Co trzeba wiedzieć, oddając rzeczy na skup węglika spiekanego?


Węgliki spiekane to bardzo pożądane materiały. Znajdują zastosowanie w wielu branżach, dlatego skupy złomu chętnie przyjmują przedmioty zawierające te surowce. Do czego się wykorzystuje węgliki metali?

Czym jest węglik spiekany?

To rodzaj materiału narzędziowego pozyskiwanego w procesie metalurgii proszkowej. Do jego wytworzenia używa się węglików metali, głównie tytanu i wolframu. Rzadziej sięga się po chrom, tantal, cyrkon, niob (choć takie połączenia też są spotykane). Węgliki wyróżniają się doskonałymi właściwościami fizycznymi. Do ich charakterystycznych cech zaliczają się:

- Wysoka twardość (na poziomie ok. 1000 HR),
- Odporność na odkształcenia,
- Wytrzymałość na wysokie temperatury (o wartości około 800°C),
- Bardzo dobre właściwości skrawne.

Do czego używa się węglika spiekanego?

Materiał, który trafia na skup węglika spiekanego, wykorzystuje się w wielu branżach. Ze względu na wysoką twardość (porównywalną do diamentów) wytwarza się z niego narzędzia do obróbki skrawaniem. Węgliki służą również do produkcji części urządzeń przemysłowych. Sprawdzają się ponadto do zbrojenia maszyn górniczych. Dodatkowo znajdują zastosowanie w produkcji wierteł stomatologicznych, kłów tokarskich i głowic wiertniczych.

Skup węglika spiekanego – ceny, zasady transakcji

Sprzedaż materiałów na rynek wtórny nie zajmuje dużo czasu. Większość skupów zapewnia bezpłatny odbiór złomu z wybranego miejsca. Jak wygląda transakcja? Poniżej instrukcja w 3 krokach:

  1. Kontakt

Żeby ustalić szczegóły dotyczące transakcji, należy skontaktować się z wybranym punktem, np. weglik.eu. Można umówić się telefonicznie lub wypełnić formularz na stronie.

  1. Wycena

Podczas spotkania pracownik złomu wycenia dostarczone rzeczy. W tym celu używa spektrometru, czyli narzędzia pozwalającego na szybką analizę zawartości czystego surowca w danym produkcie.

  1. Formalności

Po akceptacji oferty sporządza się umowę i płaci gotówkę za towar. Większość skupów posiada gotowe wzory dokumentu, które należy uzupełnić o podstawowe informacje. Dzięki temu załatwienie formalności trwa tylko chwilę.

Jakie produkty nadają się na złom węglika spiekanego?

Materiał występuje m.in. w:

- wiertłach,
- płytkach wieloostrzowych,
- frezach,
- walcach do drutu,
- wkładkach do matryc,
- wkładkach do ciągadeł.

Warto oddawać rzeczy na skup węglików spiekanych!

Szybki rozwój przemysłu sprawia, że rośnie zapotrzebowanie na węgliki spiekane z rynku wtórnego. Oddawanie odpadów na złom to nie tylko sposób na szybki zarobek, ale również wyraz troski o środowisko. Podczas recyklingu materiałów do atmosfery dostaje się mniej zanieczyszczeń (w porównaniu do wydobywania metalów w tradycyjny sposób). Ponadto w ten sposób pozbywa się zalegających rzeczy.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: