Okręgówka: Przegrana Pogoni-Sokoła, historyczny punkt Gwiazdy Wielkie Oczy

W miniony weekend została rozegrana piąta kolejka w jarosławskiej klasie okręgowej. Drużyna z Lubaczowa niespodziewanie przegrała z Błękitnymi Grzęska, a Gwiazda Wielkie Oczy zremisowała z MKS Radymno.

Przed rozpoczęciem spotkania minutą ciszy została uczczona pamięć zmarłego w zeszłym tygodniu byłego trenera drużyny z Grzęski. Błękitni po czterech porażkach z rzędu przystąpili do niedzielnego spotkania z Pogonią-Sokół Lubaczów aby przełamać złą passę. W pierwszej odsłonie mecz był wyrównany oba zespoły stworzyły sobie po dwie dogodne sytuacje. Najpierw dwukrotnie do bramki strzeżonej przez Kamila Niemca mogli trafić przyjezdni jednak po strzale Jarosława Romana piłka przeszła obok bramki zaś po strzale za pola karnego Mariusza Błaszczaka dobrze interweniował bramkarz gospodarzy. Najlepszą okazję do zdobycia bramki miał jednak w 40 minucie Jacek Kyciński jednak przegrał pojedynek sam na sam z Konradem Łakomym. Swoją szansę po strzale za pola karnego miał Maciej Zając jednak piłka poszybowała nad poprzeczką. Po przerwie zarysowała się przewaga naszych piłkarzy i na jej efekt nie trzeba było długo czekać po szybkiej kontrze piłkę w pole karne po ziemi zagrał Jacek Kyciński całą akcje zamknął Wojciech Pieniążek i silnym strzałem pod porzeczkę nie dał szans bramkarzowi gości na skuteczną interwencję. W 58 minucie powinno być 2:0 jednak Jacek Kyciński, który wygrał pojedynek z obrońcami i bramkarzem uderzył z byt lekko i zmierzającą do pustej bramki piłkę wybił jeden z defensorów z Lubaczowa. W 65 minucie napastnik z Grząski się już nie pomylił po świetnym dośrodkowaniu Mateusza Kowala ładnie przyjął sobie piłkę w polu karnym i strzałem w długi róg podwyższył wynik spotkania na 2:0. Goście w drugiej połowie oddali kilka strzałów z dystansu jednak nie zagroziły one bramce strzeżonej przez Kamila Niemca.

Wojciech Pieniążek 50, Jacek Kyciński 65

Błękitni: Kamil Niemiec, Tomasz Tutka, Maciej Zając, Jakub Domka, Krystian Guzek, Mateusz Kowal(90 Kacper Ząbroń), Radosław Frankiewicz(62 Konrad Harpula), Daniel Ostrzywilk, Kamil Kwaśniak, Jacek Kyciński(88 Rafał Przeszłowski), Wojciech Pieniążek(85 Marcin Popielarski)

Pogoń: Konrad Łakomy, Konrad Wójtowicz, Joachim Tworko, Karol Kamień, Damian Cisek, Radoslaw Hojdak, Mariusz Błaszczyk, Damian Polucha, Dominik Batycki(90 Mateusz Kłos), Jarosław Roman, Dawid Polucha(68 Piotr Parciak)

Żółte kartki: Mateusz Kowal - Karol Kamień, Sędzia: Leszek Kogut (Przemyśl)

W następnej kolejce drużyna z Lubaczowa podejmie u siebie Płomień Morawsko.

5 kolejek czekał zespół Gwiazdy na zdobycie pierwszego punkt na V poziomie rozgrywkowym. Historyczny remis padł w meczu z MKS Radymno. Jednak wynik mógłby być lepszy, ponieważ na chwilę przed końcem spotkania, gospodarze prowadzili 2:1

Gwiazda Wielkie Oczy po pięciu kolejkach w końcu zdobyła jeden punkt. Po bardzo zaciętym spotkaniu z MKS Radymno mecz się zakończył wynikiem 2:2. Dla Wielkich Oczu strzelali: Tomasz Sęga i Rafał Niemczak. Było jednak bardzo blisko wygranej, gdyż na trzy minuty przed końcem meczu wyrównującą bramkę strzelił zawodnik gości Misha Podibka.

0-1 Misha Podibka 24' (as. Kamil Puzio)

1-1 Tomasz Sęga 45'

2-1 Rafał Niemczak 82'

2-2 Misha Podibka 87' (as. Damian Kania)

Skład Gwiazdy: Michał Grabiec (77' Jakub Kaczmar), Bartłomiej Klepacki, Rafał Niemczak, Mateusz Głuszyk, Piotr Hawrylak, Paweł Hawrylak, Józef Hołobud, Dawid Kalawski, Kacper Krzyszkowski (75' Rafał Sokoła), Kamil Pupka, Tomasz Sęga

Skład MKS-u Radymno: Wojciech Bieniasz, Kisielewicz Kuba, Bartek Junik, Jakub Herman, Łukasz Studziński (45' Kamil Madaj (52' Konrad Cholewa)), Sebastian Rożak, Kamil Puzio, Karol Michalewski, Damian Kania, Oskar Hamacher, Misha Podibka

Arbiter główny: Grzegorz Szpilka

Za tydzień Gwiazda zmierzy się ze Startem Pruchnik.

Źródło: blekitnigrzeska.futbolowo.pl, mksradymno.futbolowo.pl