Sukces ministrantów na Mistrzostwach Polski LSO

W Sochaczewie w pierwszy majowy weekend odbyły się Mistrzostwa Polski Liturgicznej Służby Ołtarza o Puchar czasopisma "Króluj Nam Chryste". Młodzi ministranci z Oleszyc zdobyli brązowe medale.

Podopieczni Księdza Radosława Sokołowskiego z Parafii Narodzenia NMP w Oleszycach, drugi rok z rzędu zajęli wyśmienite trzecie miejsce w kategorii ministrantów. Chłopcy w dwa dni rozegrali 8 spotkań. Przegrali jedynie w półfinale 0-2 z mistrzami - Parafią Św. Joachima w Skawnikach obok Wadowic. Po drodze do brązowego medalu pokonali parafie z różnych stron Polski.

Wyniki: 4-0 z Parafią Św. Bonifacego Warszawa, 3-0 z Parafią Św. Stanisława Biskupa Męczennika w Kikole, 4-1 z Parafią NMPNP w Zdziechowej, 2-1 z Parafią Św. Jana Chrzciciela Nowa Wieś Królewska, 4-0 z Parafią Św. Marii Magdaleny z Sernik, 2-0 z Parafią Św. Macieja Apostoła i Małgorzaty Bednary, 4-0 z Parafią Św. Rocha w Białymstoku.

Drużyna wystąpiła w składzie: Kacper Brudniak, Remigiusz Pawełko, Mikołaj Młodowiec, Jakub Niechaj, Rafał Paryniak, Alan Romaniszyn, Jakub Lorenc, Norbert Sopel, Michał Bosak i Sławomir Żuk.

Źródło: oleszyce.pl