Zakładasz duże akwarium? Zadbaj o odpowiednie wyposażenie


Posiadanie własnego akwarium to początek pięknej przygody. Na pierwszy rzut oka zwykłe akwarium potrafi pochłonąć nasz czas wolny i niezwykle zainteresować. Co więcej, pięknie wyeksponowane, będzie doskonałą ozdobą naszych wnętrz. Akwarium o dużej pojemności, czyli zbiorniki zaczynające się od mniej więcej 110 litrów, wymagają odpowiedniego wyposażenia. O czym warto pamiętać? Przyjrzyjmy się tematowi z bliska. Zaczynamy! 

Wybierz odpowiedni filtr do swojego akwarium

Duże zbiorniki wodne wymagają przede wszystkim wyposażenia w filtr kubełkowy. Filr swoją nazwę zawdzięcza pojemnikowi na media filtracyjne, który do złudzenia przypomina kubełek. Taki filtr jest jednym z najbardziej profesjonalnych rozwiązań. Łączy w sobie rolę filtra mechanicznego, biologicznego oraz chemicznego. Wyposażając nasz duży zbiornik wodny w filtr kubełkowy, możemy być pewni, że po starcie zbiornika i wyhodowniu pożytecznych bakterii, nasza woda będzie krystalicznie czysta. 

Komplety do założenia akwarium 

Gotowe zestawy akwariowe są doskonałym rozwiązaniem, zwłaszcza dla początkujących akwarystów. Takie zestawy zazwyczaj wyposażone są w zbiorniki do ok. 60 litrów, które są w zupełności wystarczające na rozpoczęcie wodnej przygody. Jeśli jednak chcemy stać się posiadaczami dużych egzemplarzy zbiorników, warto samodzielnie wybrać odpowiadający nam filtr kubełkowy, zbiornik z pokrywą i odpowiednim rodzajem i mocą lamp, podłoże i wiele innych. 

Zdrowa i bujna roślinność w Twoim akwarium

Wiele roślin do prawidłowego rozwoju potrzebuje co2. By móc dostarczyć co2 do akwarium, musimy zastosować jeden z systemów dozowania. Jest to konieczne, gdyż bez węgla wiele różnorodnych gatunków roślin wodnych nie będzie w stanie przetrwać. Dla roślin węgiel jest tak istotny ze względu na proces fotosyntezy, dlatego też co2 odgrywa tak istotną rolę. Głównym i zasadniczym objawem niedoboru co2 w akwarium jest zahamowanie wzrostu i deformacja liści. Jeśli zaś węgla w naszym akwarium jest zbyt dużo, może dojść do zabicia ryb, krewetek czy ślimaków. Warto zatem z dużą dozą ostrożności suplementować co2 do zbiornika.

Wielkogabarytowe akwarium daje ogromne możliwość hodowlane. To jedynie w dużych zbiornikach wodnych możemy pozwolić sobie na przepiękne pielęgnice czy skalary. Warto akwarium o dużych rozmiarach przeznaczyć na hodowlę jednego gatunku ryb. Piękna roślinność oraz unikatowy gatunek ryb sprawią, że będziemy posiadaczami prawdziwej perełki akwarystycznej. 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Ostatnio dodane

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.