasy. Co prawda sprawa mistrzostwa oraz drugiego miejsca jest już jasna, jednak bardzo ciekawie zapowiada się walka o 3 miejsce, o które w bezpośrednim pojedynku powalczy Zryw Młodów z Czarnymi Oleszyce. Pasjonująco zapowiadają się również mecze o utrzymanie. Ursus u siebie podejmie Rolnika Wólkę Krowicką, z kolei w korespondencyjnym spotkaniu, Victoria zagra z Granicznymi.

Przez długich 25  kolejek liga odwlekała przed nami rozstrzygnięcia ale dłużej się nie dało. Dowiedzieliśmy się kto został Mistrzem oraz wicemistrzem, poznaliśmy jednego ze spadkowiczów …  i w sumie tyle. Na więcej odpowiedzi musimy czekać do ostatnich meczów. Zapewne większość kibiców liczy, że spotkania kończące sezon będą równie udane jak przedostatnia seria gier, podczas której padło mnóstwo bramek, które jak wiadomo są solą futbolu i sprawi, że szybko zatęsknimy za poczynaniami ligowców.

Hitem kolejki wydaje się być starcie czwartej drużyny  z trzecią, czyli Zryw Młodów kontra Czarni Oleszyce, a więc zespoły które w bezpośrednim pojedynku zmierzą się o miejsce na najniższym stopniu podium. Obie ekipy są ostatnio „na fali” i praktycznie co mecz zgarniają komplet punktów. Zryw jest niepokonany od 5 spotkań, z kolei Oleszyce nie dość, że nie przegrali 6 ostatnich meczów, to kolejno w czterech potyczkach z rzędu nie stracili nawet bramki. Obecnie Czarni mają 2 punkty przewagi nad rywalem i piłkarzy z Młodowa urządza tylko zwycięstwo.  Jednak  podopieczni Łukasza Mazura nie mogą oglądać się za siebie i grać na remis, ponieważ taka taktyka nigdy nie popłacała. W każdej chwili przeciwnik może strzelić bramkę i będzie po sprawie. W tę rywalizację może wmieszać się również zespół Startu Lisie Jamy, który jak zgarnie 3 punkty, przedzieli Czarnych oraz Zryw. Także zawodnicy z Oleszyc muszą się mieć na baczności, bo po ewentualnej porażce, mogą spaść z 3 nawet na 5 pozycję. Także  zapowiada się bardzo ciekawe widowisko, obie ekipy w ostatniej kolejności błysnęły skutecznością, łącznie strzelając aż 15 goli.

26 kolejkę zainaugurują w sobotę w Starym Lublińcu piłkarze Zalewu oraz Błękitnych. Dla Starego Lublińca jest to ostatni mecz w A klasie w tym roku i zawodnicy będą zapewne chcieli się godnie pożegnać z tymi rozgrywkami oraz zrehabilitować się za ostatnie spotkanie, w którym w Oleszycach, Czarni dokonali „rzezi niewiniątek” i rozgromili Zalew aż 10:0.  Dla zespołu z Futor będzie to mecz o utrzymanie 9 lokaty. Strata do 8 Horyńca jest zbyt duża, a za ich plecami czai się Huragan, także możemy spodziewać się otwartego spotkania.

Bardzo ciekawie zapowiada się walka o utrzymanie. O ile kilka kolejek temu, scenariuszy o tym kto może pożegnać się z A klasą, było bez liku, o tyle teraz sytuacja jest prosta. W przyszłym sezonie na pewno nie zagra Zalew. W niedziele dołączy do tego klubu Ursus lub Victoria.  Obie ekipy czekają mecze z wyżej notowanymi rywalami. W zdecydowanie gorszej sytuacji jest zespół z Dachnowa.  W dwóch ostatnich meczach, dwukrotnie przegrywali i spadli na pozycję grożącą degradacją ze stratą 3 punktów do Victorii. Nawet zwycięstwo z drużyną z Wólki Krowickiej nie zapewni piłkarzom Ursusa utrzymania. Podopieczni trenera Mularczyka muszą liczyć na korzystny rezultat w meczu w Nowym Dzikowie. Najbliższy rywal Dachnowa, a więc Rolnik, w tym sezonie może powalczyć co najwyżej o 6 lokatę na koniec sezonu, lecz jednak musi też się bronić przed Horyńcem, który czai się tuż za plecami klubu z Wólki Krowickiej.

