Czy warto uczestniczyć w imprezach integracyjnych?

Integracja grupy jest niezmiernie istotna w kontekście odpowiedniej współpracy wszystkich jej członków. Najlepszym sposobem na to, aby się poznać, wydają się być imprezy integracyjne. Większość osób zadaje sobie jednak pytanie, czy rzeczywiście warto w nich uczestniczyć? Jakie korzyści mogą przynosić imprezy integracyjne?

Spotkanie na neutralnym gruncie

W imprezach integracyjnych chodzi przede wszystkim o to, aby spotkać się na neutralnym gruncie, czyli poza miejscem, w którym na co dzień mają ze sobą do czynienia. O imprezach integracyjnych mówi się najczęściej w kontekście firm i ich pracowników, choć mogą w nich uczestniczyć również studenci bądź uczestnicy jakiegoś kursu, który potrwa przez dłuższy okres czasu. Celem imprezy integracyjnej jest poznanie się uczestników grupy, dzięki czemu mogą oni efektywniej współpracować ze sobą na co dzień. Warto lepiej poznać osoby, z którymi spędza się stosunkowo sporo czasu - dobra współpraca przynosi korzyści przede wszystkim pracodawcom, dlatego też to oni bardzo często organizują cykliczne imprezy integracyjne, na przykład raz czy dwa razy do roku. Z drugiej strony możliwość lepszego poznania się daje pracownikowi pewność siebie i pozwala odnaleźć się w grupie. 

Impreza imprezie nierówna

Jeszcze do niedawna większość imprez integracyjnych wyglądało bardzo podobnie. Zazwyczaj było to spotkanie po godzinach pracy, które miało miejsce w jakiejś restauracji lub w jakimś pubie. Sporo osób rezygnowało z uczestnictwa w tego rodzaju uroczystościach, które - choć odbywały się poza zakładem pracy - najczęściej miały formalny charakter. Dziś jednak imprezy integracyjne wyglądają nieco inaczej. Pracodawcy bardzo starają się zachęcić pracowników do uczestniczenia w nich, dlatego też proponują im różnego rodzaju atrakcje. Wśród nich można wymienić na przykład spływ kajakowy, wycieczkę górską, różnego rodzaju warsztaty czy krótkie lekcje pokazowe, które oczywiście mają charakter edukacyjny, lecz z drugiej strony nie zmuszają do wytężonej pracy. Częstym elementem imprez integracyjnych są gry terenowe, które mają za zadanie nauczyć efektywnej współpracy. Imprezę wieńczy spotkanie w restauracji bądź w klubie, jednak już ono zupełnie inny charakter - nie zawsze uczestniczy w nim pracodawca, a pracownicy, którzy zdążyli już nieco lepiej się poznać, czują się swobodniej, przez co cała impreza nabiera większego sensu. Dobrym pomysłem są również imprezy integracyjne o charakterze wyjazdowym. Warto wtedy wybrać ośrodek, który może swoim gościom zaoferować naprawdę wiele - dobrym przykładem jest chociażby Grand Chotowa

Impreza integracyjna - warto czy nie warto?

Pozostaje pytanie, czy w imprezach integracyjnych rzeczywiście warto uczestniczyć? Pracodawcy mogliby zadać pytanie, czy imprezy integracyjne rzeczywiście opłaca się organizować? W obu przypadkach odpowiedź brzmi: tak! Nie ma lepszego sposobu, aby zebrać wszystkich zainteresowanych w jednym miejscu i dać im możliwość lepszego poznania się. Warto jednak pamiętać o tym, aby uświetnić nieco tradycyjną, często nieatrakcyjną dla pracowników imprezę. Co ciekawe, pracownicy sami mogą zasugerować pracodawcy, w jakiego typu spotkaniu chcieliby uczestniczyć. Warto postarać się, aby impreza integracyjna nie była jedynie mało interesującym wyjściem do restauracji. W imprezach tego typu powinni uczestniczyć także wieloletni pracownicy, którzy dzięki nim mają możliwość lepszego poznania osób, z którymi przyjdzie im pracować. Impreza integracyjna to doskonały sposób na to, aby nieco oderwać się od obowiązków domowych oraz zawodowych. 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


UWAGA!

Od 18 marca 2022 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAREJESTROWAĆ KONTO

Masz już konto? Zaloguj się

Regulamin forum znajduje się pod tym linkiem, natomiast polityka prywatności tutaj. Rejestrując konto akceptujesz zasady.

Ostatnio dodane