Opinie o numerach telefonu - jak sprawdzić, kto dzwoni?


Telefony komórkowe są dzisiaj niemal wszechobecne. Używamy ich zarówno do kontaktu ze znajomymi czy robienia zdjęć, jak i pracy, nauki i rozrywki. Nowoczesne urządzenia bez problemu łączą się też z siecią i pozwalają nam chociażby na obsługę mediów społecznościowych. Nic więc dziwnego, że z korzystaniem z nich wiążą się także zagrożenia i pułapki, których należy być świadomym. Problemy mogą zacząć się niewinnie - od nieznanego numeru na wyświetlaczu naszego urządzenia. Jak sprawdzić, kto do nas dzwoni?

Nieznany numer - czy zawsze jest zagrożeniem?

Chyba każdy z nas doświadczył tego przynajmniej kilka razy - mowa o nieznanym numerze, który do nas dzwoni. Niezidentyfikowany nadawca w wielu osobach budzi stres, panikę czy odruch, w którym odrzucają oni nieznane połączenie. Kojarzy im się ono bowiem z naciągaczami, oszustami, telemarketerami czy innymi próbami nachalnego marketingu telefonicznego. Wiele nieuczciwych praktyk opiera się na naszej niewiedzy, naiwności czy pochopnym podejmowaniu decyzji - zdarza się także, że nawet w pełni uczciwe firmy potrafią być nachalne i dzwonią do nas niemal codziennie. Okazuje się jednak, że nieznany numer nie zawsze musi oznaczać połączenie, które stanowi dla nas niebezpieczeństwo. Tego rodzaju połączenie może bowiem pochodzić chociażby od naszego banku czy operatora komórkowego, którzy próbują się z nami skontaktować w sprawie naszych umów czy zobowiązań. Połączenie może pochodzić także od firmy, której zezwoliliśmy na kontakt marketingowy. Dzwonić może też bliska nam osoba, która z jakiegoś powodu wykorzystuje do tego celu inny - lub nowy - numer telefonu. Czy zawsze można sprawdzić. kto do nas dzwoni?

Jak sprawdzić, kto dzwoni?

Tego rodzaju pytanie to jedno z najczęściej zadawanych w wyszukiwarce - to właśnie internet może stanowić klucz do rozwiązania niejednej telefonicznej zagadki. Specjalizują się w tym serwisy internetowe, wśród których wymienić można chociażby infonumer. Za ich pośrednictwem możemy zapoznać się głównie z informacjami i opiniami innych użytkowników - dotyczą one najczęściej wskazanego i wyszukiwanego przez nas numeru telefonu. Pamiętać należy oczywiście o wcześniejszym zapoznaniu się z regulaminem i cennikiem danego portalu - wiele z nich opiera się bowiem na płatnym modelu działalności. Co daje nam takie wyszukiwanie? Przede wszystkim sprawdzić możemy, czy dany numer powiązany jest z jakąś firmą, instytucją czy usługodawcą. Wiele numerów oznaczonych jest także jako potencjalnie nękające czy niebezpieczne - w ten sposób na czarną listę dodać możemy identyfikatory, od których nie życzymy sobie kontaktu. Działa to także w drugą stronę - tego rodzaju portale mogą nas bowiem także uspokoić i wskazać, że numer pochodzi od banku czy innego potencjalnie przydatnego i pomocnego nadawcy. 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: