Nadchodząca ligowa kolejka w lubaczowskiej A klasie pod znakiem derbów


W najbliższy weekend 19/20.05 już po raz dwudziesty drugi na ligowe boiska wybiegną piłkarze grający w lubaczowskiej A klasie. Na pierwszy plan w tej serii gier wysuwają się derby gminy Oleszyce oraz Lubaczów, które zawsze budzą sporo emocji. Ciekawe widowisko mogą zobaczyć kibice w Młodowie, gdzie przyjedzie lider, Gwiazda Wielkie Oczy.

XXII kolejkę lubaczowskiej A klasy rozpoczną piłkarze w Starym Lublińcu. Miejscowy Zalew w sobotę (19.05) zmierzy się z drużyną z Wólki Krowickiej.  W tym pojedynku murowanym faworytem jest zespół gości, który ma jeszcze szansę na zakończenie sezonu na ligowym podium. Jednak drużyny ze Starego Lublińca, mimo zajmowanego miejsca nie należy lekceważyć. Nie tak dawno, piłkarze Zalewu efektownie pokonali Ursus Dachnów, a i w ostatniej kolejce przeciwko Gwieździe Wielkie Oczy pokazali się z przyzwoitej strony.

Początek tego spotkania w sobotę o godzinie 16:00 w Starym Lublińcu.

Bez wątpienia wydarzeniem XXII kolejki będą derby gminy Lubaczów, w których zmierzą się Graniczni Krowica ze Startem Lisie Jamy. Obie ekipy w ostatnich tygodniach prezentują stabilną, wysoką formę, aczkolwiek nie uniknęły wpadek. W przypadku Granicznych, na  porażkę w meczu z Gwiazdą można przymknąć oko, ponieważ był to mecz na szczycie z liderem, to jednak lanie jakie im sprawili piłkarze z Cieszanowa (0:3) mogłoby sugerować, że piłkarze z Krowicy złapali zadyszkę. Nic takiego, jednak nie miało miejsca, a piłkarze od tego meczu systematycznie zdobywają po 3 punkty, tylko wspomniana Gwiazda Wielkie Oczy potrafiła się postawić Granicznym.  Start Lisie Jamy słabo rozpoczął rundę jesienną i wydawało się, że odpadnie z rywalizacji o miejsca w czołowej czwórce na koniec sezonu. Jednak piłkarze tego klubu równie szybko się podnieśli i podkręcili tempo. Wysoko rozbili zespół Huraganu oraz Rolnika i wywieźli komplet punktów z Oleszyc. Po tych meczach Start przez chwilę znajdował się na podium w ligowej tabeli. W ostatniej kolejce jednak dość nieoczekiwanie kubeł zimnej głowy na piłkarzy z Lisich Jam wylali piłkarze Błękitnych Futory, którzy wygrali 2:0 i odprawili z kwitkiem faworyzowany zespół Startu. Ciężko wskazać faworyta w tym meczu, jednak z pewnością piłkarze obu będą „gryźć trawę” do ostatniego gwizdka, by zwycięsko wyjść z derbowej potyczki.

Drugie derbowe starcie tego dnia odbędzie się w Futorach. Błękitni w derbach gminy Oleszyce podejmą Czarnych. Rywalizacja tych drużyn zawsze elektryzuje miejscowych kibiców, a piłkarze są zmobilizowani w stu procentach na tę potyczkę. Smaczku temu spotkaniu dodaje fakt, że obie drużyny są w dobrej dyspozycji. Biorąc pod uwagę ostatnie mecze oraz pozycję w tabeli, to zespół z Oleszyc wydaję się być faworytem w tym meczu, wygrywając 4 z 5 ostatnich spotkań. Lecz mecze derbowe to zupełnie inna para kaloszy, a piłkarze z Futor będą chcieli pokazać się z jak najlepszej strony przed własną publicznością. Błękitni są również niepokonani od 3 spotkań i będą chcieli tę passę przedłużyć.

Kolejnym mocnym akcentem tej kolejki, powinien być mecz Zrywu Młodów z Gwiazdą Wielkie Oczy. Gwiazda jest rewelacją tej rundy, przegrywając tylko jedno spotkanie, na inauguracje rundy wiosennej. Od tego momentu ich skuteczność jest imponująca, wygrali siedem kolejnych spotkań i pewnie zmierzają po awans do ligi okręgowej. W meczu przeciwko drużynie Zrywu, będą faworytem po zgarnięcie trzech punktów, ponieważ gospodarze tego meczu wyraźnie obniżyli swoje loty w ostatnich tygodniach. Jednak jest pewien szkopuł, który zapewne mają w głowach piłkarze obu ekip. Otóż drużyna Gwiazdy Wielkie Oczy od ponad 15 lat nie potrafi wygrać na stadionie w Młodowie w ligowym spotkaniu, najbliżej tego byli w  2015r. jednak wtedy mecz zakończył się wynikiem 4:4.

Do ważnego meczu w kontekście walki o utrzymanie dojdzie w Nowym Dzikowie, zmierzą się drużyny, które w ostatnim czasie wyraźnie zawodzą. Victoria Stary Dzików zmierzy się z Huraganem Basznia Dolna. Obie ekipy w ostatnich 5 spotkaniach zdobyły zaledwie 1 punkt, co spowodowało spadek w ligowej klasyfikacji. W gorszej sytuacji znajdują się gospodarze tego meczu, którzy okupują przedostatnie miejsce.

Do ciekawego starcia powinno dojść w Łukawcu, gdzie zagrają zespoły, które wyraźnie poprawiły swoją grę w ostatnim czasie. Unia podejmie drużynę Juwenii Cieszanów.

Nie mniej ciekawie powinno być w Horyńcu, gdzie przyjedzie Ursus Dachnów.

Wszystkie mecze XXII kolejki w lubaczowskiej A klasie.

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: