Które okna z Rzeszowa będą najlepsze do Twojego domu?


Okna to element stolarki otworowej, który ma wpływ nie tylko na estetykę wnętrza, ale również zapotrzebowanie energetyczne budynku. Podobnie jak w przypadku drzwi czy bram garażowych, to właśnie przez okna ucieka najwięcej ciepła.

  1. Okna Rzeszów - drewniane, aluminiowe czy z PVC?
  2. Na co zwrócić uwagę podczas montażu okien?

Aby wybrać okna na najwyższym poziomie, warto wykorzystać własną wiedzę oraz profesjonalne doradztwo fachowców. To zapewni dystrybutor okien działający na terenie Rzeszowa.

Okna Rzeszów - drewniane, aluminiowe czy z PVC?

W przypadku okien i drzwi liczy się izolacyjność cieplna, wytrzymałość i estetyka. Ta pierwsza jest definiowana przez dwa współczynniki:

- współczynnik przenikania ciepła - oznacza ilość ciepła, jaka przenika przez 1m2 płaskiej przegrody w ciągu 1 godziny. Im niższy jest współczynnik, tym mniej ciepła ucieka przez okno.
- przepuszczalność energii cieplnej - to stosunek całkowitej przepuszczalności energii do energii słonecznej, która pada na powierzchnię szyby. 

Pod względem izolacyjności i wytrzymałości, drewniane, aluminiowe i plastikowe okna Rzeszów charakteryzują się podobnymi parametrami. Kwestie estetyczne, choć najmniej ważne, najczęściej budzą najwięcej emocji. Najlepsze okna to te, które wpisują się w wykończenie elewacji, a jednocześnie współgrają z wykończeniem wnętrz. Aby poprawić ich estetykę i parametry cieplne, montuje się rolety zewnętrzne - ich użycie znajduje coraz większą grupę zwolenników.

Na co zwrócić uwagę podczas montażu okien?

Prawidłowy montaż okien to kwestia fundamentalna, ponieważ od niego w dużej mierze zależy izolacyjność okna. Wybierając najlepsze produkty do Twojego domu, warto zdecydować się na usługę montażu - biura handlowe okien w Rzeszowie działają nie tylko w zakresie sprzedaży samych okien, ale również usługi montażu.

Okna można również zamontować samodzielnie, jednak w tym wypadku trzeba liczyć się z tym, że producent okien nie uzna ich gwarancji - aby świadczyć usługi serwisowe w ramach gwarancji, producent zwykle wymaga wykonania montażu okien przez profesjonalnych monterów. Dla kupującej strony oznacza to teoretycznie konieczność wydania większej ilości pieniędzy. W praktyce zakup okien z montażem sprawia, że cała inwestycja pochłania mniej środków, chociażby ze względu na niższą stawkę podatku VAT (8% zamiast 23%). Zatem, chcąc prawidłowo zamontować okna, drzwi lub bramy garażowe, lepiej skorzystać z profesjonalnej usługi świadczonej przez fachowców, niż próbować oszczędzić i narazić się na utratę gwarancji lub konieczność poprawek.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: