Kolejna seria gier w "okręgówce". Pogoń oraz Roztocze punktów poszukają na boiskach rywali


Nie opadły jeszcze emocje po bardzo dobrej, czwartkowej kolejce dla naszych drużyn występujących w klasie okręgowej, a wielkimi krokami zbliża się kolejna seria gier.  W najbliższą sobotę oraz niedziele na boiska wyjdą po raz trzeci w tym tygodniu piłkarze drużyn występujących w jarosławskiej klasie okręgowej. Po kolejne punkty wybiegną zawodnicy Roztocza oraz Pogoni, tym razem jednak na boiskach rywali.

W sobotę na boisko wyjdą piłkarze Roztocza Narol, którzy w Hureczku zmierzą się z miejscowym Sanem, a więc drużyną, z którą poradzili sobie kilka dni temu piłkarze Pogoni. Zawodnicy z Narola z pewnością będą chcieli pójść za ciosem i wygrać kolejny mecz, który przybliży ich do utrzymania w lidze. San nie najlepiej rozpoczął rundę wiosenną doznając dwóch porażek, lecz kolejne 4 mecze to 3 zwycięstwa i porażka. Zatrzymała ich dopiero lubaczowska Pogoń, która przerwała passę dwóch wygranych z rzędu. W pierwszym meczu obu ekip Roztocze dość pechowo uległo 0:1 i było to prawdopodobnie pierwsze spotkanie obu ekip, ponieważ San Hurko po raz pierwszy pojawił się w lidze okręgowej w sezonie 2016/17.

Mecz zaplanowano na sobotę 5.05 godzina 17:00

Dzień później, w niedziele swój mecz rozegra Pogoń-Sokół Lubaczów, która na wyjeździe zmierzy się z Sanoczanką Święte. Oba zespoły sąsiadują ze sobą w tabeli ale głównie dlatego, że Sanoczanka po dobrej jesieni, na wiosnę spisuję się dość przeciętnie. W 7 rozegranych dotąd spotkaniach trzykrotnie wygrywała swoje mecze, notując 2 porażek i tyle samo razy remisując. Trzeba dodać, że te dwie wiosenne porażki odniesione zostały na swoim boisku (W całej rundzie jesiennej tylko 1 taka porażka). W pierwszym meczu obu ekip w Lubaczowie, Pogoń uległa Sanoczance Święte 0:1. Jeżeli chodzi o wcześniejsze spotkania, to są one dość wyrównane, bo w dwóch poprzednich sezonach obie drużyny solidarnie zanotowały po dwa zwycięstwa.

Niedzielny mecz będzie miał duże znaczenie dla obu ekip. Sanoczanka musi punktować regularnie żeby zająć miejsce w czołowej trójce ligi. Obecnie traci 3 punkty do drugiej pozycji oraz 2 punkty do trzeciej pozycji.

Z drugiej strony zaś, zwycięstwo Pogoni sprawi, że drużynie prowadzonej przez Krystiana Halejcio uda się zagościć pośród najlepszych czterech zespołów w lidze.

Początek meczu Niedziele 06.05 godzina 17:00.

 

Pełny zestaw gier XIV kolejki jarosławskiej klasy Okręgowej

środa, 6 kwiecień 2022
GKS Orły vs Granica Stubno

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: