Baza wiedzy o odszkodowaniach w UK – co musisz wiedzieć?


Nadal spora część Polaków przebywających w UK w celach zarobkowych nie ma wiedzy dotyczącej swoich praw. Słaba znajomość języka czy praca na czarno dokłada się do poczucia, że nic nam się nie należy. Formalności wydają się w takich okolicznościach nie do pokonania. Dlatego wiedza o systemie odszkodowawczym w UK powinna dotyczyć każdej osoby, która planuje wyjazd do pracy do UK.

Jak wygląda system odszkodowawczy w UK?

Podstawowa zasada jest taka, że odszkodowanie przysługuje każdej osobie poszkodowanej niezależnie od narodowości, płci czy obywatelstwa pod warunkiem, że nie zawiniła ona w zdarzeniu. Dotyczy to nie tylko wypadków komunikacyjnych, ale też wypadków w pracy, miejscach publicznych czy zaniedbań medycznych.

Największe znaczenie w toku postępowania ma prawidłowo zgromadzona dokumentacja, zarówno medyczna, jak i policyjna, a także zeznania świadków. W pracy wypadek powinien być odnotowany w książce wypadków, a zdarzenie komunikacyjne powinno zakończyć się wezwaniem policji. Ofiara wypadku musi jak najprędzej udać się do szpitala lub lekarza pierwszego kontaktu w celu sporządzenia dokumentacji dotyczącej ogólnego stanu zdrowia i obrażeń.

Odszkodowania w UK — czym jeszcze należy pamiętać?

Zazwyczaj, zanim dojdzie do procesu odszkodowawczego, ofiara wypadku podejmuje już czynności związane z dążeniem do odzyskania zdrowia. Wszelkie koszty przebiegu leczenia i terapii powinny być przez ofiarę gromadzone, podobnie jak bieżące opinie lekarskie, terapeutyczne czy wyniki badań. Dane i zeznania świadków oraz fotografie miejsca zdarzenia również przyczyniają się do szybszego rozstrzygnięcia sprawy.

Czas ma tu duże znaczenie, bo na wniesienie roszczenia o odszkodowanie w UK ofiarą ma 3 lata. Po tym okresie większość spraw ulegnie przedawnieniu. Wyjątki dotyczą między innymi spraw, w których poszkodowanymi są dzieci. Jakiego rzędu odszkodowania przysługują ofiarom wypadków w UK?

Wysokość odszkodowań w UK

Kwestia możliwej do uzyskania sumy odszkodowania w UK jest trudna do określenia. Możliwe jest oszacowanie kwoty podstawowej za konkretny uszczerbek na zdrowiu, biorąc pod uwagę miejsce, rodzaj i rozległość urazu. Tu system brytyjski podaje stawki w widełkach, od najmniejszego stopnia obrażeń do najcięższego za daną kategorię obrażeń. Jednak do ostatecznej kwoty odszkodowania dolicza się jeszcze inne czynniki, takie jak utracone zarobki, zarówno obecne, jak i te przyszłe.

Czas potrzebny na leczenie i rehabilitacja lub diagnoza przewidująca, że ofiara wypadku nigdy nie będzie zdolna do kontynuowania pracy, obok kosztów leczenia wliczane są w koszty utraconych zarobków. Dodatkowo, jeśli ofiara wypadku była jedynym źródłem utrzymania rodziny, to również obniżenie statusu życia tych osób będzie objęte odszkodowaniem. Dochodzą także ewentualne koszty adaptowania mieszkania czy samochodu pod potrzeby osoby niepełnosprawnej.

Długość trwania procesu odszkodowawczego zależy od sprawnego działania, które może być ograniczone po pierwsze ze względu na stan zdrowia, po drugie z uwagi na nieznajomość przepisów i konieczność załatwiania formalności w różnych urzędach. Dlatego warto rozważyć pomoc funkcjonujących na terenie UK kancelarii odszkodowawczych oferujących swoje usługi w języku polskim. Specjaliści w takich firmach mogą na siebie wziąć prowadzenie całej sprawy krok po kroku.

Insito Group zajmuje się pomocą w uzyskaniu odszkodowań z UK, a szczegóły znajdziesz na stronie https://insito-odszkodowania.uk/

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Koronawirus - najważniejsze informacje

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

Porady

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.