Jak stosować kosmetyczne maski do twarzy?


Każda przedstawicielka płci pięknej, która chce cieszyć się piękną i promienną cerą, powinna regularnie stosować maski do twarzy. Trzeba jednak wiedzieć, jakimi kryteriami kierować się przy ich wyborze. Okazuje się, że wysokiej jakości maski możemy zakupić zarówno w sklepach internetowych, jak i stacjonarnych. Dobrze byłoby umiejętnie dobierać je do rodzaju posiadanej przez nas skóry. Wówczas szansa na to, że zadziałają, jest największa.

Dobierz maskę do typu skóry

Nie ulega wątpliwości, że maska powinna odpowiadać typowi skóry. W przeciwnym razie nie będzie miała ona szansy zadziałać. Jeżeli nasza skóra jest tłusta i zanieczyszczona, najlepiej wybierać maski mocno oczyszczające. Pozwolą nam one pozbyć się uciążliwych niedoskonałości i przebarwień.

Posiadacze skóry suchej będą potrzebować masek dogłębnie nawilżających i zmiękczających. Jeśli nasza cera jest wrażliwa, należy wybierać maski do twarzy wzmacniające naczynia krwionośne oraz usprawniające mikrokrążenie skórne. Nie ulega wątpliwości, że istnieje wiele rodzajów masek. Niektóre mają formę żelu, inne kremu, a jeszcze inne maski czy proszku. Warto testować różne maski, aby znaleźć swój ulubiony rodzaj.

Jak stosować maski w płachcie?

Jednym z najpopularniejszych rodzajów masek pielęgnacyjnych do twarzy są te w płachcie. Znajdziemy je w zdecydowanej większości drogerii, zarówno internetowych, jak i stacjonarnych. Maskę, każdorazowo należy aplikować na jak najstaranniej oczyszczoną skórę. W przeciwnym razie, składniki aktywne, którymi nasączona jest maska, nie będą miały szansy się wchłonąć, a co za tym idzie, skutecznie zadziałać.

Maski w płachcie należy nakładać ostrożnie i trzymać na skórze przez minimum kwadrans. Wówczas istnieje spore prawdopodobieństwo tego, że kosmetyk ten skutecznie zadziała. Maski w płachcie wymagają systematycznego stosowania. Najlepiej byłoby używać ich raz w tygodniu. Wówczas rezultaty mają szansę pozytywnie nas zaskoczyć.

A może maski w formie proszku?

Niektóre maski posiadają postać proszku. Wiele osób zastanawia się, w jaki sposób należy taki proszek wykorzystywać. Od razu warto jednak zaznaczyć, że forma proszku dotyczy najczęściej masek algowych oraz masek na bazie glinki.

Ze względu na sypką postać tego rodzaju masek, będzie nam potrzebny jakiś płyn. W tej roli można wykorzystać oczywiście wodę. Nie jest to jednak jedyna możliwość. Równie dobrze można bowiem zdecydować się na wykorzystanie hydrolatu. Warto wybrać taki hydrolat, który pozytywnie wpłynie na stan naszej skóry.

W przypadku skóry suchej warto postawić na hydrolat z róży damasceńskiej. Jeśli jednak posiadamy skórę płytko unaczynioną, lepszy będzie hydrolat z kocanki włoskiej. W przypadku skóry trądzikowej najlepiej zdecydować się na hydrolat z czystka ladanowego. Odpowiednią ilość proszku należy rozdrobnić z wybranym przez siebie płynem. Następnie trzeba nałożyć powstałą papkę na skórę twarzy i pozostawić do zaschnięcia. Maskę algową należy delikatnie zdjąć z twarzy po zastygnięciu, a maski na bazie glinki zmyć letnią wodą.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Koronawirus - najważniejsze informacje

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

Porady

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.