Domy drewniane. Estetyka i funkcjonalność

Miłośnicy drewnianych konstrukcji, jako główną ich zaletę wymieniają ich naturalne piękno i niesamowity klimat. Drewno od zawsze było skutecznym budulcem. Postęp sprawił, że pojawiły się inne materiały. Czy lepsze? To zależy od przeznaczenia obiektu. W ostatnich latach ludzie zaczęli wracać do korzeni. Znów sięgamy po rękodzieło. Naturalność ponownie jest w cenie. Co za tym idzie, drewno znowu wraca do łask. Nie chodzi już tylko o otaczanie się przedmiotami z tego surowca. Możemy mieć więcej. Stawiając dom z drewna, zapewnimy sobie kontakt z tym odwiecznym, szlachetnym surowcem na dłużej. Przemysław Balcewicz — dyrektor firmy Eko Architektura przybliży nam kilka szczegółów, dotyczących konstrukcji z drewna. Być może to ułatwi komuś podjęcie właściwej decyzji.

Jakie drewno jest używane do stworzenia Waszych, jakże popularnych ostatnio budynków?

Jako lider branży, doskonale zdajemy sobie sprawę z odpowiedzialności, jaka na nas ciąży. Musimy dokonywać rozsądnych wyborów, ponieważ niejako kształtujemy rynek, wytyczamy trendy.

Uznaliśmy, że najlepiej sprawdzą się gatunki iglaste, takie jak sosna i jodła. Niestety w niektórych środowiskach wciąż panuje przekonanie, że drewno iglaste, to gorszy sort. Prawda wygląda jednak zupełnie inaczej. Wystarczy spojrzeć na drewniane przedmioty i elementy konstrukcyjne, które na co dzień nas otaczają. Większość z nich to właśnie sosna.

Surowiec pozyskujemy z północnych rejonów. Tamtejszy klimat wytwarza bardzo pożądane cechy drewna, takie jak wytrzymałość i sprężystość.

By nadawać się do produkcji, materiał musi mieć wilgotność, mieszczącą się w zakresie 14 - 18%. Utrzymanie tej wartości jest bardzo ważne. Zapobiega to późniejszym odkształceniom. Wiemy o drewnie dużo i tę wiedzę wykorzystujemy do tego, by dać klientowi produkt, który w pełni zaspokoi jego potrzeby.

Charakter działalności Eko Architektury to tylko produkcja niewielkich domków?

Nic podobnego. Mamy asortyment pokrywający szeroki zakres zapotrzebowania rynku na konstrukcje drewniane.

Z tych mniejszych mogę wymienić choćby:

- altany ogrodowe,
- domki narzędziowe,
- garaże,
- sauny,
- domki ogrodowe,
- domki letniskowe.

Prócz tego, w naszej ofercie znaleźć można domki do 35 m2, oraz większe budynki. Należą do nich np. ocieplone domy całoroczne z podwójną ścianą oraz energooszczędne domy klasy A. Nasze domy, zależnie od osobistych preferencji klienta mogą mieć 35 m2, ale nie muszą.

Czym charakteryzują się Wasze produkty?

Przede wszystkim stawiamy na jakość. Zawsze. To pomaga nam utrzymać wysoką pozycję na rynku. Nasze domy w standardzie posiadają drzwi i okna z segmentu premium. Są to bardzo szczelne i solidne elementy, wykonane z klejonego drewna sosnowego. Mogą mieć szyby pojedyncze lub zespolone.

Warto też zwrócić uwagę na inne, równie istotne szczegóły architektoniczne. W zależności od modelu montujemy dach jedno-, dwu- lub czterospadowy. Poszczególne zestawienia tworzą bardzo przyjemny efekt wizualny.

Czy to tanie rozwiązanie?

Domy drewniane są zdecydowanie tańsze niż dom postawiony tradycyjnymi metodami. Nasi specjaliści stale śledzą aktualne trendy cenowe. Staramy się zawsze zaoferować klientowi najbardziej atrakcyjną cenę. W związku z tym, jeśli ktoś znajdzie podobny produkt w niżej cenie, może wysłać nam link. Wówczas przeanalizujemy przypadek i postaramy się obniżyć cenę.

Gdyby wziąć za przykład domki do 35 m2 i porównać koszt takiej inwestycji do ceny, jaką musimy zapłacić za tradycyjny dom, okazałoby się, że możemy pozwolić sobie nie na jeden, ale na kilka domów.

Nasze domki drewniane są również we Francji:
Chalet PRO
187 route de la Féclaz, 73230 ST ALBAN LEYSSE
tel. 04 85 44 00 20
strona: https://chaletpro.fr/Produits/maisons-en-bois

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


UWAGA!

Od 18 marca 2022 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAREJESTROWAĆ KONTO

Masz już konto? Zaloguj się

Regulamin forum znajduje się pod tym linkiem, natomiast polityka prywatności tutaj. Rejestrując konto akceptujesz zasady.