Piłkarską majówkę czas zacząć. Przed nami kolejna ligowa kolejka w lubaczowskiej A klasie.


W najbliższą niedziele rozpocznie się kolejna, XVIII seria gier w lubaczowskiej A klasie. Kolejka ta, rozpocznie również tygodniowy maraton ligowy, w którym zespoły rozegrają 3 mecze w tygodniu. Zapowiada się pracowity tydzień dla piłkarzy.

XVIII kolejka rozpocznie się mocnym akcentem. Do Oleszyc przyjedzie Rolnik Wólka Krowicka, a w Antonikach, Start Lisie Jamy jako gospodarz podejmą Huragan Basznie Dolną. Wszystkie 4 drużyny są bardzo blisko w ligowej tabeli, a różnica między najwyższym a najniższym w tabeli wynosi zaledwie 6 punktów.  Pojedynek Czarnych z Rolnikiem, to będzie spotkanie dwóch zespołów mających ostatnio nie najlepszą passę. Oleszyce po remisie z Dachnowem, ulegli Gwieździe Wielkie Oczy. Z kolei Wólka Krowicka została rozbita w ostatniej kolejce przez start lisie jamy. Obie drużyny zapewne będą chciały jak najszybciej wrócić na zwycięską ścieżkę. W pierwszym, bardzo zaciętym meczu Rolnik wygrał 4:3.

Start i Huragan to z kolei zespoły, które wygrały swoje mecze w ostatniej kolejce, po nie najlepszym początku rundy rewanżowej. Start w małych derbach pokonał wspomniany zespół z Wólki Krowickiej 5:1, a Huragan u siebie wygrał z Unią Łukawiec 1:0. Piłkarze z Lisich Jam zwycięstwem w tym meczu będą chcieli udowodnić, że najgorsze już za nimi.  Zawodnicy Huraganu do Antoników pojadą żądni rewanżu za bolesną porażkę 0:4 przed własną publicznością w pierwszym meczu tych ekip.   

Obydwa mecze rozpoczną się o godzinie 13:00

Mecz z kolejnym przedstawicielem gminy Cieszanów czeka na piłkarzy Granicznych Krowica. Po meczu w zeszłym tygodniu z Juwenią, przyszedł czas na potyczkę z Ursusem Dachnów.  Obie ekipy,  przystąpią do tego spotkania po porażkach w minionym tygodniu, które przerwały ich passe bez porażek. Graniczni oprócz 3 punktów, stracili również fotel lidera, na który równie szybko będą starać się wrócić.  Dachnów mimo dość dobrym początku wiosny, nadal okupuje przedostatnią – 13 pozycję z dorobkiem zaledwie 10 punktów, musi nadal szukać punktów, zachować dystans do rywali.  Będzie to starcie najlepszej ofensywy (57 bramek Krowicy) z najsłabszą defensywą (64 bramki stracone Ursusa).  Graniczni przystąpią do meczu jako gospodarze, pomimo, że odbędzie się ono w Dachnowie.

Kolejne 3 punkty do swojego konta będą chcieli dopisać zawodnicy z Horyńca. Po efektownej wygranej 6:0 z Victorią, pojadą do najsłabszego w ligowej stawce Starego Lublińca.

Kolejny mecz z drużyną z dolnej części tabeli czeka na piłkarzy z Młodowa, którzy tym razem pojadą do Łukawca. Zryw po wygranych z Dzikowem oraz Lublińcem, będzie chciał przedłużyć pasmo zwycięstw oraz umocnić się na trzeciej pozycji. Mecz z Unią Łukawiec będzie również okazją do rewanżu za porażkę 3:5 w pierwszym meczu.

Ciężkiego spotkania mogą spodziewać się piłkarze Błękitnych Futory, którzy u siebie zagrają z nowym liderem Gwiazdą Wielkie Oczy.

 

Pełny rozkład gier XVIII kolejki lubaczowskiej A klasy

niedziela, 9 sierpień 2020
Czarni Oleszyce vs Juwenia Cieszanów
Zdrój Horyniec vs Błękitni Futory
Unia Łukawiec vs Start Lisie Jamy
Rolnik Wólka Krowicka vs Roz. Ruda Różaniecka
Graniczni Krowica vs Leśnik Płazów
Czerwoni Cewków vs Victoria Stary Dzików
Orkan Zapałów vs Piast Antoniki

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: