Zaprzyjaźnij się z bawełną


Bawełna jest włóknem pochodzenia roślinnego – pozyskuje się ją z nasion bawełnicy. To najpopularniejszy surowiec używany do produkcji odzieży. Posiada szereg zalet, dlatego jako włókno użytkowe bawełna jest używana już bardzo długo. Dowiedz się ciekawych informacji i poznaj wszystkie cechy naturalnej przędzy.

Właściwości bawełny

Bawełna (https://www.weavinggallery.com/pl/7-przedza-bawelniana) jest silnie higroskopijna, co znaczy, ze dobrze pochłania wilgoć z otoczenia. Dzięki tej cesze potrafi ona wchłonąć do 25% pary wodnej, a sama nie staje się wilgotna. Dodatkowo skutecznie zatrzymuje ciepło i ma dużą odporność na rozciąganie. Bawełna jest idealna dla osób z alergiami i skłonnościami do podrażnień skórnych, ponieważ nie uczula. Dodatkowo jest ona wyjątkowo miła w dotyku – wykonane z niej ubrania nie dają efektu uciążliwego „drapania” skóry. Warto również podkreślić, że bawełnę można w łatwy sposób zabarwić specjalnymi barwnikami do przędzy (https://www.weavinggallery.com/pl/11-barwniki-farby-do-przedzy), dzięki czemu sklepy z przędzą oferują szeroki wachlarz barw. Jest odporna na wysoką temperaturę żelazka, czy podczas prania.

Jak prać, prasować i suszyć bawełnę?

Sposób, w jaki pierzesz bawełniane ubrania, jest bardzo ważny, ponieważ nieumiejętne pranie może przynieść więcej złego, niż dobrego. Bawełna lubi wysokie temperatury, także możesz ją prać nawet w 95 stopniach Celsjusza. Chyba że jest barwiona. Wtedy temperatura prania nie powinna przekraczać 60 stopni Celsjusza. Jak wygląda sprawa z prasowaniem? Bawełnę prasuje się w temperaturze od 150 do 180 stopni Celsjusza. Pamiętaj, by przewrócić ubranie na lewą stronę. Jeżeli masz możliwość prasowania parą, to świetnie!

Suszenie jest bardzo ważne – nie dopuść do sytuacji, w której bawełniane ubranie leżałoby zmięte przed dłuższy czas. Materiał niestety ma tendencję do gnicia. Nie wystawiaj jej także na zbyt długie działanie promieni słonecznych, ponieważ może ulec uszkodzeniu. Jeśli chcesz samemu stworzyć coś z bawełnianej przędzy, tą oraz inne rodzaje możesz kupić na stronie internetowej sklepu Weaving Gallery: https://www.weavinggallery.com. Sprawdź ofertę i wybierz materiały, które spełnią wszystkie Twoje oczekiwania i potrzeby.

Bawełna ma wiele zalet. Materiał ten jest wyjątkowo przyjazny nie tylko w noszeniu, ale i w pielęgnacji – bez problemu go wypierzesz i wyprasujesz. Wykonane z bawełny ubrania z pewnością będą Ci służyć przez naprawdę długi czas. Zamów przędze, dzięki której będziesz mógł samemu uszyć różne części garderoby.

 

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.