W bardziej korzystnej sytuacji znajduję się Victoria, która do utrzymania potrzebuje 1 punkt. W niedziele na własnym boisku podejmą wicemistrza rozgrywek - Granicznych. Drużyna z Krowicy w tym sezonie, już nie walczy o nic. Strata do lidera okazała się zbyt duża, podobnie jak przewaga nad zespołami, które są niżej w tabeli. Jednak mimo, to piłkarze z Krowicy powinni zagrać na swoim poziomie i gospodarze będą musieli wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności, by wyszarpać przynajmniej 1 punkt, który pozwoli im utrzymać się w lidze. Zarówno jeden jak i drugi zespól bardzo dobrze zagrał w ostatniej kolejce. Graniczni wysoko, bo aż 6:1 pokonali Unię Łukawiec, w takich samych rozmiarach Victoria wygrała z Futorami. Drużyna ze Starego Dzikowa jest obecnie w dość dobrej dyspozycji, w dwóch ostatnich meczach zdobyli 4 punkty, także tutaj również zapowiada się interesujące starcie.

W Łukawcu dojdzie do derbów gminy Wielkie Oczy, w których Unia podejmie Gwiazdę. Jak wiadomo mecze derbowe rządzą się swoimi prawami, a piłkarze a takich spotkaniach zawsze dają z siebie wszystko. Mimo że, Gwiazda przystąpi do tej rywalizacji jako mistrz rozgrywek lubaczowskiej A klasy, to jednak zawodnicy tego klubu nie spoczną na laurach i nie potraktują tego starcia ulgowo. Wręcz przeciwnie będą chcieli potwierdzić swoją dominację w gminie.  Drużynie z Łukawca udało się utrzymać w lidze i teraz bez żadnej presji mogą dokończyć sezon. Co prawda, murowanym faworytem w niedzielę będzie zespół Gwiazdy, to jednak Unia stanie przed bardzo dobrą okazją na pokonanie lokalnego rywala i mistrza rozgrywek zarazem. Czym na pewno sprawią mnóstwo radości swoim kibicom, także można się spodziewać otwartego spotkania, w którym powinna paść przynajmniej jedna bramka.

Interesująco zapowiada się spotkanie w Horyńcu, gdzie Zdrój podejmie Start Lisie Jamy. Obie ekipy co prawda przegrały swoje mecze w minionej kolejce, jednak na przestrzeni całej rundy jesiennej prezentowały się przyzwoicie. Szczególnie gospodarze najbliższego meczu, którzy w ostatnim czasie mieli passę 3 zwycięstw z rzędu. Drużyna z Lisich Jam po ostatniej porażce z Młodowem straciła szanse na zakończenie rozgrywek na najniższym stopniu podium, jednak mimo to na pewno w tym starciu postarają się o 3 punkty, które pozwolą im zakończyć sezon na 4 pozycji. Horyniec ma jeszcze szanse na 6 lokatę na koniec, jednak musi liczyć jeszcze na korzystne wyniki w innych spotkaniach, oraz oczywiście wygrać swój mecz.

W ostatnim meczu tej serii gier, w Cieszanowie, Juwenia zmierzy się z Huraganem Basznia Dolna. Oba zespoły dość niespodziewanie wygrały swoje mecze w zeszłej kolejce z wyżej notowanymi rywalami, strzelając przy tym sporo bramek. W niedzielę faworytem wydają się być gospodarze, lecz ewentualne zwycięstwo nie pozwoli im awansować wyżej w tabeli. Huragan z kolei może wyprzedzić drużynę z Futor.

Wszystkie mecze XXVI kolejki w lubaczowskiej A klasie.

niedziela, 9 sierpień 2020
Czarni Oleszyce vs Juwenia Cieszanów
Zdrój Horyniec vs Błękitni Futory
Unia Łukawiec vs Start Lisie Jamy
Rolnik Wólka Krowicka vs Roz. Ruda Różaniecka
Graniczni Krowica vs Leśnik Płazów
Czerwoni Cewków vs Victoria Stary Dzików
Orkan Zapałów vs Piast Antoniki

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: