Dywan idealny, czyli jak urządzić wnętrze po swojemu

Zastanawiasz się nad zakupem dywanu? Podpowiadamy na co warto zwrócić uwagę podczas wyboru dywanu, wykładziny lub chodnika.

Dywany dywanom nierówne. Urządzając mieszkanie, każdy ma swoją wizję i poczucie estetyki. Duży wybór w kwestii dekoracji jest więc sporym ułatwieniem. Dylematy dotyczące dywanów są niezliczone. Przed ich wyborem trzeba wziąć pod uwagę m.in. rozmiar, rodzaj tkaniny, kolory, wzory, długość włosia i wiele innych. Jak więc stworzyć klasyczną przestrzeń z pomocą dywanu i jak zachować w tym wszystkim oryginalność? Czy wspomniana dekoracja może pełnić inne funkcje oprócz estetycznej? Okazuje się, że ma ciekawe opcje do zaoferowania.


Klasyka, czyli dywany, które pasują do eleganckich pomieszczeń

Do eleganckich i minimalistycznych wnętrz idealnie nadają się wszelkiego rodzaju wykładziny i dywaniki o gładkiej teksturze, w stonowanych kolorach, pozbawione mocnych wzorów i rzucających się w oczy motywów. Dobierając dywan do salonu, czyli miejsca, które zazwyczaj jest centrum spotkań, należy wziąć pod uwagę łatwość usuwania z niego zabrudzeń oraz trwałość. Umiejscawiając dywan pod stołem, warto sprawdzić, czy jego włosie nie utrudnia przesuwania krzeseł oraz czy materiał, z którego został wykonany, nie ulega znacznym zniszczeniom w tak często używanym miejscu. Są to pozornie błahe czynniki, jednak, nie analizując ich, można narazić się na nieudany zakup i ogólne niezadowolenie z dekoracji, która przecież powinna być także użyteczna – nie tylko estetyczna. Wszystkie zdjęcia w artykule pochodzą ze sklepu internetowego DywanyWitek.pl.

 

Dywany dziecięce, źródło: https://dywanywitek.pl/dywany-dla-dzieci

Oryginalność i łączenia stylistyczne, czyli dywany, które przełamują nudę w mieszkaniu

Dywan nie zawsze musi dopełniać dekoracyjnie dane pomieszczenie. Niektórzy stawiają na zabawę kontrastem, która może przynieść ciekawe efekty. Niebanalnym rozwiązaniem są dywany pluszowe – np. w neonowych kolorach – dobrane do wnętrza, które posiada stonowane barwy ścian i mebli. W mieszkaniach, które są typową mieszkanką różnych stylistyk, często zauważyć można niepowtarzalne dywany, które są mini dziełami sztuki – zwykle są to ręcznie tkane dekoracje. Do modnych rozwiązań należą również dywany utrzymane w klimacie boho – frędzle, efekt sprania kolorów i etniczne wzory to idealny pomysł na odnowienie wnętrza dla miłośników vintage. Odwołanie do przeszłości to trend, który nie traci na popularności i uniwersalności. Warto z niego czerpać jak najwięcej.


Jako wyznacznik danej strefy w mieszkaniu

Dywany pełnią także funkcję oddzielającą pewne miejsca od innych. Taki zabieg przydaje się szczególnie w mieszkaniach, w których kuchnia połączona jest z salonem lub w kawalerkach, w których trudno dostrzec granice strefy wypoczynkowej od kuchennej. Prostym trikiem na przeprowadzenie organizacji i porządku mieszkalnego jest właśnie umieszczenie dywanu w konkretnym miejscu. Dzięki temu mieszkanie staje się znacznie bardziej użyteczne – zarówno dla domowników, jak i gości. Dobór dywanu do konkretnego wnętrza powinien być poprzedzony analizą jego praktycznych oraz estetycznych cech. Obie kwestie są równie istotne przy urządzaniu wnętrza.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


UWAGA!

Od 18 marca 2022 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAREJESTROWAĆ KONTO

Masz już konto? Zaloguj się

Regulamin forum znajduje się pod tym linkiem, natomiast polityka prywatności tutaj. Rejestrując konto akceptujesz zasady.