Mechanizm kwarcowy, automatyczny czy solarny? Sprawdź, jaki zegarek warto wybrać

Stwierdzić, że współczesny rynek zegarmistrzowski wyróżnia się dużym stopniem rozbudowania, to jak nie powiedzieć nic. Wiodący sprzedawcy czasomierzów proponują Ci przecież setki modeli od dziesiątek najpopularniejszych brandów. Wiele z nich działa na mechanizmie kwarcowym, jednak należy zauważyć, że w obiegu znajdują się również zegarki o naciągu automatycznym bądź nieco bardziej nowoczesne rozwiązania, czyli mechanizmy solarne. Które warto wybrać, aby być pewnym zaspokojenia oczekiwań najbardziej wymagających użytkowników? Zapraszamy na porównanie! 

Nowoczesne zegarki kwarcowe gwarantują maksymalną wygodę podczas użytkowania

Jako przyszły posiadacz czasomierza prawdopodobnie słyszałeś już o tym, że żywotność tego typu akcesoriów stylizacyjnych w dużej mierze zależy od sposobu eksploatacji zegarka. Jest w tym dużo racji, bowiem nowoczesne zegarki z pewnością nie należą do najbardziej wytrzymałych dodatków, a w tym przypadku warto wspomnieć również o konieczności dbania o mechanizm sprzętu. Jednym z najwygodniejszych rozwiązań na współczesnym rynku są zegarki kwarcowe. Ich szeroki wybór znajdziesz w sklepie internetowym https://westwatches.pl/pl/. Firma WestWatches, z myślą o Tobie, przygotowała pierwszorzędnej klasy kwarcowe czasomierze, przy których nie musisz martwić się o funkcjonowanie dodatku. Wymienny akumulator potrafi wytrzymać naprawdę wiele lat, a proces włożenia nowej baterii możesz zlecić dosłownie w każdym punkcie serwisowym. Taki mechanizm nie wymaga również nieustannego weryfikowania stanu technicznego wnętrza zegarka. Kontrolna wizyta raz na kilka lat w zupełności wystarczy, żeby móc cieszy się z wieloletniej eksploatacji.

Interesuje Cię czasomierz o naciągu automatycznym? Oto zasady jego użytkowania

Zegarki kwarcowe nazywane są wygodnymi rozwiązaniami, głównie ze względu na akumulator potrafiący wytrzymać nawet kilka lat regularnego użytkowania. Zupełnie inaczej wygląda kwestia dbania o bezpieczeństwo czasomierza w przypadku mechanizmu automatycznego. Żeby zegarek mógł poprawnie funkcjonować, wymagane jest codzienne noszenie akcesorium na nadgarstku. Jego naturalny ruch napędza osie popularnych wśród fanów sztuki zegarmistrzowskiej automatów. To właśnie z tego względu powinieneś również częściej kontrolować stan techniczny dodatku. Jedna wizyta rocznie w punkcie serwisowym wydaje być się nieuniknionym rozwiązaniem. Warto także zaznaczyć, że większość klasycznych czasomierzy napędzana jest przez automat właśnie.

Powiew świeżości wśród zegarków. Mechanizm solarny to znak nowoczesności!

Czasomierze kwarcowe wymagają stosowania akumulatorków. Czasomierze automatyczne muszą być regularnie wykorzystywane przez użytkownika. Jak kwestia napędzania mechanizmu wygląda w przypadku zegarków solarnych? Jak sama nazwa wskazuje, tego typu wnętrze korzysta tylko z promieni słonecznych. Magazynowane są one przez specjalne banki energii, a następnie promienie wprawiają w ruch wskazówki czasomierza. Panele słoneczne umieszczone są pod tarczą zegarka, a ich żywotność i niezawodność zaspokaja wymagających fanów sztuki zegarmistrzowskiej!

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


UWAGA!

Od 18 marca 2022 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAREJESTROWAĆ KONTO

Masz już konto? Zaloguj się

Regulamin forum znajduje się pod tym linkiem, natomiast polityka prywatności tutaj. Rejestrując konto akceptujesz zasady.